Reede, 9. juuni 2017
21:14
Kris Ilves: Tere õhtust, vutisõbrad!
21:15
Kris Ilves: Täna on see päev, mil Eesti koondis kohtub kodumurul tugeva Belgia koondisega. Eelmise aasta novembris kaotasime võõrsil neile suurelt. Kuidas läheb täna?
21:16
Kris Ilves: Eesti koondis avaldas juba mõnda aega tagasi algkoosseisu - see näeb välja selline: Mihkel Aksalu, Taijo Teniste, Nikita Baranov, Ragnar Klavan, Artur Pikk, Karol Mets, Artjom Dmitrijev, Mattias Käit, Sergei Zenjov, Siim Luts, Konstantin Vassiljev.
21:17
Kris Ilves: Ehk kõige suurem üllatus vaatab vastu vasakkaitses, kus alustab Artur Pikk. Ken Kallaste ja Dmitri Kruglov istuvad esialgu pingil.
21:19
Kris Ilves: Esialgsest nimekirjast on puudu Sergei Mošnikov ning tema ei kuulu ka vahetusmeeste sekka.
21:21
Kris Ilves: Kõik Belgia staarid on tänaseks mänguks valmis. Eestisse ei sõitnud nende kõige kuumem mängija Eden Hazard.
21:22
Kris Ilves: Belgia algkoosseis: Thibaut Courtois, Toby Alderweireld, Vincent Kompany, Jan Vertonghen, Axel Witsel, Kevin De Bruyne, Marouane Fellaini, Romelu Lukaku, Dries Mertens, Yannick Carrasco, Nacher Chadli.
21:25
Kris Ilves: Eesti koondise mängijad tulid umbes 15 minutit tagasi publiku aplausi saatel väljakule sooja tegema.
21:27
Kris Ilves: Melu siin A. Le Coq Arenal on igatahes võimas. Täismaja ja rahvast teeb häält. Kõvasti on kuulda ka Belgia fänne, keda on siia tulnud üle tuhande.
21:37
Kris Ilves: Koondised on väljakule tulemas.
21:38
Kris Ilves: Hümnide aeg.
21:44
Kris Ilves: Loosimine tehtud: Eesti ründab esimesel poolajal Belgia fännide ees asuva värava suunas, Belgia aga Eesti fännide haardeulatuses oleva värava suunas.
21:45
Kris Ilves: Vassiljev pani palli mängu!
21:45
Kris Ilves: Dmitrijev võitis keskväljal palli, aga Käit kohe ka selle kaotas.
21:46
Külastaja AuOhUh kommentaar
Tere õhtust! Kas saaks ka välismaal viibivatele kodumaalastele toimiva (võimalusel legaalse) otsepildi pakkuda?
21:47
Kris Ilves: Belgia on haaranud kohe initsiatiivi ning esmapilgul hinnates, mängib Eesti viie kaitsjaga. Mets langeb Klavani ja Baranovi vahele.
21:47
Kris Ilves: Alderweireld otsis Eesti kaitseliini taga Mertensit, aga Teniste lõikas söödu vahelt.
21:49
Kris Ilves: Zenjov ja Teniste üritasid paremalt äärelt läbi murda, aga kaotasid palli.
21:50
Kris Ilves: Esimene ohtlikum võimalus Eesti kastis: Belgla kombineeris kaitse lähistel hästi ning kahe tsenderduse järel sai Chadli oma peanupu vahele, aga üle värava.
21:50
Kris Ilves: Mängu esimene nurgalöök Eestile! Selle teenis osavate liigutustega paremal äärel Teniste.
21:50
Sain lingi. Mõistlikku ja kaasaelavat meelsust kaasmaalastele! Võitle, Eesti, võitle!
21:51
Kris Ilves: Vassiljev mängis Zenjoviga nurgalöögi lahti ning seejärel tekkis Belgial kontrarünnak. Õnneks puterdati see ära.
21:51
Külastaja jonn kommentaar
miks otse.err pilti ei näita ?
21:52
Kris Ilves: Pikk tegi valesöödu ja Chadli otsis eest kohe Lukakut, aga suluseisus oli Evertoni ründaja.
21:54
Kris Ilves: Vassiljev ja Luts tegid Kompanyle kõrgelt pressi ja olid ka lähedal pallivõitmisele, aga kaitsja tuli seisust hästi välja.
