Laupäev, 1. aprill 2017
12:53
Rasmus Voolaid: Tere päevast! Koos Meinhardiga toon teieni Premium liiga 4. vooru kohtumised Narvas ja Pärnus.
12:56
Meinhard Pulk: Tere ka minu poolt!
12:57
Rasmus Voolaid: Pärnu algkoosseisus on võrreldes eelmise kohtumisega FC Flora vastu päris mitu muudatust - väravasuul alustab näiteks Andreas Kallaste, lisaks jäävad esialgu pingile ka Enrico Veensalu ja Oskar Lepik. Flora vastu ei olnud koosseisus mäletatavasti Martin Vunk, aga tema on täna pingil.
12:57
Rasmus Voolaid: Kõige ägedam on aga see, et esimest korda on Pärnu koosseisus 15-aastane Ronaldo (!) Tiismaa.
12:59
Meinhard Pulk: Trans - Viljandi mängust tasub välja tuua mulkide kapteni Indrek Ilvese puudumine mängukeelu tõttu. Samuti ei kuulu koosseisu ka Sander Post.
13:00
Meinhard Pulk:  Viljandi pani pall mängu!
13:01
Rasmus Voolaid: Sillamäe algkoosseisus on võrreldes eelmise kohtumisega ainult üks muudatus - koosseisus pole Mihai Turcani ja tema asemel alustab Aleksandr Ivanjušin.
13:01
Rasmus Voolaid: Läksime ka Pärnus!
13:04
Meinhard Pulk: Tulevik ja Trans mängisid omavahel ka hooajaeelsel halliturniiril. Toona lõppes mäng 2:2 viigiga. 2015. aastal võitis Trans neljast omavahelisest mängust kolm ning korra viigistati skooriga 1:1.
13:04
Rasmus Voolaid: Esimesed kaks-kolm minutit on Pärnus selgelt Sillamäe käes olnud. Nüüd neile ka esimene ohtlik standardolukord.
13:05
Rasmus Voolaid: Pall oli äärmiselt ohtlikult Pärnu viiekastis lahti, aga Uku Kõrre suutis selle kuidagi Kallaste käte vahele lükata.
13:05
Rasmus Voolaid: Nüüd teenib Rauno Tutk juba Sillamäe karistusala lähistel trahvilöögi ja tundub, et Peetson läheb seda andma.
13:06
Rasmus Voolaid: Proovis lüüa mööda maad, aga ebaõnnestunud lahendus.
13:07
Meinhard Pulk: Narvas on võõrustajad esimese kuue minuti jooksul paar karistuslööki saanud. Nüüd vajab Gerdo Juhkam tohterdamist.
13:07
Külastaja Aadu kommentaar
Miks viljandil Post kaasas ei ole?
13:07
Meinhard Pulk:  Post on U-17 koondisega treeningkogunemisel.
13:09
Rasmus Voolaid: Rauno Tutk sai enda värava ees löögi vastu nägu ja tundub, et on veri väljas. Läheb otsajoone taha end ravima. Kristen Saarts tuleb seniks madalamale.
13:12
Meinhard Pulk:  Narvas on mäng päris jõuliselt ja vigaderohkelt alanud. Väravavõimalusteni pole kumbki meeskond aga jõudnud.
13:14
Rasmus Voolaid: Kallaste eksib jämedalt, Volkov lõi ära, aga suluseis!
13:15
Rasmus Voolaid: Kahjuks kaamera vaatevälja see olukord täielikult ei jäänud ja ei oska kohtunikutööle hinnangut anda.
13:15
Rasmus Voolaid: Aga Pärnu 16-aastane väravavaht Kallaste on juba esimese 14 minuti jooksul kaks korda olukorrast väljas olnud ja see on murekoht.
13:20
Meinhard Pulk: Trans on saanud esimese 20 minutiga kaks nurgalööki, kuid Viljandi kaitse on seni kindlalt püsinud.
13:21
Rasmus Voolaid: Nüüd aga näitas Kallaste oma võimeid! Sillamäe mängis Lipini vasakul äärel vabaks, aga Kallaste lükkab palli nurgalöögiks.
13:22
Meinhard Pulk:  Peips sai küljejoone juurest jooksu, kuid tema madala välisküljega tehtud söödu klaarivad Transi kaitsjad nurgalöögiks. Transi poolelt vajab Kovb arstiabi.
13:23
Meinhard Pulk:  Nurgalöök esmapilgul ebaõnnestub, kuid põrkub lõpuks üpris ohtlikult Kotenko kätte.
