Pühapäev, 19. juuni 2016
21:31
Rasmus Voolaid: Tere õhtust! A-alagrupp on EM-il oma kulminatsiooni lävel, kui pool tunni pärast viimases kahes mängus avavile antakse.
21:33
Külastaja Ee kommentaar
Coman suutis ennast tõestada, ja Martial mitte jah? :(
21:33
Külastaja realist kommentaar
Kui Rumeenia väravavahe oleks 3:3 ning Šveitsil 2:2 siis rumeenlased ikka eespool?
21:34
Rasmus Voolaid: Jah, Rumeenia ülesanne on lihtne: tuleb loota, et Prantsusmaa võidab Šveitsi, on vaja ise Albaaniast jagu saada ja teine koht ongi nende.
21:38
Rasmus Voolaid: Mina toon teieni siis Prantsusmaa - Šveits kohtumise, kus on mõlemad peatreenerid veidi koosseisudega vangerdanud. Prantslastel on tagasi algkoosseisus Pogba ja Griezmann, lisaks on platsil ka näiteks Coman ja Gignac. Pingile jäid Matuidi, Kante, Giroud ja Payet.
21:39
Rasmus Voolaid: Šveitsi koondise puhul on suurim tähelepanek see, et jubeda raiskajana silma paistnud Seferovic on pingile istutatud ja ees alustab noor täkk Breel Embolo.
21:43
Tiit Liblik: Tere taas ka minu poolt! Mina toon teieni Rumeenia ja Albaania vahelise lahingu, kus Rumeenia võitleb edasipääsu eest.
21:47
Tiit Liblik: Rumeenia koondise põhikoosseisu ei mahtunud näiteks Razvan Rat, kes maadlevat lihaseprobleemidega. Sealhulgas on koguni seitsmel Rumeenia koondise mängijal kollase kaardi hankimisel järgmine mäng vaja vahele jätta.
21:48
Külastaja Aleksander Pihlak, Sõle kommentaar
Viskasin kartulid pannile ja peagi olen mänguks valmis. Ootan huviga ja ennustan, et Payet viib Prantsusmaa 12. minutil juhtima
21:49
Rasmus Voolaid: Kes vigastada saab või esimese kümnekonna minutiga nii kehvalt esineb, et Deschamps ta välja vahetab?
21:54
aet out #aetout
21:54
Külastaja A kommentaar
Poiss on kartulitega nii koos et näeb vist payetit pannil juba :DDDD
21:54
Rasmus ja Tiit, kas olete mänguks valmis? Ma just avastasin, et õli on ainult väike tilk veel, enne homseid mänge pean konsumist läbi astuma, varun endale ka head ja paremat
21:54
Rasmus Voolaid: Mina olen mänguks valmis.
21:55
Külastaja lala kommentaar
Tiebreakeritest, kui Prantsusmaa võidab 2:1 ja Rumeenia 1:0, siis peaks rakenduma see punkt ju? If only two teams have the same number of points, and they are tied according to criteria 1–6 after having met in the last round of the group stage, their ranking is determined by a penalty shoot-out. (This criterion is not used if more than two teams have the same number of points.)
21:55
Rasmus Voolaid: Enne on ka väravate vahe ja ise löödud väravad. Ehk Wikipediast kopeerides punktid 4 ja 5.
21:59
Rasmus, mis sa arvad kas EM tunneb puudust Hollandist?
21:59
Rasmus Voolaid: Kindlasti annaksid nad värvi juurde, aga seni on ka päris äge turniir olnud ikka. Ma ei ütleks, et midagi puudu on.
21:59
Need oleks sel juhul ju võrdsed? (3:3 mõlemal)
22:00
Rasmus Voolaid: Kui mõlemad mängud lõppeksid õiget pidi 1:0, siis oleks Rumeenial 3:3 ja Šveitsil 2:2. Kui aga Šveits kaotaks 1:2 ja Rumeenia võidaks 1:0, siis peaks vist penaltid olema.
22:01
Rasmus Voolaid: Läks Šveits - Prantsusmaa!
22:01
Jah, kirjutasingi juhul kui Prantsusmaa võidab 2:1 ja Rumeenia 1:0.
22:01
Rasmus Voolaid: Jah, õigus küll. :)
22:01
Tiit Liblik: Läks lahti ka Rumeenia - Albaania!
22:04
Rasmus Voolaid: Okei, selgus majas: kuna meeskonnad omavahel ei kohtu, siis sellisel juhul loeb Fair Play arvestus ehk hakatakse kaarte lugema. (1 punkt kollase eest, 3 punkti punase). Vaatan selle huvi pärast üle.