21:55
Kris Ilves: Pallipoiss ei andnud koheselt Vertonghenile palli ja Belgia mees ärritus selle peale, kohtunik rahustas mehe maha.
21:56
Kris Ilves: Chadli purjetas paremalt äärelt keskele ja läks umbes 25 meetri kauguselt löögile, aga mööda. Väga lihtsalt murdis keskele ja mängis end löögile.
21:56
Kris Ilves: Vassiljev ja Luts kombineerisid omavahel hästi, mille järel viimane tsenderdas palli kasti, aga Zenjovi eest löödi pall minema.
21:56
Külastaja Lol kommentaar
Dmitrijev ju nii hea, mees möliseb ja sööta ka ei oska, kuidas ta nii hea on
21:57
Kris Ilves: Taas ärev olukord Eesti kastis, Baranov pidi kõrge jalaga palli klaariks lööma.
21:59
Kris Ilves: Chadli mängis Fellainiga kokku ning otsis taas Lukakut, aga belglaste söödud on seni ebatäpsed olnud.
21:59
Külastaja Njaa kommentaar
Pikk ja Artjom on raskustes
22:00
Kris Ilves: Zenjov tõmbas keskringi lähsteil pikali Witseli. Kohtunik rääkis eestlasega mõned sõnad juttu.
22:02
Kris Ilves: Aksalu püüdis Carrasco tsenderduse kindlalt. See oli oluline püüdmine - kindlust on meie väravavahile vaja!
22:03
Kris Ilves: Lukaku pääses kastist ülepuusa virutama, aga Klavan oli vastas. Nurgalöök Belgiale.
22:04
Kris Ilves: Sarnaselt Eestile mängis ka Belgia nurgalöögi lahti, aga nemad jõudsid ka tsenderduseni, mis kujunes üsna ohtlikuks. Aksalu pidi rusikatega palli minema lööma.
22:06
Kris Ilves: Fellaini röövis Baranovilt palli ja jõudis ka tsenderduseni, aga selle said eestlased mitme peale lapitud.
22:07
Kris Ilves: Ohtlik võimalus Eestil! Pikk võitis vasakul äärelt Witselilt palli, söötis Lutsule, kes leidis omakorda Vassiljevi. Poola liiga hõbedamees tsenderdas palli värava ette, kus Zenjovil jäid mõned sentimeetrid puudu, et palli koksata värava suunas.
22:09
Kris Ilves: Luts üritas käärloogiga palli Eesti kasti lähistelt minema lüüa, aga ebaõnnestus täielikult. De Bruyne pani palli kohe kasti, aga see oli Lukaku jaoks liiga kõrge.
22:10
Kris Ilves: Belgia peatreener Roberto Martinez on oma mehi häälekalt juhendamas.
22:11
Kris Ilves: De Bruyne ja Mertens lükkasid omavahel paar seinasöötu ning viimane pääses ka löögile, aga pall lendas Eesti mängijast üle otsajoone.
22:12
Kris Ilves: Nurgalöök ega sellele järgnev sooritus Eesti väravale ohtu ei kujutanud.
22:13
Kris Ilves: Üle pika aja sai ühe rünnaku ka Eesti. Sarnaselt varasemale üritati ka nüüd vasakult äärelt.
22:14
Kris Ilves: Korralik ping-pong Eesti kasti lähistel. Lõpuks klaariti olukord ära.
22:15
Kris Ilves: Eesti on üsna passiivne ja madalale langenud.
22:15
Külastaja Floid kommentaar
Oh neid Eesti puujalgasid küll...
22:16
Kris Ilves:  Värav Belgia asus matši 31. minutil juhtima! Värava lõi Dries Mertens.
22:16
Kris Ilves: Paremalt äärelt tuli madal pall viiekasti, Aksalu ei suutnud seda ära pareerida ning Mertens oli tagumises postis esimesena jaol.
22:17
Meeritsa aeg on tulemas varsti
22:17
Külastaja ee kommentaar
Hea töö Aksalu.
22:18
Kris Ilves: Alderweireld üritas optimistlikult kohe teist, aga tema kauglöök lendas kõvasti üle värava.
