Pühapäev, 19. juuni 2016
15:58
Tiit Liblik: Tere ka minu poolt! Jätkame tänase 16. vooru kohtumisega Sillamäe Kalevi ning Nõmme Kalju vahel!
16:01
Tiit Liblik: Käime kiirelt üle ka koosseisud:
Sillamäe:
Mihhail Starodubtsev, Deniss Malov, Igor Dudarev, Deniss Tjapkin, Alexander Semahhin, Kassim Aidara, Aleksandr Volkov, Maksim Paponov, Maksim Lipin, Aleksandr Savin, Vitalijs Zils
Varus: Eduard Usikov, Jevgeni Kabajev, Artjom Davõdov, Anton Panov, Daniil Mironov, Pavel Aleksejev
16:02
Tiit Liblik: Kalju: Vitali Teleš, Karl Mööl, Alexandre Jansen Da Silva, Maximiliano Ugge, Andrei Sidorenkov, Vlasii Sinjavski, Reginald, Eino Puri, Artjom Dmitrijev, Damiano Quintieri, Peeter Klein
Varus: Siim-Sten Palm, Hans-Kristjan Hansberg, Hidetoshi Wakui, Andre Järva, Trevor Elhi, Tarmo Neemelo
16:02
Tiit Liblik: Sillamäe on päris kenasti alustanud, Maksim Paponov pääseb kenasti löögile, kuid seekord üle.
16:07
Tiit Liblik: Sidorenkov sai karistuslöögiga kaugelt proovida, kuid üritus lendab selgelt üle jala.
16:08
Külastaja lohh kommentaar
Mis pohjusel Klein tna tipus alustab
16:08
Tiit Liblik: Päris mitmel korral on sadamalinlased kaugelt proovinud, seekord tegi löögi Maksim Lipin, kuid ei ole see sihik veel paigas.
16:10
Tiit Liblik: Klein on tõesti huvitav valik ees, ei oskagi hetkel konkreetset põhjust pakkuda. Algkoosseisu debüüt on aga tõsiasi.
16:12
Tiit Liblik: Silva eksis sööduga väga ohtlikult oma kasti lähedal, kuid Sillamäe ei suutnud võimalust ära kasutada. Siiski hetkel näib mäng üsna võrdne.
16:13
Tiit Liblik: Sidorenkov leidis kena tsenderdusega kastist üles Dmitrijevi, kelle löök väravaraamideni aga ei jõudnud. Siiski, üsna ohtlik!
16:13
Külastaja ccc kommentaar
Purje ja Kirss on vigastatud. Neemelo ei jõua tööd teha.
16:14
Tiit Liblik: Nii ilmselt on. Neemelo rohkem supervarumees.
16:14
Tiit Liblik: Ja ohtlik tsenderdus kasti ning kõige kõrgemale kerkib Savin, kelle pealöögi tõrjumiseks peab Teleš end korralikult sirutama!
16:15
klein mangis ju karikas ule eelmine hooaeg juba esindusees pohis .Aga miks mitte proovida Jarvat kuna ta on ju u/21 koondises taitnud 9 rolli
16:17
Tiit Liblik: Kalju proovib päris julgelt maast oma värava alt alustada ning ollakse võimelised ka pressi alt välja tulema. Samas ühe söödueksimuse ohtlikus alas Kalju üle elas, näis aga kas maast mäng ka toitma hakkab.
16:17
See Silva on küll katastroof.
16:18
Tiit Liblik: Aidara teeb nüüd Purile keskväljal üsna toore vea. Kaarti ei järgnenud, küll aga trahvilöök Kaljule.
16:19
Tiit Liblik: Karistuslöögile sai pea vahele Semahhin, kelle jaredborgettilik puude lendas väga ohtlikult oma värava poole.
16:24
Tiit Liblik: 25 minutit on mängitud ning mäng on üsna tempokaks läinud. Kiired kontrad hoiavad mõlema tiimi kaitseliini pidevalt tagajalgadel.
16:25
Tiit Liblik: Enam ei lase sillamäelased Kaljul ka lühikesega mängu alustada. Tasuks saavadki võõrustajad suhteliselt kergelt palli enda valdusesse.
16:27
Tiit Liblik: Värav1:0!!! Aleksandr Savin!!!
16:27
Tiit Liblik: Deniss Malovi kauglöögi suutis küll Teleš pareerida, kuid seda nii õnnetult, et pall lendas otse Savini jala peale ning Sillamäe ründaja ei eksinud. Skoor 1:0!