22:04
Tiit Liblik: Stanciu proovis kaugelt, kuid üle.
22:04
Rasmus. Kui tuleb samade punktide arvule ja sama vv. Siis hakkab lugema kollaste/punaste arv ja kui need ka samad siis uefa konfi järgi läheks Sveits edasi
22:06
Rasmus Voolaid: Rumeenial on seni seitse punkti, Šveitsil neli.
22:06
Ja nagu tiit mainis et 7 venda rumeenial ohu all siis usun et sveits edasi
22:08
Rasmus Voolaid: Šveits posti!
22:08
Tiit Liblik: Aga vahepeal on Lyonis peetavas mängus pikalt murule lebama jäänud rumeenlane Hoban, kes sai jalaga päris korraliku vopsu selga.
22:08
Rasmus Voolaid: Ei olnud siiski posti, vabandused. Pogba igatahes proovis nurgalöögi järel endale lüüa, aga ei õnnestunud.
22:09
"Uoooäääh" (Zelinski, 2016)
22:09
Tiit Liblik: Stancu proovib otse õhust pealsega, kuid üritus tuli keskele ning Albaania väravas seisev Berisha sai käed vahele!
22:11
Rasmus Voolaid: Pogba nüüd sihib teise värava all ja Sommer pudistab latti!
22:12
Külastaja EM kommentaar
Oi oioi o i Sveitsi väravaht pudistas kõvastu
22:12
Rasmus Voolaid: Värin on sees, ikkagi suur mäng.
22:13
Rasmus Voolaid: Pogba taas! Väga aktiivne on see mees.
22:13
Rumeeni ja Albaania selline emotsionaalne Lõuna-Euroopa riikide mäng. Näis kuidas vastu peavad, esialgu käib korralik siblimine.
22:14
Huvitav, kas Progba läheb vahetuse poolajal juba särtsu täis, pidevalt pildis.
22:15
Tiit Liblik: Alibec proovis nüüd kavala keerutusega, kuid napilt-napilt üle! Rumeenia on igatahes vurtsu täis, tahetakse edasi saada.
22:17
Rasmus Voolaid: Tundub küll, et omalt poolt tahab Prantsusmaa Rumeeniale kingitust teha.
22:17
Rasmus Voolaid: PAUL POGBA LATTI! Kus see vend alles tahab!
22:17
Rasmus Voolaid: Tuleb rahulikult keskelt palliga üles ja lajatab vasakuga latti!
22:17
Lattt :) Progba
22:18
ärge spoilige, pange mingi 50 sekilise hilinemisega
22:18
Rumeenia-Albaania mängus rohkem tahtst ja emotsiooni. FRA-SUI mängus pidev üks suur tahab asjad kiirelt korda saada jõuga.
22:20
Tiit Liblik: HoiatusBasha teenis vahepeal ka kollase kaardi.
22:23
Prantsusmaa põhi kooseseisust puudu Payet ja Giroud. Eks "pingipoisid" tahavad hirmsasti. Treener ikka hoiab põhimehi.
22:24
Rasmus Voolaid: Veidi kahju, et Djourou ei saa mängida Giroud' vastu.
22:24
Tiit Liblik: OIOIOI Lenjani lööb tühjast üle!!
22:25
Rasmus Voolaid: Rami pani kääre ja tabas Mehmedi pead, väga-väga valus.
22:25
No kui sellisest olukorrast Albaania ära ei löö siis .....ei hakak vanasõna kordama 1:0 oleks pidanud see olema.
22:25
Tiit Liblik: Ilus rünnak Albaania poolt, tuleb korralik maast sööt paremalt äärelt, kuid Lenjani tõmbab palli mõnusalt üle jala. See oli kolli koht.
22:25
Rasmus Voolaid: Hoiatus Ütleks, et Rami pääses kollasega.
22:27
Rasmus Voolaid:
22:27
Rumeenia ja Albaania mäng on kiire Albaanlased teevad kontraid. Albaanalsed ründes ainult 2-3 mehega. Kuumad lõunamaalased.
22:28
Rasmus Voolaid: Kui enne läks Mehmedi särk katki, siis nüüd on Džemaili kord.
22:29
Tiit Liblik: Absoluutselt, katel podiseb Lyonis täna korralikul temperatuuril. Albaania vääriks turniiri lõikes näidatud mängu eest vähemalt ühte väravat, näis kas nad nüüd kõige kiuste ühe ikkagi suudavad ka ära lüüa.
22:30
Pigem ok otsus, tahtlikus puudus, mängs palli hooletult. Punane liigne. Tõsist määruste rikkumist ei olnud ju.