22:18
Külastaja R. kommentaar
30 minutit kenasti vastu pidanud ning siis kingitakse värav :D
22:19
Külastaja muigega kommentaar
Aksalu ei ole juba mõnda aegu kindlalt mänginud. See oli küll hoovijalka tasemel prohmakas temalt
22:19
Külastaja corner kommentaar
Aksalule lüüakse ka Soomes puur täis,äkki ei peaks ta kindel nr.1 olema.
22:20
Kris Ilves: Eesti võitis Teniste eestvedamisel nurgalöögi, kuid Fellaini oli mees omal kohal kastis ja klaaris selle.
22:21
Kris Ilves: Belgia sai kolm korda järjest palli kasti tsenderdatud, aga see tuli sealt kogu aeg ka sama kiiresti välja. Lõpuks väravalöök Eestile.
22:21
Tegelt ka w
22:21
Külastaja Ants kommentaar
Masendav. Kui väravavaht suvalisel hetkel sedasi puterdab, siis võib teistel igasugune motivatsioon ära kaduda.
22:21
Külastaja mis viga? kommentaar
Koondis mängib vastavalt oma tasemele... oli mudas ja jääb mutta :)
22:22
Külastaja Mister kommentaar
Kas ma olen ainuke kes ütleb, et see läks ka Baranovi kapsaaeda?
22:23
Aga selle eest hoiab Gibralatar Küprose vastu 1:1 viiki see juures on nad mõöemad väravad löönud, ühe küll oma väravasse
22:23
Paluks positiivset meelsust, sõbrad. Inin ja virin ei aita. Rääkige, kes Jalgpallihaiglat koordineerib? Mulle kõlab klappidest nagu arusaamatu kaos.
22:24
Kris Ilves: Eesti on nüüd pidanud viimased minutit ainult kaitsetööd tegema. Poolaja lõpuni on jäänud kuus minutit. Vaja need vastu pidada!
22:25
Kris Ilves: Vassiljevit hakitakse korralikult ja tehti tema vastu ka keskväljal viga.
22:26
Kris Ilves: Aksalu päästab supertõrjega Eesti kaheväravalisest kaotusseisust!
22:26
Külastaja Jaan kommentaar
Täna on väljakul tõestu suht vaikus
22:27
Kris Ilves: Lukaku pääses Aksaluga üks-ühele, aga seekord oli Eesti esikinnas tasemel.
22:27
Külastaja Kehakeel kommentaar
Tegelikult võis Aksalut mängu alguses vaadates aru saada, et ta väga pinges. Iga kord, kui ta palli saab, ütleb ta tiimile "Rahu", kuid on näha, et ta üritab sellega vaid ennast maha rahustada. Kahju, et saa lõppes sellise eksimusega. Ehk sai nüüd krambist lahti?
22:27
Barra on muidugi ansamblist väljas. Teadagi, et sellel mehel on selline Rähni kaliiber mäx.. . Aga mida see inin aitab? :')
22:27
Värav oli ju selge Aksalu pakk, siiski, jep.
22:27
Nüüd tegi Aksalu hea tõrje
22:28
Kris Ilves: Eemaldamine Eesti jääb 44. minutil kümnekesi!
22:29
Kris Ilves: Dmitrijev lendas korgid eest Fellainile sisse ja peakohtunik näitas Eesti keskväljamehele punast kaarti.
22:29
Siin on selge probleem: kas austame seepärast, et mängime hästi? Või austame nagunii - igakell - ja kui austusest sünnib selline armastuse meelsus, et sealt võiks sündida ka hea mäng?
22:31
Kris Ilves: Lukaku pääses poolaja lõpus veel ohtlikult löögile, kuid Aksalu tegi taas supertõrje. Tõsi, kohtunik oli ka suluseisulipu tõstnud.
22:31
Kris Ilves: Sellega ka esimene poolaeg lõppes. Teine poolaeg tuleb mängida eestlastel kümnekesi.
22:32
Mida ma ütlesin, dmitrjev ei suuda end kunagi taltsutada ja räpane mängija alati olnud, lisaks kvaliteet kehv tal ka, ei saanud kohe aru tema haibist.
22:32
See oli puhas punane.
22:32
Belgia pole mitte midagi teinud, Eesti ise poolearuselt rapsinud ja endale jalga tulistanud.
22:33
Vea eest poleks võib olla punast saanud, aga suuvärk lisas veale kaalu.
