Luup peale | Enesekindel Paide võttis kaheksanda võidu järjest (0)

Paide linnastaadionil läksid täna pärastlõunal Premium liiga 22. voorus vastamisi kohalik Linnameeskond ning neile külla sõitnud JK Tallinna Kalev. Kohtumine lõppes kodumeeskonna kindla 4:1 võiduga, kuid Kalev näitas taaskord sisu.

Mängu varajases faasis kummalgi meeskonnal ühtki supervõimalust ei tekkinud, kuid Paide poolt ilmutas esimesena tormimärke Sergei Mošnikov, kes tosina minuti täitudes karistusala joonelt löögile pääses, kuid Kalevi õnneks suutis Karl Andre Vallner löögi tõrjuda. Värav ei lasknud end sealt edasi siiski kaua oodata - 18. minutil mängis kaitseliini selja taha suurepärase söödu Joseph Saliste ning sinna sööstnud Andre Frolov mängis palli madala sööduga värava ette, kust Henri Anier selle väravasse koksas.

Kohtumise teine värav sündis 36. minutil ja taaskord kombinatsiooni Frolov-Anier tulemusena, kui Frolov suskas palli (ise seejuures kolme Kalevi kaitsemängija vahel olles) värava ette, kust Anierile jäi taaskord sisuliselt vormistamise vaev. Kahjuks lõppes väravasoonele sattunud Anieri mäng täna varem, kui ta isegi soovinuks, kuna vaid mõni minut peale teist väravat libises Eesti koondise ründaja võitlusejärgselt puusaga õnnetult vastu väravaposti ning mänguga paraku jätkata ei suutnud.

Kuigi 2:0 eduseisus sai Paide hetkeks veidi kergemalt hingata, ei visanud Kalev püssi põõsasse. 41. minutil kombineerisid omavahel Tanel Tamberg ja Hannes Anier ning tavapäraselt keskkaitsjana tegutsev, kuid täna keskväljal mänginud Tamberg lõi Paide väravavahi Mait Toomiga silmitsi pääsnuna mänguseisuks 1:2.

Poolajapausi järel ei kulunud väravani palju aega, kui 53. minutil lõi Paide suvine täiendus, Hollandi ründaja Deabeas pika purjetamise järel karistusalas mänguseisuks juba 3:1. Kohtumise viimane värav sündis 60. minutil, kui Edgar Turi eeltöö järel tõmbas Alger Džumadil oma karistusalas maha Paide kolmandale väravale söödu andnud Sergei Mošnikovi ning Tur realiseeris penalti kindlalt. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Paide noorest kaitseliinist õhkub enesekindlust

Paide tänase kaitseliini moodustasid koos kogenuma Joseph Salistega vaid 19-aastased Kristjan Pelt ja Abdul Razak Yusif ning 20-aastane Muhammed Sanneh. Hoolimata noorest east õhkus mängijate tegutsemisest suurt enesekindlust - kui võimalik, alustati alt lühikese sööduga ning mis seal salata, pea eranditult see ka õnnestus. Nagu ütles Pelt Soccernet.ee-le mängujärgses intervjuus, siis mehed tõesti nautisid väljakul olemist ja seda oli ka näha.

Ühe korra selle eelmainitud enesekindluse pealt ka kärises, kui Yusif andis 22. minutil väga lohaka ja adressaadita söödu, mille kalevlased ka vahelt lõikasid ning järgnenud olukorrast kaks suurepärast võimalust tekitasid, kuid noore ghanalase õnneks ei suutnud ei Hannes Anier ega Markus Vaherna palli võrku saata. Siiski ei vähenda see üks olukord Paide tänase kaitseliini tunnustusväärsust, noored mängijad said väga hästi hakkama.

2. Paide lõi ära, Kalev ei löönud

Paide oli tänases kohtumises Kalevist üle, sellest mööda vaadata ei saa. Sellest hoolimata tekkisid omad võimalused ka Kalevil, kuid neist ära suudeti lüüa vaid üks. Moment, mis ehk kalevlastel enim kripeldama jääb, on toosama eelnevalt kirjeldatud 22. minuti olukord, kus suurepärased võimalused tekkisid nii Anieril kui Vahernal, kuid pall väravavõrku üles ei leidnudki.

Eelkirjeldatud olukord ei hõlmanud kindlasti kaht sajaprotsendilist väravavõimalust, kuid kaht viiekümneprotsendilist kahtlemata. Kalev täna neid ära lüüa ei suutnud. Paide aga, näiteks Deabease 53. minuti tabamuse näol, suutis. Deabease situatsioon ei olnud kindlasti lihtsam kui kalevlastel, kuid tema löök läks väravasse. Kindlasti ei ole antud väite näol tegemist etteheitega Kalevi meestele, vaid pigem tunnustusega Paide noorele ründeässale, kes olukorra õnnega (loe: rikošetiga) pooleks lahendada suutis.

3. Tanel Tamberg on väga hea keskpoolkaitsja!

Kuna Pavel Dõmov kandis täna mängukeeldu ning Ralf-Sander Suvinõmm oli kimpus vigastusega, võttis keskväljal Marek Kaljumäe kõrval koha sisse tavapärane keskkaitsja Tanel Tamberg. Kuigi Tambergi näol ei ole tegu kindlasti mitte õppinud keskväljamehega, sai ta sel positsioonil suurepäraselt hakkama.

28-aastase Tambergi mängust oli näha, et tahtejõudu jagub tal küll ja veel. Enne tänavust aastat kuus ja pool hooaega Narva Transi särgis vastaseid kollitanud ning mullu talvel Kalevisse kolinud mängumees dirigeeris oma meeskonna mängu ning võitles mitme mehe eest. 66. minutil sai ta kollase kaardi näol oma nime Siim Rinkeni märkmikusse kirja ning edasise mängu jooksul võis aeg-ajalt kuulda peatreener Dmitrijs Kalašnikovsi seda talle ka meelde tuletamas, et Tamberg suures võitluses kogemata teist kollast ei võtaks.

4. Mängu parim - Andre Frolov

Paide kapten andis avapoolajal kaks väravasöötu ning tekitas omajagu teravust ka teisel poolajal. Frolov võitles kõvasti ning oli üks meeskonna võidu arhitektidest. Selle eest talle ka mängu parima tiitel.

26. septembril kell 16.00 Paide linnastaadionil

Paide Linnameeskond - JK Tallinna Kalev 4:1 (2:1)
18., 36. Henri Anier, 53. Deabeas, 60. pen. Edgar Tur - 41. Tanel Tamberg

Väravasöödud: 18., 36. Andre Frolov, 53., 60. Sergei Mošnikov - 41. Hannes Anier
Hoiatused: 15. Dominik Ivkic, 66. Tanel Tamberg, 90+3. Murad Velijev
Mänguolud: +22, päikesepaisteline ilm, muruväljak väga heas seisukorras