22:31
Rasmus Voolaid: Ei ütlegi, et vale otsus. Lihtsalt väga õnnetu ja jõhker viga, mis oleks võinud veel hullem olla, kui löök poleks tulnud säärega.
22:33
22:35
Albaania korraldas kiire joogipausi :) Käib kõva andmine.
22:36
Tiit Liblik: Memushaj teeb kena konksu kastis ning pääseb ka löögile, kuid tasuks vaid nurgalöök. Albaania näitab aga teravalt hambaid siin tulises lahingus!
22:37
No ikka ikka ei saa teistkorda üle väravad 25 meetrit 11 meetri pealt ?!!?? Albaania rünnaku lõpetamine on halb.
22:37
Rasmus Voolaid: Pogba kõndis praegu sisuliselt käte peal, väga kõva stseen, mida näeme varsti Ristnurgast.
22:37
Rasmus Voolaid: Ja nüüd kolmas särk, Xhaka kord. Ei ole Pumale liiga hea reklaam.
22:39
Külastaja r kommentaar
Sveitsi särgitarnija vajab väljavahetamist.
22:39
Kas keegi on lugenud mitu särki on juba FRA-SUI mängus vahetud?
22:39
Rasmus Voolaid: Mina näiteks.
22:39
Tiit Liblik: Peeter Klein lõi täna Kalju eest küll meetri pealt üle värava, kuid hiljem heastas eksimuse peaväravaga. Näis, kas Lenjani jälgis tänast Premium liiga heitlust ning sai sealt ka inspiratsiooni.
22:39
Jah, keegi ikka on lugenud.
22:41
Super söödud albaanlastelt kaitsjtate vahel. Albaanlased sulus. SUI võib veel gruppis III jääda kui rumeenlased peaksid värava lööma. On nii vist?
22:41
Rasmus Voolaid: Pagan, ma veidi kardan, et Lenjani ei näinud tänast Kalju mängu.
22:42
Tiit Liblik: Siin ongi tegelikult see koht, kus tuleks profimängijatele südamele koputada, et nad ikkagi Maarjamaa parimate poegade tegemistega kursis püsiksid.
22:42
Rasmus Voolaid: Neljas särk: nüüd Embolo.
22:44
Rasmus Voolaid: Pogba ja Xhaka ratsutamine
22:44
Tiit Liblik: Mis materjalist need Puma särgid on, et need nii kergelt alla annavad?
22:44
Tiit Liblik: VäravJA TULI ÄRA ALBAANIALE!!!
22:44
Rumeenlased mängivad mingit 4-4-2, ääred tõusevad. Albaanlased selgelt 4-5-1, kontrate peal.
22:44
Külastaja eeden hasart kommentaar
bangladeshi laste kehv töö
22:45
Albaania juhib 1:0
22:46
Tiit Liblik: Albaania viib ette kauni pealöögiga Sadiku, tsenderduse autoriks Memushaj. Nüüd läks see kuumavereline derbi vähemalt veelgi kaks korda põnevamaks!
22:46
Rasmus Voolaid: Poolaeg Šveits - Prantsusmaa mängus.
22:47
Tiit Liblik: Värav tuli ka kõige valusamal ajal, veidi enne avapoolaja lõppu. Rumeenlastel on, mille üle riietusruumis arutleda.
22:48
Sveits juhib särkide vahetusega 3:1 :) Mäng vist veeretatakse viigi sadamasse.
22:49
Tiit Liblik: Ja poolaeg ka Lyonis Albaania ning Rumeenia vahel. Albaania hiline avavärav peaks mängu teise poolaja veelgi nauditavamaks muutma.
22:51
Poolajad. mis meil sisi on FRA-SUI pigem viigi peale. mäng muutub kui keegi peaks eksima. Prantsalsed hoiavad paremaid Payet ei ole Giroud. RUM-ALB mängus käib kõva siblimine. See 3 punkti ei pääst albaaniat minu arust edasi. Rumeenlaste võidu korral saavad nad 4 punktiga kindlalt edasi. Läheb huvitavaks :)
22:53
Külastaja hmm kommentaar
moslemid tähistavad väravaid naljakalt. peaaegu alati
22:54
kas see naine etv stuudios on?
22:55
Rasmus Voolaid: Jah, on. Sandra Sillamaa.
23:01
Kuidas sina muusikuna fännide laulmist kuulad? ("Olulisi küsimusi" by Aet Süvari, 2016)
23:01
Rasmus Voolaid: Kas vastus oli "kõrvadega"?