13:23
Rasmus Voolaid: Pool esimest poolajast saab Pärnus kohe mängitud ja ütleks, et seni on silmapaistvaimad mängijad olnud Ratnikov, Lipin ja Aidara.
13:24
Meinhard Pulk: Nüüd tuli lõpuks ka esimene löögiüritus, kui Poljakov saadab umbes 30 meetri pealt palli raamidest kindlalt mööda.
13:28
Rasmus Voolaid: Vapruse ja Kalevi meeste tegutsemine on järsku muutunud kuidagi rabedamaks ja sisse tuleb suhtelistelt palju tehnilist praaki.
13:33
Rasmus Voolaid: Peetson eksis enda karistusala lähistel jämedalt, aga kaaslased lappisid. Ratnikov oli juba Kallaste vastu üks-ühele pääsemas.
13:33
Meinhard Pulk:  Vahetus Trans teeb 32. minutil esimese vahetuse. Käevigastuse saanud Koub välja ning German-Guri Lvov asemele.
13:33
Külastaja mc kommentaar
Kas Klavan on siis kehvem kui Lovren?
13:34
Rasmus Voolaid: Nagu see hooaeg on näidanud, siis Lovren ja Klavan on suhteliselt võrdsed. Mõlemal omad trumbid - ütleks, et palliga on näiteks Klavan parem, aga õhus Lovren. Ilmselt Klopp tahab füüsiliselt võimsa Lukaku vastu kasutada õhus paremat Lovreni.
13:36
Rasmus Voolaid: Lipinilt tuli ootamatult väga täpne löök, aga Kallaste päästab taas Vapruse!
13:36
Külastaja Tsivilist kommentaar
Reamees Voolaid, mis ennustad Liverpooli - Evertoni mängu lõppskooriks ?
13:36
Rasmus Voolaid: 2:0 Liverpoolile.
13:36
Meinhard Pulk:  Koubi vigastus on Transi mängurütmile selgelt pärssivalt mõjunud ning pall püsib enamasti keskväljal.
13:38
Meinhard Pulk:  Pikk pall lendab Ferapontovi suunas ning Õunap tõmbab venelase maha. Karistuslöögi Trans saab, kuid kaardist Õunap pääseb.
13:39
Meinhard Pulk: Viljandi kaitsja paneb pea pallile vahele ning üpris vähe jääb omaväravast puudu. Tõenäoliselt senise mängu ainus moment, kus natukenegi oli värav õhus.
13:39
hmm. Aidara mängib keskkaitses, Ennemuiste kasutati teda pigem DM positsioonil.
13:39
Rasmus Voolaid: Ta on kaitses täna päris kindel olnud ja ragnarklavanlikult ka rünnakuid alustanud.
13:40
Kas Levadia on esimene klubi, kes on teinud diili Inglismaa kõrgliiga klubiga?
13:41
Rasmus Voolaid: Mart Poom läks minu mäletamist mööda omal ajal Derby Countysse pärast aastat FC Floras. Tõsi, ta oli seal Portsmouthist laenul.
13:42
Rasmus Voolaid: Tutk pääses läbi, aga lajatas palli otse Starodubtsevi peale ja tasuks vaid nurgalöök. Samal ajal on Palatu väljaku keskel maas ja tundub, et asjad on veidi pahasti.
13:43
Meinhard Pulk:  Taas tegid Viljandi enda kaitsjad olukorra põnevaks, kui Kübar paneb tsenderdusele jala vahele. Nõmm lükkas palli nurgalöögiks.
13:45
Meinhard Pulk: PENALTI VILJANDILE!
13:45
Meinhard Pulk: Hoiatus  45. minutil ka Plotnikovile kollane!
13:46
Meinhard Pulk: Kährilt väga ebaõnnestunud penalti ning Kotenko tõrjub!
13:46
Meinhard Pulk:  Ja nurgalöögi järel lööb Kähr peaga latti!
13:47
Meinhard Pulk:  Penalti ise tekkis Talasbajevi antud karistuslöögi järgsest olukorrast.
13:47
Rasmus Voolaid: Head uudised, mul Kotenko fantasys. :)
13:48
Rasmus Voolaid: Pärnus sai poolaeg läbi!
13:48
Meinhard Pulk:  Poolaeg ka Narvas. Kui esimesed 44 minutit olid väga luuravad, siis poolaeg lõpetati väga tuliselt.
13:48
Rasmus Voolaid: Mäng oli täielikult Sillamäe käes, aga realiseerimine jättis soovida. Oma mänguga võib rahule jääda ka Vapruse 16-aastane puurilukk Andreas Kallaste.
