Neljapäev, 16. juuni 2016
15:07
Kris Ilves: Tere päikselist-vihmalist neljapäeva. 55 minuti pärast algab järjekordne EM-i võistluspäev. Ja seda veel millise mänguga.
15:07
Kris Ilves: Vastasseis Inglismaa ja Walesi vahel on tänase päeva maiuspala. Alahinnata ei tasu ka teisi mänge. Nagu varasem turniir on näidanud, siis üllatusi võib sündida igalt poolt.
15:07
Külastaja realist kommentaar
No Vardy no party
15:08
Kris Ilves: Esimese kohtumise algkoosseisud on uudises olemas. Inglismaa ei ole võrreldes avavooruga muudatusi teinud, seevastu Wales on muutnud nii mõndagi.
15:09
Kris Ilves: Walesi poolelt pidi esimese kohtumise kerge vigastuse tõttu vahele jätma nende põhiväravavaht Hennessey, kuid nüüd on mees algkoosseisus.
15:11
Kris Ilves: Lisaks temale saavad põhis oma võimaluse Ledley ja slovakkide võrku selle otsustava värava löönud Robson-Kanu.
15:15
Kris Ilves: Hodgson on mängu eel väga muheda olemisega igatahes.
15:23
Tänased ennustused: UKR võit ning 2 viiki.
15:25
Kris Ilves: Ukraina võidule panustamine tundub täna tõesti kõige rohkem kindla peale minek. Põhjaiirlased ei jätnud sellist muljet, et Ukrainat või Saksamaad näpistada suudaks.
15:27
Kris Ilves: Sellised mehed lähevad poole tunni pärast lahingusse.
15:30
Kris Ilves: Kui natuke spekuleerida: tänane mäng jääb viiki, siis on Walesil 4, Slovakkial 3 ja Inglismaal 2 punkti. Viimane voor kohtuvad Slovakkia ja Inglismaa.
15:31
Kris Ilves:  Slovakkidele piisaks edasipääsuks viigist. Kui nii lähebki, siis, kas Inglismaa saab 3 punktiga grupist edasi?
15:33
Inglismaa ja Slovakkia lähevad ka kohe septembris Bratislavas vastamisi uues valiksarjas. Saavad enne end tundma õppida.
15:46
Kris Ilves:
15:55
Kris Ilves: Bollaert-Delelis staadion Lensis on igatahes valmis. Teie ka? Mõned minutid veel.
15:59
Külastaja Jaak kommentaar
Miks Inglased lolli mängivad 😡 See Kane oli täielik 0 Venemaaga ja Vardy ei saanud üldse platsile!!! Vardy tunduvalt parem
16:00
Kris Ilves: Ise kahjuks Walesi esimest mängu ei näinud, seevastu Inglismaa-Venemaa vaatasin ära.
16:01
Kris Ilves: Tolles kohtumises jäi hästi silma parem äär: Walker-Lallana ja neid toetanud Alli.
16:02
Kris Ilves: Läksime!
16:05
Kris Ilves: Ei pannud tähele, kes loosimise võitis, aga tundub, et Walesi väravavahile paistab esimesel poolajal päike silma.
16:08
Kris Ilves: Mäng on alanud väga agressiivselt ja võitluslikult, mida oli ka suht oodata.
16:08
Kris Ilves: Sterling värava eest mööda!
16:09
Kris Ilves: Lallanalt suurepärane jooks ja sööt paremalt äärelt sisse, mis leiab markeerimata Sterlingu, kuid tema löök läheb väravast mööda.
16:10
Külastaja Qwerty kommentaar
Uskumatu Sterling
16:14
Kris Ilves: Rooney proovib kaugelt, aga see löök Hennessey väravale küll mingit ohtu ei kujuta.
Külastaja rallikas kommentaar
Tallinnas on hetkel jõhker vihm. Äkki kuskil ETV majas mingid kalad sees.
16:22
Kurb on see inglaste mängupilt. Öökull oleks pidanud ikka ees line-uppi muutma.
16:23
Kris Ilves: Alli teenib inglastele heast kohast karistuslöögi. Rooney? Või Dier taas?