22:33
Külastaja Hurraa kommentaar
Head uue dmitrijevi tulekut meile kõigile.
22:33
Ilmselt kui belglane oleks sarnaselt sisse lennanud ei oleks punast tulnud aga kohtunik otsustas see kord sedasi
22:34
Nii hull viga ei olnud, mängis siiski ka palli, aga kohtunikule võis tunduda robustsem sissesõit
22:35
Kris Ilves: Teisel poolajal saab olema veel keerulisem. Eks näe, mida Martin Reim välja mõtleb. Kas tuleb juba poolajal vahetusi või langeb Vassiljev madalamale ja saab ilma vahetusteta hakkama?
22:35
AGa selle punasega üks hea asi ka, vähemalt ei saa see "super" dmitrijev järgmist mängu kaasa teha
22:35
Tegemist ikka punasega jah.. väga amatöörilik viga
22:35
Artjom Dmitrijev tuleb mängu parimaks hääletada!
22:36
Väljakul on nüüd rohkem ruumi ja ka valesööte vähem, on võimalik viigivärav lüüa.
22:36
Operil oleks nagu slaavi aktsent.
22:36
No viga oli 100% ohtlik, jalad ees, siis ei ole vahet, kas vastane saab viga või ei saa, siis ongi ilmselgelt punane kaart.
22:36
Külastaja Tõnis kommentaar
Me ei pea võitma, aga võiks vähemalt normaalselt (ei pea silmas isegi ilusat) jalgpalli mängida. Hetkel näeme juba viimased paar aastat arusaamatut rapsimist. Koondises on suured probleemid.....
22:37
Kris Ilves: Avapoolajajutud on arutatud. Ootame teist kolmveerandtundi.
22:46
Kris Ilves: Meeskonnad on teiseks poolajaks väljakule tulnud.
22:47
Kris Ilves: Teine poolaeg algas! Kumbki meeskond vahetusi ei ole teinud.
22:47
Kas nüüd üldse enam ründele mõelda on mõtet saaks kaitses kuidagi vigadeta hakkama.
22:48
Kris Ilves: Esimese pilgu järgi ütleks, et Eesti mängib 5-3-1 formatsiooni hetkel.
22:48
Külastaja Karmo kommentaar
Väravas on natuke osalust ka Baranovil kes Mertensi maha magas.
22:48
Samas tunne ka, et belgia ei võta väga tõsiselt mängu, kuidagi arvestades nende varasemaid mänge, siis nagu treeningmäng nende jaoks. Tempo suht madal neil.
22:48
Isegi kui 1-0 jääb, siis no olgu, parem ikka kui 8-1
22:48
Kris Ilves: Zenjov tegi kohe teise poolaja alguses vea ja Belgia sai palli kasti riputada. Üks belglastest kukkus seal dramaatiliselt ka pikali, aga olukord siiski Eesti kontrolli all.
22:50
Kris Ilves: Publik ei ole veel õllesabast tagasi tribüünidele jõudnud lihtsalt.
22:52
Kris Ilves:  Nagu oodata ka oli, siis Belgia on kohe teise poolaja alguses initsiatiivi haaranud ja Eestil on raskusi, et enda väljakupoolelt minema saada.
22:52
Kris Ilves: Vertonghen virutas kaugelt peale, aga Aksalu tõi alumisest nurgast ära!
22:53
Kris Ilves: Umbes pool minutit hiljem pääses Mertens lööma kastist täiesti vabalt positsioonilt, Aksalu püüdis.
22:53
Kris Ilves: Teise poolaja algus on olnud raske, aga seni on Eesti suutnud vastu pidada.
22:53
Ilmselt ei jõua ka
22:53
Andurra juhib Ungari vastu 1:0
22:54
Aksalu on mitu head tõrjet teinud, krt miks ta tunduvalt lihtsamas olukorras eksima pidi
22:56
Dmitrijev Lutsu asemele sisse, Zenjov tippu ja Vassijev madalamale (5-3-1)
22:57
Kris Ilves:  De Bruyne unustati kahe liini vahele vabaks. City mees virutas ka peale, aga Eesti kahemeheline blokk oli vastas.
22:58
Kris Ilves: Chadli tsenderduse-löögi vahepealse ürituse tõi Aksalu esimesest postist ära.