14:01
Rasmus Voolaid:  Nii, Pärnus otsitakse veel loosimängu võitjat taga, aga meie ootame juba mängijaid platsile.
14:02
Meinhard Pulk:  Narvas pall mängus!
14:03
Rasmus Voolaid: Nüüd ka Pärnus!
14:04
Rasmus Voolaid: Tabeli kaks viimast meeskonda poolajal vahetusi ei teinud.
14:08
Rasmus Voolaid: Kerge segadus siiski oli, sest Peetson vahetas poolajal verise nr 8 särgi nr 11 vastu.
14:09
Rasmus Voolaid: Värav SUUREPÄRANE KONTRARÜNNAK JA LIPIN LÜKKAB 1:0!
14:10
Rasmus Voolaid: Toomas Pendilt keskväljal kohutav sööt otse Kovtunovitši jalale, edasi kiire sööt Savinile, kes Villotale julmalt ära tegi ja sööduga Lipini leidis.
14:11
Rasmus Voolaid: Veidi juba kartsin, et täna esimestes mängudes väravaid ei näegi.
14:12
Meinhard Pulk: Narvas ei ole võrreldes mängu esimese 43-44 minutiga midagi muutunud. Narva valdab palli ning proovib aeg-ajalt palli tsenderdustega kasti viia.
14:12
Rasmus Voolaid: Lipin seda väravat ka igati vääris - esimesel poolajal raudselt platsi kõige aktiivsem mängija.
14:15
Meinhard Pulk:  Viljandil tekib kiirrünnakul kolm vs kaks olukord, kuid Peips saadab lõpuks madala ja nõrga löögi Kotenkole sülle.
14:16
Rasmus Voolaid: SILLAMÄE KAITSE OLI KOHUTAV, AGA MALOV SUUDAB PALLI VIIMASE MEHENA VÄRAVA EEST MINEMA LÜÜA!
14:16
Rasmus Voolaid: Ja nurgalöögist oli taas Peetson lähedal, aga peaga suunas palli mööda.
14:16
Rasmus Voolaid: Vahetus 59. minutil tuleb Tutk ära ja Vunk platsile.
14:17
Rasmus Voolaid: Siiski-siiski, Kõrre ära ja Vunk platsile.
14:17
Rasmus Voolaid: Kõrre algkoosseisudebüüt oli täitsa viisakas.
14:17
Rasmus Voolaid: HoiatusKovtunovitšile kollane.
14:18
Meinhard Pulk:  Narvas on täna 108 pealtvaatajat.
14:19
Meinhard Pulk:  Hoiatus Plotnikov teenib 63. minutil üliohtlikust kohast karistuslöögi. Õunap teenib olukorrast ka kollase kaardi.
14:19
Meinhard Pulk:  Kollase sai vist siiski Talasbajev.
14:20
Meinhard Pulk:  Poljakovi löök läheb müüri kaudu üle otsajoone.
14:20
Rasmus Voolaid: Hoiatus62. minutil võttis Volkov kogemata päris julmalt Villota maha ja taas kollane.
14:21
Meinhard Pulk:  Transi parim võimalus! Tamberg saab tsenderdust peaga lüüa, kuid pall maandub maapõrkega Nõmme kätes.
14:22
Meinhard Pulk: Vahetus  66. Talasbajev ka välja. Loigo asemele.
14:22
Meinhard Pulk:  Illimar Loigo siis.
14:22
Rasmus Voolaid: Värav 2:0 Sillamäele!
14:23
Rasmus Voolaid: Lipin pani vasakult äärelt puraka, mis veeres Kallaste alt läbi jooneni, kust Volkov selle võrku lükkas. Aga kas pall oli enne üle joone? Mängu inspektor Silver Lulla nii arvab.
14:24
Rasmus Voolaid: Hoiatus Aidara võttis ka veel kollase.
14:24
Rasmus Voolaid: Ehk Lipin 2, Vaprus 0.
14:25
Meinhard Pulk:  Värav Škinjov 1:0!
14:26
Meinhard Pulk:  Virutab suhteliselt suure segaduse järel 15-16 meetri pealt posti kõrvale! Mängupildi järgi igati teenitud värav Transile
14:27
Meinhard Pulk:  Vahetus 72. Viljandi vahetab. Kübar välja, Karl Ivar Maar sisse.
14:31
Rasmus Voolaid: Pärnu on tänases mängus esimest korda üles võtmas positsioonirünnakut, aga Sillamäele seni probleeme pole valmistatud.