23:01
Rasmus Voolaid: Läks taas!
23:02
Kas see Soccerneti Kasper on ainus kelle säutsud ETV ekraanile jõuavad?
23:02
Rasmus Voolaid: No ikka igasuguseid säutse on seal olnud. Muuhulgas ka meie peatoimetaja Rauli oma.
23:03
Külastaja Tom kommentaar
Millega Marko Kaljuveer praegu tegeleb?
23:03
Rasmus Voolaid: Peaks golfiliidu president olema, vist.
23:04
Tiit Liblik: Läks ka Albaania ja Rumeenia vahel!
23:04
Hakkab pihta, soovitan RUM-AlB mängu vaatata seal on actionit.
23:06
Kas see Siim mitte Soccerneti peatoimetaja vms polnud? Millega ta nüüd tegeleb?
23:06
Rasmus Voolaid: Siim on endine peatoimetaja, kes jätkuvalt Soccernetiga lähedalt seotud, aga ta ei ole enam aktiivne kirjutaja. Aeg-ajalt aga ikka midagi teeb, viimasena näiteks Austria EM-i eelvaate.
23:08
Albaania mängib selgelt kaitsest. 5-4-1 lausa. Mängivad kontrate peale. Hea rünnak albaanlastel RUm kaitse hõre..
23:10
Rasmus Voolaid: No mida? Nüüd on pall katki!
23:10
Rasmus Voolaid: Griezmanni korgid läksid palli sisse ja sellega on nüüd kõik.
23:11
Rasmus Voolaid: Neli särki ja pall, mis järgmiseks?
23:11
Rumeenlastel läheb rakseks kui nad ei tee muudatusi poolkaitses. Albaanlaste standart oli kodus õppitd selgeks, ebaõnnestunud peaga mäng.
23:11
Rasmus Voolaid: Nüüd on mustas nimekirjas nii Adidas kui Puma.
23:11
neile väljaloositud pallidele garantii ka antakse? :D
23:11
Külastaja Bob kommentaar
Püksid on siiamaani kudiagi hästi vastupidanud nt... :D
23:12
Rasmus Voolaid: Kes meie ennustusmängus palli võidab, siis soovitame mitte Griezmanniga seda jagada!
23:13
Rasmus Voolaid: Kuna Rumeenial on üks kaart ja Šveitsil täna null, siis praeguse seisuga peab Rumeenia lööma vähemalt kolm või lootma, et Prantsusmaa võidab kahega.
23:13
Tiit Liblik: Alibecil läks põlv nüüd väga toorelt viltu. Kohe tulemas ka sunnitud vahetus.
23:13
Aeglustused tuleb ära keelata. Rumeenlase jalg väändus pahasti :)
23:14
Tiit Liblik: Riided ja muu mänguks vajalik on aga üllataval kombel tervena püsinud.
23:14
Pall on adidas, Šveitsi särgid Puma. Kas prantslaste särk (Nike) läks ka katki? Homme ostan Reeboki sokid endale...
23:15
Rasmus Voolaid: Nike'i julgen praegu veel soovitada.
23:15
Tiit Liblik: Vahetus57. minutil tulebki Alibec välja, Gabriel Torje sisse.
23:15
23:15
Tiit Liblik: VahetusÄra jäi märkimata ka poolajal tehtud Rumeenia vahetus: Prepelita välja, Sanmartean sisse.
23:15
Külastaja yo kommentaar
kas keegi näeb rumeenial veel võimalust siit 3p võtta?
23:16
Tiit Liblik: Maha veel neid ei kannaks. Mäng on üsna tuline, sellistes kohtumistes võib kõik minutipealt muutuda.
23:16
Üks eetrisse mahtunud tweet ütles siiski suhteliselt hästi, et purunenud särgid on rohkem kohtuniku kui Puma probleem.
23:16
Külastaja Siga kommentaar
Peened Šveitsi siidisärgid
23:17
Tiit Liblik: VahetusAlibeci vahetusse sundinud kokkupõrge sundis ka väravaautor Sadiku mängu lõpetama. Sisse Bekim Balaj.
23:18
"Zjups" (Zelinski, 2016)
23:18
FRA tahab võita vist ikka Payet mängu
23:18
No nii RUM-ALB mängus hakkavad mehed lagunema. I poolaeg hakkab jalgadesle ja kehale.
23:18
Mina Marati müügijuhina saadaks Šveitsi vutiliitu telegrammi ja pakuks alternatiive
23:19
Rasmus Voolaid: Vahetus 63. minut: Payet tuleb Comani asemele.