16:28
Jumala vabalt saadi kaugelt löögile ja siis uuesti reboundist. Nii poolikute kui keskkaitsjate bläkk.
16:30
Külastaja Fänn kommentaar
Go Frantsev, go! Enam paremat koosseisu ei saagi olla...
16:30
Tiit Liblik: Sillamäe jätkab aga tulemist. Tõepoolest, Kalju kaitseliin ei ole täna just kõige usutavamat partiid pakkunud.
16:30
Millal Frantsev kinga saab ja Terehhov uuesti pukki pannakse?
16:34
Tiit Liblik: Samas tuleb mainida, et Kalju päris paanikasse läinud ei ole. Palliga tegutsetakse endiselt üsna enesekindlalt. Samas eks Sillamäe juba noolibki seda pealinna söödupraaki, et saaks kiirelt kontrasse tormata.
16:36
Ründemäng on ikka täielik null võrreldes eelmise hooajaga. Ja kui kaitse ka ei pea...
16:36
Sidorenkovi nurgalöögid on tasemel.
16:37
Tiit Liblik: Sillamäe on aga juba tegemas esimest vahetust. Valmis paneb end Pavel Aleksejev.
16:38
Tiit Liblik: Vahetus39. minutil võetakse Aleksandr Semahhin üllatuslikult juba puhkama, Aleksejev tema asemele väljakule.
16:38
Tiit Liblik: Ilmselt kimbutas Semahhinit mingit laadi tervisemure, esituse poolest ei oleks olnud küll teda juba välja vaja võtta.
16:39
Nagu üleeelmise sajandi jalgpall - söötu ei anta, joostakse palliga kuni keegi ette jääb.
16:43
Tiit Liblik: Kaks minutit on veel jäänud, Kalju ründemäng on aga suhteliselt hambutu mulje jätnud. Sillamäel aga kiiret ei ole, oodatakse juba poolajavilet.
16:44
Tiit Liblik: HoiatusQuintieri teeb siin 45. minutil kaardiväärilise vea. Tsenderduse koht trahvilöögist Sillamäele.
16:47
Tiit Liblik: Ja esimene poolaeg on lõppenud Sillamäe Kalevi üheväravalise eduga Kalju ees! Eks näis, kuidas suudab Sergei Frantsev nõmmekaid teiseks poolajaks motiveerida. Hetkel püsib Sillamäe oma kolmandiku peal päris kenasti kaitses, Kaljul jääb just teravusest rünnakul puudu.
16:47
Külastaja Rallikas kommentaar
Miks Quintieri veel väljakul on?!?!? Vahetagu välja see itaallane. Palliga sittagi ei tee, iga asja peale kukub pikali ja nüüd teenib veel otsa idiootse kollase kaardi.
16:50
Külastaja Rene kommentaar
Esimese poolaja omapärasem moment oli see, kui Kalju kaitsjs palli ette lüües suutis lähedal olnud kaaslasele vastu pead virutada.
16:50
Tõsi jutt. Quintieri pole terve hooaeg sisuliselt mitte midagi teinud.
16:50
Sido äärele ja Hansberg äärekaitsesse viia. Dami välja võtta ja lennukile panna.
16:51
Tiit Liblik: Vahetus Vahele jäi märkimata, et 41. minutil sekkus Eino Puri asemel mängu Hidetoshi Wakui.
17:00
Vaheajal läks kommentaatoritelk lendu,th dub,et kannatada sai ka kaamera.tuul on päris tugev.samas päike ja soe.
17:00
Ja Järva ründesse Kleini asemele
17:01
Tiit Liblik: VahetusPoolaeg on kohe algamas ning Kalev toob hoopis ründesse jõudu juurde: Jevgeni Kabajev sisse, Paponov välja.
17:05
Tiit Liblik: Kalju on alustanud nüüd veidi aktiivsemalt küll, vahetusest sekkunud Wakui tõi ehk pisut uut elu juurde.
17:06
Tiit Liblik: Karistuslöök Sillamäele, Lipini tsenderdusest pääseb äsja mängu sekkunud Kabajev ka löögile, kuid pall lendas Telešile otse kätte.
17:07
Tiit Liblik: VAU! Peeter Klein lööb praegu MEETRI PEALT ÜLE VÄRAVA.
17:08
Tiit Liblik: Ilusti tuli maast sööt kalevlaste kasti, aga Peeter Klein otsustas hoopis kunagist Norra legendi John Carewit meenutada ning palli üle täiesti tühja värava põrutada.