16:24
Kris Ilves: Siiski Kane, kuid lootusetult üle värava.
16:26
Külastaja oll kommentaar
Kui see Vardy statement tõsi on siis ma ei tea mis treeneri peas toimub. Olgu nii hea mängija kui tahes, trenerit niimoodi ikka roosata ei saa.
16:28
Kris Ilves: Cahill suudab väga lähedalt löögile saada karistuslöögi olukorras, aga täpselt Hennesseyle sülle.
16:28
Kris Ilves: Eelnevas olukorras määrati karistuslöök inglastele, mille teenis Rose sukeldudes(?).
16:34
Kris Ilves: Käsi!?!?
16:34
Kris Ilves: Daviesel oli karistusalas selge käsi! Brych ei vilistanud!
16:35
Kris Ilves: Nüüd tehti inglastele ikka korralikult liiga..
16:36
Külastaja Howard kommentaar
Arvestades kui halvasti käivad kokku inglased ja penaltid siis nad paljust ilma ei jäänd siiski :D
16:37
Kris Ilves: Smalling lähedal nurgalöögist! Napilt posti kõrvalt mööda.
16:43
Kris Ilves: Värav OLEMAS! GARETH BALE!
16:44
Kris Ilves: Uskumatu värav Bale'ilt. 30+ meetri pealt karistuslöök Harti seljataha! Täiesti uskumatu inimene.
16:46
Ulmeline värav, inglased lähevad koju ära siit.
16:46
Külastaja ee kommentaar
Tra Hodgson kui sa nüüd Vardyt sisse ei too siis ma ei tea.
16:47
Kris Ilves: Ja selle väravaga tõusis Bale kolmandaks mängijaks sellel turniiril, kes on löönud kaks väravat.
16:48
Kris Ilves: Poolaeg!
16:49
Kris Ilves: Hart enda sooritusega absoluutselt rahul ei ole. Väga intrigeeriv mäng. Inglastele jäädi penalt andmata ja Bale viis vahetult enne puhkepausi Walesi ette.
16:50
Rasmus Voolaid: Ronaldo peaks Realis nüüd heaga karistuslöökide ajal palli juurest eemale astuma, aga kas see oli Harti kala või ei? Ma ei oskagi seisukohta võtta.
16:53
Külastaja poisike kommentaar
yle tv kommentaatorid on 100% kindel, et hart kala oli...
16:53
Külastaja tiitõ kommentaar
Väga uskumatu värav ei olnud, uskumatult halb väravavaht lihtsalt...
16:55
Külastaja keenjus kommentaar
Buffon oleks paljaste kätega kinni püüdnud selle.
16:55
Külastaja Sarvik kommentaar
No pigem oli ikka hea karistuslöök. Üliebamugav tõrjuda ja löögitugevus ka hea. Umbes taolised, millised CR7 tagus, mis kerivad alla. Rooneylt hea mäng olnud täna, aga ründeliin ikka puhas impotents Inglismaal. Head poisid istuvad pingil. Hodgson ikka väga vale mees seal koondise eesotsas.
17:02
Kris Ilves: Sturridge ja Vardy tulemas!
17:02
Rasmus Voolaid: Hodgsonil ikka mune on.
17:02
Kris Ilves: Kane'i ja Sterlingu mäng on selleks korraks mängitud.
17:05
Kris Ilves: Aga teine poolaeg läks juba minut aega tagasi!
17:11
Külastaja ehh kommentaar
Vardyle tehti ippon
17:11
Rasmus Voolaid: Tutvusin veidi ekspertide arvamusega ning nii Peter Schmeichel kui ka Oliver Kahn arvavad, et Hart poleks pidanud üldse nii kaugelt tulnud karistuslöögile müüri panema.
17:12
Külastaja Sadboy kommentaar
Raske on Inglismaa fänn olla. Igal Kvalifikatsiooniturniiril köetakse ootused nii kõrgele, aga põhiturniiril ollakse täiesti suutmatud. Iga faking kord!
17:13
Kris Ilves: Rooney proovis siseküljega taha posti palli panna, aga Hennessey on valvel.
17:13
wales on korraliku bussi ära parkind.
17:14
Kris Ilves:  Värav VARDY! 1:1!
