Lutsu iluvärav päästis Levadia häbist (0)

Siim Luts on skoorinud kõikides juunikuistes Premium liiga kohtumistes. Foto: Gertrud AlatareValitseva meistri FC Levadia reedeõhtune Premium liiga kohtumine Tartu Tammekaga pakkus emotsioone igale maitsele - 3:2 võidumängus sai näha nii iluväravaid, eksimusi kui kergeid murenoote, mis Marko Kristali hoolealuste kohale enne teisipäevast euromängu tõusid.

• Nägid mängu? Hinda mängijaid siin.

Kohtumine Tamme staadionil kaldus kohe avavilest rohesärkide poole, kes juba esimese paari minutiga selgeks tegi, et täna nad taaralinnast kindlat võitu ning positiivset emotsiooni püüdma tulid.

6. minutil tõi näidatud surve ka esimese tulemuse, kui Siim Lutsu antud nurgalöögist kerkis kõige kõrgemale Ingemar Teever, kes nahkkera latipõrkest peaga võrku virutas ning enda hooaja 13. liigaväravaga tabloole 1:0 kirjutas.

Avavärava järel levadialased jalga gaasipedaalilt ei tõstnud ning tundus vaid ajaküsimus, millal Kaarel Kiidroni, Geir-Kristjan Suurpere ning Andre Pajuta mängiv Tammeka järgmise palli enda võrgust võtab. Järjepanu said täpsust proovida nii Ingemar Teever, Omar El Hussieny, Artur Pikk kui Siim Luts, aga kas meeste enda ebatäpne löök või Karl Johan Pechteri suurepärane tegutsemine hoidsid seisu muutumatuna ja seega mindigi riietusruumi Levadia libedal 1:0 eduseisul.

Kuna Levadia esiväravavaht Sergei Pareiko kannab 2012. aasta algul Krakowi Wisla särgis näidatud agressiivsuse tõttu eurosarjas 3-mängulist keeldu, seisis täna tallinlaste postide vahel Priit Pikker, kes esimese kolmveerandtunni sisuliselt tegevusetult enda kastis veetis. Tänavuse esimese Premium liiga kohtumise kirja saanud Pikkeri esimene suurem aktsioon jõudiski kätte alles 49. minutil, kui Artjom Rahmanovi lubamatu eksimuse järel Martin Hurt paremalt äärelt üles tõusnud Rasmus Tautsi leidis. Napid minutid varem vahetusest sekkunud noortekoondislane tekkinud ruumi ka kasutamata ei jätnud ning väleda äärepoolkaitsja täpne löök tahanurka tõstis Tamme staadioni ootamatult eufooriasse - 1:1 viik oli tõsiasi!

Tammeka nõelab, kuid langeb taas

Paraku jõudis taaralinlaste rõõmupidu kesta vaid mõned minutit, enne kui Artur Pikk kaarpalli Tammeka värava ette saatis. Trahvikastis lendas mänguvahend juba niivõrd õnnelikult vastu Pavel Marini selga, et pall Pechterile püüdmatult allnurgas maandus ning Levadia taas juhtohjad haaras.

Aga ka sellega ei olnud ootamatud pöörded reedeõhtuses Tartus lõppenud - 64. minutil eksis väljatulekul väravavaht Pikker, kes palli Martin Hurda pea peale saatis. Säärast võimalust kogenud mängumees ka kasutamata ei jätnud ning valveta väravasse lennanud täpne kaarpall tähendas, et Tartu oli taas eikusagilt viigiseisuni rühkinud! Enne euromänge Tartusse enesekindlust tõstvat tööpäeva jahtima tulnud Levadia suutis aga taaskord end kiirelt koguda ja juba 66. minutil pidi Tammeka väravasuul seisnud Pechter kolmandat korda väravavõrku kohendama.

Ühtlasi oli õhtu viienda tabamuse näol tegu tõelise maasikaga - kuna paremalt äärelt tulnud palli Tammeka kaitsjad eesotsas Kevin Andersoniga kuidagi klaarida ei suutnud, tekitas endale ruumi Siim Luts, kes õhus rippunud mänguvahendi pöördelt efektselt võrku vajutas ning juunikuu ilusaima värava nominatsiooni lauale asetades jällegi Levadia ehmatusest päästis.

3:2 eduseisul Levadia end enam üllatada ei lasknud, pigem oldi lähedal enda õhtu neljandale tabamusele. Mitmel puhul kukkusid suurepärased võimalused ka Tšehhist naasnud Igor Subbotini jalale, kuid väravaküti sahisevat comebacki takistasid kas sinistes särkides kaitsjad või mehe enda ebatäpne sihik. Sellest hoolimata võisid viimase kahe hooaja meistrid Eiko Saare lõpuvile kolme punkti üle rõõmustada, teades ühtlasi, et esimest korda tänavusel aastal saavad nad nautida ka tabeli esikohal paiknemist. Laiemas plaanis loodetakse tänast võtta kui kerget ehmatust, millest 30. juunil algavale euroteekonnale omad õppetunnid kaasa võtta.

Mängu parim - Siim Luts

Viimase kuuga aina paremasse vormi tõusnud Luts näitas taaskord, et kuigi terviklikumalt on jalgpall meeskondlik mäng, võib teinekord asjad otsustada ka kellegi individuaalne meisterlikkus. Terve kohtumise jooksul aktiivne olnud vasakäär möödus pidevalt tartlastest osavate triblingutega, andis meeskonnakaaslastele sööte ning proovis vajadusel ka ise lööke. Seekordset efektset mängu jäävad mäletama väravasööt ja ilutabamus, mis kõik kolm punkti pealinlastele jättis.