22:59
Külastaja Aadu kommentaar
Vana dmitrjev jääb aeglaseks. aga jah, Vassiljev üksi üleval lonkimas ei näi eriti toitev taktika enam.
23:00
Kris Ilves: Klavan tõusis kaitsest ise üles ja tegi valesöödu, aga jõudis tagasi oma positsioonile appi.
23:00
Kris Ilves: Chadli on paremal äärel ohtlik. Võtab meie mehi ette nagu muuseas.
23:01
Kris Ilves: Kõik mängijad peale Courtoisi on Eesti kaitsekolmandikul Belgia rünnaku ajal.
23:01
Kris Ilves: Mertensi kauglöök lendas peaaegu tribüüni viimasele reale.
23:02
Nüüd on ühe mehe puudumine ikka väga ilmekalt näha, kuidagi ei jõuta vastase väljakupoolele
23:02
Kris Ilves: Klavan jooksis Lukakuga võidu ning Aksalu tuli vastu. Eestlased ei mõistnud teineteist kõige paremini, aga lõpuks väravavaht lõi palli puhtaks.
23:02
Ootaks vahetusi. Näiteks: luts-zenjov välja, Anier tippu jooksma, ojamaa äärele, Vassiljev tõmmata keskväljale värsketele jalgadele palle ette andma.
23:03
Kris Ilves: Rahvas toetab Eestit ja elab häälekalt kaasa, karjudes: "Eesti, Eesti, Eesti!"
23:04
Külastaja hon kommentaar
kui ühe löögigi saax täna
23:05
Kris Ilves: Alderweireld tegi kõva spurdi ja tormas kasti, suutis isegi tsenderdada, kuid Witseli löögi Eesti kaitsjad blokeerisid.
23:05
Kris Ilves: Aksalu hoiab Eestit mängus! Kaks head tõrjet järjest!
23:05
Enam ilmselt ei saa, pole jõudu
23:06
Kris Ilves: Belgia on pöörase surve peale pannud.
23:07
Keegi sisse on tulemas?
23:08
Kris Ilves: Toomet ja Dmitrijev teevad agaralt sooja. Ennist oli näha ka Kallastet seal.
23:08
Vahetused ei ole kunagi Reimi tugevam külg olnud
23:10
Kris Ilves: De Bruyne keerutas umbes 20 meetri kauguselt, aga Aksalu tõi pantrihüppega palli posti kõrvalt ära.
23:11
Kris Ilves: Kallaste on arvatavasti tulemas. Soojendusdress on maha võetud.
23:12
Kris Ilves: Nüüd tõmbas soojendusvesti tagasi selga, aga ainus mees, kes teeb sooja lühikeste pükstega.
23:12
Kris Ilves: Üks Eesti vutifänn on väljakule jooksnud ja lööb Eesti mängijatega patsu.
23:13
Täna ei ole kahtlust. Aksalu eesti parim, jah, oli oma osa süüd väravas, aga ligi 8 väravat praegu ära hoidnud, täna paneb aksalu ikka hullu
23:13
Kris Ilves: Päris pikalt sai see vutisõber väljakul ringi joosta, enne kui turvamehed ta rajalt maha tõmbasid.
23:13
Trahv tulekul kah
23:14
Kris Ilves: Kallaste on kohe-kohe tulemas.
23:15
Heh, turvakad vahivad publikut, samas kui mehike piki platsi silkas
23:15
23:15
Külastaja aksalu kommentaar
jah, selle värava on ta ammu ära heastanud, väga palju lapib siin kogu ülejäänud satsi eksimusi.
23:15
No krt, vähemalt 1 mees peaks ikka platsile pandama kes värava peale jaksaks joosta. Kus krt on ründaja?!
23:15
Liit sai tele2'lt 120 000€ nüüd sellest pool läheb trahvile :D
23:17
Kris Ilves: Vahetus Eesti teeb esimese vahetuse: mängu sekkub Kallaste, välja tuleb Luts.
23:17
Kris Ilves: 15 minutit mängida.
23:18
Kris Ilves: Reim on saatnud Ojamaa sooja tegema, tõenäoliselt on tulemas ka mängu.
23:18
Kris Ilves: De Bruyne veel proovib kaugelt, aga üle värava.