17:15
Kris Ilves: Sturridge on karistusalas täiesti vaba, riputab palli kasti. Walesi oma mängijast suundub pall Vardy'ni, kes palli õnnelikult võrku lööb. 1:1!
17:15
Ei ole palju vaja talle.
17:15
ulmemees
17:17
Kris Ilves: Kus oli see mees eelmised 135 minutit?
17:18
Kris Ilves: Taas käsi Daviesel! Seekord karistusalast väljaspool.
17:18
Külastaja R. kommentaar
Siiamaani ei saa aru miks selline mees nagu Sterling üldse koondises on ja veel algkoosseisus
17:19
Vardy on olnud 10 minutiga ohtlikum (ja resultatiivsem) kui Kane 135 minutiga kokku.
17:20
Kris Ilves: HoiatusEsimene kaart täna. Davies saab selle. Karistusala lähistel teeb Lallana vastu vea.
17:20
Kris Ilves: Väga lähedal tegelikult ei olnud ka.
17:21
Kris Ilves: Inglased on saanud pöörase surve peale! Teine on väga-väga lähedal.
17:25
Kris Ilves: VahetusLedley sai nii vigastada, et ei suuda mängu jätkata. Edwards tema asemele.
17:29
Kris Ilves: Selline statistika siis.
17:30
Kris Ilves:  Vahetus Wales vahetab: Robson-Kanu välja ja teda asendama J. Williams.
17:30
Kris Ilves: Tundub, et Hodgson toob ka Rashfordi väljakule.
17:31
Kris Ilves: VahetusNii on. Rashford asendab Lallanat. Milline saab olema selle imelapse debüüt EM-il?
17:32
Kris Ilves: Esimene pallipuude kõige parem noorel ründajal ei olnud.
17:37
Kris Ilves: Rooney saab kastist proovida, aga kaks meest lendavad löögile väga kiirelt ette blokeerima.
17:42
Kris Ilves: 83 minutit mängitud. Kohtumises Slovakkia vastu löödi umbes sel ajal võiduvärav. Täna on seda raske loota, kuid kõik on võimalik.
17:42
Kris Ilves: Hetkel igatahes inglased otsivad oma võiduväravat.
17:42
kane muidugi kehv, tottenhami mängija ju
17:47
Kris Ilves: Inglased hoiavad küll palli, aga ohtlikke olukordi väga ei suuda tekitada. Ehk on ka nemad viigiga rahul?
17:47
gaymar, kes sinu arust Inglismaa arim mängija on?
17:48
Kris Ilves:  Normaalaja viimane minut ja nurgalöök.
17:50
Kris Ilves: MIDA MÄNGU!? MIS LÕPPLAHENDUS!?
17:51
Kris Ilves: Lühikeste söötudega kastis mängitakse Sturridge löögile, kes koksab paremaga ette nurka ära. Ulmeline mäng!
17:51
Kui mitmes värav see juba on, mis lüüakse mängu viimastel minutitel.. võimas EM :D
17:52
oll, wilshere muidugi
17:52
Kris Ilves: Ja kõik!
17:52
Kris Ilves: Milline mäng! Inglismaa alistas lõpuks naaberriigi 2:1.
17:53
Kõva avaldus inglastelt.
17:54
:) Seda ma arvasin. Arsenali fänn.
17:56
Bale trashtalkis Inglismaa kohta ennem, aga Vardy vastas oma väravaga konkreetselt: Chat shit, get banged!
17:58
18:15
Kris Ilves:
18:24
Kris Ilves: Natuke rohkem, kui poole tunni pärast on algamas tänane teine kohtumine.
18:24
Kris Ilves: Mõlema meeskonna algkoosseisud on uudises olemas. Refresh aitab!
18:32
Kris Ilves: Ukraina on võrreldes esimese mänguga teinud ühe muutuse. Ees Zozulja asemel alustab eelmises mängus vahetusest sekkunud Seleznjov.
18:32
Kris Ilves: Põhja-Iirimaa on teinud paraja segasummasuvila - algkoosseis on üsna palju ümber mängitud.