17:09
Tiit Liblik: Ilmselt see oli Kleinile kahjuks ka viimaseks piisaks karikas: Neemelo liikus soojendusalalt pingi juurde tagasi. Kahju, sellised eksimused ei mõju noorele mängumehele hästi.
17:10
Tiit Liblik: VäravAGA PEETER KLEIN SEEKORD EI EKSI!!
17:11
Tiit Liblik: Noor ründaja ei lase kriitikutel kaua vinguda ning lööb ilusasti peaga kauni tsenderduse väravaks. Viiginumbrid tablool!
17:12
Tiit Liblik: VäravOIOIOI, Neemelo tuli just sisse ja juba sahiseb.
17:13
Tiit Liblik: Quintieri paneb kasti mõnusa palli, Karu pidi aint pea vasta panema. Sillamäe on nüüd väga kiirelt lagunenud!
17:14
Tiit Liblik: Aga nüüd ilmselt aeti idavirulastel hari punaseks: Kabajev pääses Telešiga silmitsi, kuid väravavaht oli seekord ülesannete kõrgusel. Tempo on kõva!
17:16
Tiit Liblik: Sillamäe leiab tänu kaheminutilisele laostumisele end nüüd tagaajaja rollist, võõrustajad peavad pressima hakkama, kui siit punktigi koju jätta soovitakse.
17:21
Tiit Liblik: Vahetussegaduse vältimiseks: pärast Kleini väravat tuli 55. minutil Neemelo sisse, edasine on juba aga ajalugu.
17:22
Tiit Liblik: Pärast Kabajevi supervõimalust pole sillamäelased aga samaväärset momenti luua suutnud, vastupidiselt üritab vahepeal hoopis Kalju rünnata.
17:22
Tiit Liblik: Neemelo sai ees palli maha võetud ning leidis kena sööduga ka Dmitrijevi, kes aga mänguvahendi kõrge kaarega üle Kalevi värava tulistab.
17:23
Tiit Liblik: Vahetus68. minut käib ning Kalev toob sisse noorukese Daniil Mironovi, Aleksandr Volkov pääseb aga puhkama.
17:28
Tiit Liblik: Hoiatusnüüd teeb Mironov päris toore vea. Karistuslöök ohtlikust kohast Kaljule.
17:31
Tiit Liblik: Nüüd on siin jälgijate rõõmuks sekkumas ka Andre Järva.
17:32
Tiit Liblik: VahetusJa nii on: 76. minutil võetakse Quintieri välja ning Järva pannakse asemele. Ilmselt toodi noor mängumees ettepoole kalevlasi veidi agressiivsemalt survestama.
17:33
Tiit Liblik: Järva juba teeb päris teravaid liigutusi paremal äärel. Esmapilgul võib küll öelda, et Frantsev on vahetustega täppi pannud.
17:35
Tiit Liblik: VäravJa nüüd lööb Da Silva ilmselt Kalju võidule!
17:36
Tiit Liblik: Sidorenkovi karistuslöögi realiseerib Da Silva ühe puutega väga kenasti, suurem küsimus on pigem selles, miks oli mees jäetud täiesti atakeerimata.
17:39
Tiit Liblik: Kabajev sai nüüd kastis palli maha, kuid meest segatakse piisavalt, et Kalju väravale ohtu ei teki. Siiski, Sillamäed on ehk veel vara maha kanda?
17:41
Tiit Liblik: Kaljul taas päris hea võimalus: Ugge pääseb nurgalöögist täiesti vabalt peaga löögile, kuid ei taba korralikult palli. Sillamäel on raskusi niiöelda teisel korrusel.
17:42
Tiit Liblik: HoiatusKollase teenib vahepeal ka Tarmo Neemelo.
17:43
Tiit Liblik: Dmitrijev proovib kaugelt, kuid löök läheb üle jala. 3 minutit normaalaja lõpuni, kalevlased enam kaitsele erilist tähelepanu ei pööra.
17:46
Tiit Liblik: Lisaminuteid pandi kohtumisele juurde kaks, kuid sellega ilmselt Kalev enam jäneseid kaabust välja ei tõmba.
17:49
Tiit Liblik: Ja kõlabki kohtumise lõpuvile ning seisuga 3:1 Nõmme Kaljule lõppebki too mõnusalt lahtine vutilahing. Jääge aga meiega samale lainele, kuna täna teeme ülekanded veel nii Levadia ja Paide kohtumisest kui ka Euroopa meistrivõistluste A-alagrupi kahest heitlusest!