23:21
RUM ikka tahab veel, mäng kiireks aetud. Albaanalsed istuvad kaitses, ääred on õige lahendus. Nüüd vaja lihtsalt paremat tehnikat ja õnne ka.
23:23
kordust vaadates tundus see siiski Šveitsi palluri jalg olema, mis palli purustas
23:23
meenutaks vana ideed, et särkide rebimise vastu aitaks selga maalitud riided!
23:24
23:24
Tiit Liblik: Ja nüüd Rumeeniale päris ohtlikust kohast karistuslöök. Minnakse kindlasti löögile.
23:24
RUM 22 meetrilt karistuslöök!
23:25
Tiit Liblik: Sanmartean tabab aga Albaania müüri, seis jätkuvalt 1:0 Albaaniale.
23:27
Tiit Liblik: VahetusRumeenia teeb 68. minutil ka oma viimase vahetuse: Popa välja, Florin Andone sisse.
23:28
Kas UEFA mingit raha ka jagab võidu või viigi korral meeskondadele?
23:29
Tiit Liblik: Kui ma ei eksi, siis miljon eurot võidu eest, 500 000 aga viigi eest.
23:29
Rasmus Voolaid: 8 miljonit eurot igale meeskonnale, alagrupiturniiril on võit 1 miljon, viik 500 000. Edasi on kaheksandikfinaalipääsu eest 1,5 miljonit eurot, veerandfinaali eest 2,5 ja poolfinaali eest juba neli miljonit. Finaali jõudmise eest saad viis miljonit ja võitja saab veel koguni kaheksa miljonit.
23:30
Rasmus Voolaid: Ehk kui võtame näiteks Prantsusmaa ja eeldame, et täna jääb mäng viiki ja nad lõpuks võidavad turniiri. 8+1+1+0,5+1,5+2,5+4+8=26,5 miljonit eurot kogu turniiri eest.
23:31
Rasmus Voolaid: Vahetus Vahepeal tegi Šveits vahetuse: Embolo välja ja Seferovic tipuründesse.
23:31
Rasmus Voolaid: PAYET LATTI!
23:32
Rasmus Voolaid: Vau, mis soolo ja tsenderdus Sissokolt ja vägev pauk Payetilt, aga latti!
23:32
ennustan, et rumeenia saab veel penalti
23:32
FRA mäng läheb huvitavaks. SUI väsib või? Kaua need lõuna mehed vastu peavad veel :)
23:32
Rasmus Voolaid: Üks vääratus Prantsusmaalt ja Šveits võib veel alagrupi võita!
23:34
Rasmus Voolaid: Vahetus Griezmann ära, Matuidi platsile.
23:34
Albaanalsed kasutavad pausi nagu formelis "boksivahetus" kellele vette kellele külma, kiirelt käis :)
23:34
Tiit Liblik: Andone põrutab latti!!
23:35
Tiit Liblik: Vahetus77. minutil tuleb Albaanial Lenjani välja, Odise Roshi sisse.
23:35
No lahe lahe, rumeenalste treener loeb mei elivi vist. Tuleb mäng kiireks ajada ja ääri kasutada.
23:35
Rasmus Voolaid: Vahetus Ja Šveits üllatab: Shaqiri 79. minutil ära ning Fernandes põllule.
23:35
Rasmus Voolaid: Ja Shaqiri juures hakati pingil vaatama kohe mida? Midagi oli vist särgiga pahasti.
23:36
Rasmus Voolaid: Payet taas tulistab, aga natuke mööda!
23:36
ju siis vaadata et wtf, särk ikka terve??
23:36
Šveits on FIFA rankingus prantslastest kaks kohta... miks peaks bundesliga ja premieri mehed väsima?
23:39
Külastaja mgm kommentaar
katkine särk pole mitte sitt materjal vaid vihje kohtunikule, et kaitsja ripub riiete küljes
23:39
Payet siis mängu ikkagi muutnud. FRA võimausi rohkem, ikkagi liiguvad FRA_SUi viigini. RUM-ALB mäng võib lõppeda huvitavalt. Penalti, punased mida iganes. Igatahes kuum on mäng.
23:40
Tiit Liblik: Stanciu paugutab järjekindlalt palle üle värava. Siiski, kõik on siin mängus veel lahtine.
23:41
Rasmus Voolaid: Xhakal juba teine särk katki, mul on ausalt juba segamini läinud, et mitmes see.
23:41
Statistika näitab RUM palli valdamist aga mitte oluliselt. 60-40%
23:42
Rasmus Voolaid: Ja ongi kolmas Xhaka nimega särk Šveitsil valmis, selles suhtes tuleb Pumat kiita!