23:19
Meie mehed on väsinud. nüüd peaasi, et kaitses kestetaks, vastase väravani jõudmisest pole mõtet unistada
23:19
Kris Ilves: Ojamaa on mänguvormis ja peagi väljakule tulemas.
23:20
Kris Ilves:  Ründejõudu on juurde toomas ka Belgia. Sekkumas on Batshuay.
23:20
Kris Ilves: Vahetus Eesti vahetab: Zenjov välja, Ojamaa sisse.
23:22
Kris Ilves: VahetusBelgia teeb esimese vahetuse 81. minutl: Mertens välja, Batshuay sisse.
23:23
Kris Ilves: Eesti on kõik mängu panemas! Anier on tulemas sisse!
23:24
Kris Ilves: 83. minut käimas.
23:25
Kris Ilves: Segadus Belgia värava all. Eesti viskas küljeauti ja kohtunik määras vabalöögi Belgiale.
23:25
Anier on sisse tulemas
23:25
Kris Ilves: Hoiatus Mets sai tõenäoliselt sõnelemise eest kollase kaardi.
23:26
Kris Ilves: Ojamaa purjetas keskväljal ja läks ka löögile, seejärel tegi vea Fellainile.
23:27
Kris Ilves: Vahetus  Eestil vahetused tehtud: Käit tuli välja, Anier sisse.
23:27
Külastaja Huvitava Taustaga kommentaar
Ojamaa tegi nn.löögi!
23:27
Mets jääb Küprose mängust eemale
23:28
Kris Ilves: Värav 0:2. Chadli nurjab Eesti need väiksedki lootused ja lööb Belgia teise värava!
23:28
Külastaja Mattias kommentaar
Kas mul on õigus, et Eesti pole teinud ühtegi viga teisel poolajal (enne Metsa kollast)? Jah, Mets suutis just rünnakul teha, jäin vist hiljaks :D.
23:29
Kris Ilves: Valus kontrarünnak ja Chadli realiseeris selle ka kindlalt ära. Aga Eesti jätkab üritamist!
23:29
Ei tea kas tasus ründama hakata, karistati ära
23:29
Kris Ilves: VASSILJEV LÕI LATTI!
23:30
Kris Ilves: Meie Vassiljevile jäeti keskväljal tohutult ruumi, mees läks aina edasi ja edasi. Lõpuks virutas vasakuga peale, aga pall lendas latti.
23:31
Lõpuks on publik ka ärganud
23:32
Kris Ilves: Mängule on juurde antud kolm lisaminutit.
23:32
Kris Ilves: Kostja rügab kõvasti tööd teha, oli tal veel üks poolik löögivõimalus, aga lükkas endale palli liiga palju ette.
23:34
Anieri puhul on mu jaoks alati olnud vastuolu, et peale vaadates, hoiaku ja liigutuste järgi on ta justkui tipptasemel jalgpallur (erinevalt paljudest Eesti mängijatest, kes näevad kuidagi pisikesed, kidurad või küürakad välja), aga resultaati nagu pole.
23:35
Kris Ilves: Läbi. Eesti koondis kaotas aasta esimeses valikmängus Belgiale 0:2.
23:35
Kris Ilves: Publik valis mängu parimaks meie väravavahi Mihkel Aksalu.
23:36
hüva, vastane oli tugev, kaotus tuli aga õnneks mängiti lõpuminutiteni ja saadi üks löök raamidesse. ehk lohutav see, et samal ajal loputas Portugal Lätit 3:0
23:36
Liiga hilja eesti ärkas, lisaks luts ja dmitrijev olid täna kehvad. Dmitrijev pole kuangi mulle vaimustust pakkunud ja ei oota nii pea tagasi ka teda, ühe mängu saame kindlasti temast puhata.
23:37
Kris Ilves: Mõlema meeskonna mängijad tänavad publikut.
23:38
Kris Ilves: Püsige kindlasti Soccerneti lainel, sest kohe-kohe on ülevaade portaalis ja tulemas ka asjaosaliste kommentaarid.
23:38
Kris Ilves: Seniks aga kõik. Mina tänan ning uute mängudeni!
23:39
Ilmselt tuleb tunnistada, et see valiksari on lõplikult p***s, nüüd tuleb mängida selle nimel kas jäädakse eelviimaseks või tõusevad kõrgemale