18:44
Kris Ilves: Eelmise mängu juurde veel tagasi tulla, siis inglastele oli see mäng ajalooline. Nad ei ole kunagi võitnud mängu suurturniiril, mille avapoolaja on nad kaotanud.
18:48
Kris Ilves: Põhja-Iirimaa kaotas avavoorus Poolale 0:1. Skoor ütleb võib-olla mängupildi kohta vähe - ehk oleks pidanud see palju suurem olema?
18:49
Kris Ilves: Täna on selge favoriit Ukraina. Kas võetakse kindel võit või sama napi skooriga, millega sai hakkama Poola?
18:50
Kris Ilves: Vabandused põhjaiirlaste toetajate ees, aga mina isiklikult nendel võimalust ei näe.
18:52
Ma küll igat ERR otseülekannet pole vaadanud aga kas see ukrainlane on neil esimene spetsiaalne stuudiokülaline mõnest kohe mängiva hakkavast riigist?
18:53
Kris Ilves: Ise ka kõike pole vaadanud, aga hetkel tuleb veel meelde spetsiaalsed külalised Venemaa ja Itaalia toetajate hulgast.
18:56
Kris Ilves:
18:59
Külastaja Jamh kommentaar
Kas keegi Tammeka-Santose mängust kaa ülekande teeb?
18:59
Kris Ilves: Kahjuks mitte. Hetkel kaalub EM kuhjaga üle Eesti karikavõistluste 1/64-finaali.
19:00
Kris Ilves: Ja läks!
19:03
Külastaja robi kiim kommentaar
seni ennustanud 8 mängu õigesti ja 8 valesti. #mündivise
19:03
Kris Ilves: Mündiviskega on viiki keeruline ennustada?
19:04
Kris Ilves: Esimene löök mängus kuulus Põhja-Iirimaale, Pjatov püüdis madala palli kindlalt.
19:06
Kris Ilves: Isegi üllatavalt kindlalt. Mul on meeles küll neid olukordi, kus ta Šahtari väravavahina on palle pudistanud.
19:06
Ennustasin Ukraina võitu, aga loodaks Põhja-Iirima võitu.
19:07
Kris Ilves: Ise loodaks väravaterohket mängu ja viiki, aga raske seda tahta.
19:08
Kris Ilves: Aga mäng on päris hoogsalt alanud.
19:10
Kris Ilves: Šidortšuk proovis välisküljega väljaspool kasti, aga löök tabas põhjaiirlase kätt.
19:10
Kris Ilves: Kui käsi oli kastis, siis minu arvates oleks pidanud olema penalti.
19:13
Kris Ilves: Kui enne ütlesin, et inglased pole kunagi varem poolaja kaotusseisust võiduni jõudnud suurturniiridel, siis eksisin. See käib ainult EM-i kohta.
19:16
Kris Ilves: Sidortšuk proovib taas, seekord kaugemalt - kindlalt üle värava.
19:18
Kris Ilves: Vaikselt hakkab see mäng meenutama põhjaiirlaste avamängu. Vastane selgelt domineerib ja otsib väravat. Aga Ukraina ei ole veel piisavalt ohtlik olnud.
19:26
Kris Ilves: Konopljanka väga optimistlikult proovib umbes 35-40 meetri pealt otse väravale, aga lootusetult.
19:28
Kris Ilves: Väga ohtlikult suudab Põhja-Iirimaa palli kasti parema ääre kaudu toimetada. Washington jõuab esimesena ka pallini, aga vastane elas seljas ja ei tulnud sealt midagi.
19:30
Kris Ilves: Seni on olnud üsna võimaluste vaene mäng.
19:34
Kris Ilves: Põhjaiirlased said nurgalöögist väga ohtlikult löögile, kuid Cathcarti pealöök raamidesse ei jõudnud.
19:35
Kris Ilves: See oli ikka väga-väga napilt ristnurgast möödas.
19:39
Kris Ilves: Mida rohkem poolaeg pausile läheneb, seda rohkem võtab domineerimist üle põhjaiirlased.
19:40
Kris Ilves: HoiatusEsimene kollane kaart: Ukraina ründaja Seleznjov.
19:42
Kris Ilves: Davis saab väga terava nurga alt proovida. Pjatov tõrjub.
