Luup peale | Kuressaare kaks postipõrkega lööki röövisid Levadialt kaks punkti (+ galerii) (0)

FC Kuressaare lõi kaks postipõrkega väravat ja sai Premium liiga 17. voorus koduväljakul Tallinna Levadialt kätte 2:2 viigi.

Levadia domineeris, aga jäi 36. minutil kaotusseisu, kui Mattias Männilaan korraldas pika soolorünnaku. Ründaja sai palli keskringis oma väljakupoolel ja jooksis sellega karistusala paremasse serva, keskkaitsja Zurab Otšigava püsis tema kõrval. Männilaan tahtis ilmselt tsenderdada, kuid Otšigavast võttis pall rikošeti ja lendas kauni kaarega tagumise posti põrkest võrku.

Külalised viigistasid 61. minutil. Teiseks poolajaks vahetusest sekkunud Brent Lepistu andis hea söödu karistusalasse, kus Mark Oliver Roosnupp säilitas võitluses Ranon Kriisa vastu palli ja lükkas selle alla nurka.

Kümme minutit hiljem skooris Lepistu peaga Dmitri Kruglovi nurgalöögist, aga lõppsõna jäi Kuressaarele. Mairo Miili pika audiviske 86. minutil pühkis Markus Jürgenson küll trahvikastist välja, aga täpselt karistusala taga oli Rasmus Saar, kes lõi madalalt postipuutega 2:2. Saare jaoks oli see kuu aja jooksul juba teine hiline viigivärav, sest täpne oli ta ka juulis 90+5. minutil Tallinna Legioni vastu, tookord algas samuti olukord Miili pikast audiviskest. Tähelepanekuid mängust:

1. Alandi kurb debüüt

Levadia suvine täiendus, väravavaht Richard Aland tegi täna uue klubi eest debüüdi, jättes Artur Kotenko varupingile. Juba kuuendal minutil tabas teda väike ehmatus - saarlased tegid algul väga kõrget pressingut ning Rauno Tutk sai Alandi ettelöögile jala vahele. Puurivahi õnneks põrkas pall Tutki jalast üle otsajoone, mitte ohtlikusse tsooni.

Tallinna Flora eest käis Aland sel Premium liiga hooajal väljakul ainult ühes mängus (3:1 võit Legioni üle). Seal ei teinud ta ühtki tõrjet - vastaste ainus pealelöök oli tema jaoks püüdmatu. Tänane kohtumine oli tema jaoks sarnane, ainult et õnnetuma lõpptulemisega. Tööd oli tal minimaalselt, aga kaks lööki leidsid tee tagumisest postist tema võrku.

2. Gando triblas hästi, kuid lõi halvasti

Gando oli paremal äärel väga aktiivne ja tekitas mõnigaid häid olukordi. Mairo Miil ja teised Kuressaare mängijad olid tema triblingutega kohati suurtes raskustes.

Ta tegi ka palju pealelööke, aga need läksid kas mööda või üle või kaitsjate jalgadesse. Juba esimese 11 minuti jooksul sai Gando karistusalast proovida nii vasaku kui ka parema jalaga, aga oli mõlemal puhul ebatäpne. Eriti soodsa võimaluse jättis ta kasutamata teise poolaja alguses. Tõsi, löögiasend oli tal raske, aga väravani jäi vaid paar meetrit ja pall lendas tema jalast üle.

3. Levadia mängib võõrsil nagu liiga keskmik

Levadia on nüüd saanud üheksa võõrsilmänguga kolm võitu, kolm viiki ja kolm kaotust. Nagu polekski tegemist Premium liiga tippmeeskonna, vaid hoopis keskmikuga.

Sama palju punkte on tänavu võõrsil teeninud nii Tartu Tammeka kui ka Viljandi Tulevik, kusjuures nemad on pidanud ühe võõrsilkohtumise vähem. Viimasest seitsmest võõrsilmatšist on Levadia võitnud ainult ühe ja see tuli tabeli punase laterna Tallinna Kalevi vastu.

4. Mängu parim - Brent Lepistu

Teiseks poolajaks Bogdan Vaštšuki asemele sekkunud Lepistu oli üks peategelastest mõlema Levadia värava puhul. Esimesele andis ta suurepärase söödu ning teise lõi ise, kui pressis end nurgalöögi olukorras tsoonikaitset mänginud saarlaste vahele õigesse kohta ja skooris peaga. Ülejäänud Levadia mehed kippusid täna peaga üle lööma, aga Lepistu sai väravale pihta. Lisaks teenis ta lõpus trahvikasti kõrvalt karistuslöögi, millest tekkis veel üks ohtlik olukord.