14:31
Meinhard Pulk: Hoiatus Hoiatus  74. minutil võtab Peips kaardivääriliselt Transi mängija maha. Karistuslöögi järel tekib kastis segadus, Tamberg teeb seejärel veal ning saab samuti kaardi.
14:32
Rasmus Voolaid: Värav JA KOLM-NULL! LIPINILT VÄRAVASÖÖT JA VOLKOV KOKSAB PALLI VÕRKU!
14:32
Rasmus Voolaid: See värav tuli isegi rinnaga. Äge!
14:33
Külastaja Jeesus kommentaar
Kellele see näpukeerutus meelekohal oli mõeldud?
14:33
Rasmus Voolaid: Ei näinud sel hetkel kahjuks Volkovi pähe.
14:35
Rasmus Voolaid: Vahetus  77. minut: Kovtunovitš välja, Torinava platsile.
14:36
Rasmus Voolaid: Minut hiljem vangerdab ka Pärnu: Enrico Veensalu vahetab Peetsoni puhkama.
14:38
Meinhard Pulk:  Viljandi on vahelduseks ka ise mõned standardolukorrad saanud, kuid Trans on õhus kindel olnud.
14:38
Rasmus Voolaid: Samal ajal uudiseid Inglismaalt: Sadio Mane purjetas kaheksandal minutil Evertoni kaitsjatest läbi ja lõi palli väravasse!
14:39
Külastaja Budu kommentaar
Everton võidab 3-1
14:39
Külastaja easd kommentaar
huvitav kas vunk mõtleb välismaale minekut ka?
14:40
Rasmus Voolaid: Hoiatus Uskumatu: Sillamäe ei suutnud 3 vs 2 rünnakut ära lahendada, suluseisust lõi Lipin küll ära, aga seejärel suutis Ratnikov endale suupruukimise eest kollase võtta.
14:40
Rasmus Voolaid:  Vahetus Pärnu vahetab: Palatu ära ja Ronaldo Tiismaa teeb oma debüüdi!
14:40
Rasmus Voolaid: Vahetus  Vnukov samuti ära, Roman Grigorevski platsile.
14:42
Meinhard Pulk: Värav  Kähr viigistab 86. minutil!
14:42
Rasmus Voolaid: Hoiatus Kaart veel ka Villotale.
14:42
Meinhard Pulk:  Alles tsenderdab ning Kähr lööb palli Kotenko käte ja lati kaudu väravasse!
14:45
Rasmus Voolaid:  Vahetus88. minutil Sillamäe viimane vahetus: Šlaštsev välja, Davõdov platsile.
14:46
Meinhard Pulk: Kaks lisaminutit Narvas.
14:47
Rasmus Voolaid: Torinavale eelviimasel minutil kollane kaart.
14:48
Meinhard Pulk:  PENALTI SISULISELT VIIMASEL SEKUNDIL TRANSILE!
14:48
Rasmus Voolaid: Hoiatus  Ja veel 90. minuti täitudes ka Raido Leokinile kollane.
14:48
Meinhard Pulk:  Ovsjannikov tuleb äärest läbi ning Saar võtab ta maha.
14:48
Rasmus Voolaid: Kolm üleminutit Pärnus.
14:50
Rasmus Voolaid: Värav 90+2. RONALDO TIISMAA!
14:50
Meinhard Pulk:  Värav Ferapontov realiseerib penalti! Trans saab ülimagusad kolm punkti kirja!
14:51
Rasmus Voolaid: 15-aastane Vapruse oma kasvandik lööb oma debüüdil ära! Starodubtsevi väljatulek on kohutav ja Malov ei suuda seda joonelt klaarida.
14:51
Rasmus Voolaid: Ja taas tuleb Pärnu! 30 sekundit minna ja nurgalöök Vaprusele.
14:51
Rasmus Voolaid: Segadus karistusalas ja pall veeres napilt mööda, uus nurgalöök Pärnule!
14:52
Rasmus Voolaid: Elevust mängu lõppu, aga nüüd on kõik! Kalev 3, Vaprus 1!
14:53
Külastaja Vändra kommentaar
Tiismaa on siiski Vändrast ja Vändra Vapruse kasvandik... kaks eri klubi!
14:53
Rasmus Voolaid: Tänud parandamast!
14:54
Rasmus Voolaid: Aga meie poolt kõik! Tänud lugemast ja kaasa elamast!
14:57
Külastaja vahi Ronaldot kommentaar
see meenutab juba 16-aastase Taki Kingi meistriliiga debüüri Transi võidumängus Flora vastu mõniteist aastat tagasi