19:46
Kris Ilves: Lisaminuteid juurde ei antud. Poolaeg!
19:46
Kris Ilves:  Ukraina jättis minu arvates ikkagi üsna mannetu mulje. Ehk tuleb turniiri esimene 0:0?
19:51
Kris Ilves:  Olen Ott Järvelaga 100% nõus.

19:58
Kris Ilves:
20:00
Kris Ilves: Läheb teine poolag!
20:01
Kris Ilves: Korralik padukas on Lyonis ikka.
20:02
Kris Ilves: Vähemalt natukenegi põnevust siia mängu. Vihmane ilm võib mängida olulist rolli ka tulemuses.
20:04
Kris Ilves:  Värav McAuley!
20:05
Kris Ilves: Põhjaiirlane realiseeris oivalise söödu ja saatis peaga palli taha nurka Pjatovile püüdmatuna.
20:06
Kris Ilves:  Oli lähedal ka ukrainlastel! Seleznjov unustati kastis täiesti ära, aga McGovernile sülle.
20:11
korralik padukas
20:12
Kris Ilves: Täiesti pöörased tingimused Lyonis ikka! Kõigest sellest on kasu lõiganud pigem põhjaiirlased.
20:13
Kris Ilves: Mängu peakohtunik katkestab mängu teadmata ajaks.
20:15
Kris Ilves: Aga juba tulevad mehed tagasi väljakule!
20:17
Kris Ilves:  Mäng käib edasi ja põhjaiirlased on teisel poolajal domineerimise täielikult enda kätte võtnud.
20:18
Kris Ilves:  HoiatusWard saab hoiatada.
20:19
Kris Ilves:
20:22
Kris Ilves: Hoiatus Sidortšuk teeb keskväljal vea.
20:24
Kris Ilves: VahetusEsimene vahetus: Ward välja, McGinn sisse.
20:26
Kris Ilves:  Oioioioi! Kovalenkol suurepärane võimalus viigistada, aga tema löök läks üle jala.
20:27
Kris Ilves:  VahetusSeleznjov välja, Zozulja asemele.
20:28
Kris Ilves:  Tundub, et vihm on järele jäänud ja ukrainlased on oma väravat taas otsimas.
20:31
Kris Ilves: VahetusUkraina vahetab taas: Garmaš tuleb Sidortšuki asemele.
20:34
Kris Ilves: Ukrainal on jäämas veel umbes 15 minutit. Kui siit nulliga lahkutakse, siis pole järgmisesse ringi üsna kindlalt asja.
20:37
Kris Ilves: Tuletan meelde milline ilm oli Lyonis 30 minutit tagasi.
20:39
Kris Ilves: VahetusZintšeko sisse ukrainlastel, Kovalenko välja.
VahetusMagennis sisse põhjaiirlastel, Washington välja.

20:40
Kris Ilves: Pääsesid ukrainlased peaga löögile - see sama Zintšenko, kes just sisse tuli. Väravavaht püüdis.
20:41
Kris Ilves: Korralik segadus. Põhjaiirlased tahavad vahetust teha, aga ise ei suuda ära otsustada, kes peab sisse-välja minema.
20:42
Kris Ilves:  HoiatusDallas sai selles suures segaduses hoiatuskaardi.
20:44
Kris Ilves:  Vahetus jäi igatahes tegemata, kuid see võimalus on veel põhjaiirlastel alles.
20:44
Kris Ilves: Oioi! McGovern toob Jarmolenko palli alt nurgast ära.
20:45
Kris Ilves: Korralik surve on ukrainlaste poolt nüüd peale pandud.
20:46
Kris Ilves: Kuus(!) lisaminutit.
20:48
Kris Ilves: VahetusNüüd lõpuks tuleb see Põhja-Iirimaa vahetus. C. Evans välja, McNair tema asemele.
20:50
Kris Ilves:  HoiatusAinuke Evans väljakul saab ka kaardi kätte.
20:52
Kris Ilves:  Värav PÕHJA-IIRIMAA 2:0!
20:53
Kris Ilves:  Tehtud! Põhjaiirlased saavad kätte kolm punkti! Jäetakse ukrainlased tühjade kätega.