Luup peale | Trans seisis esimesel poolajal südilt kaitses, kuid Levadia võttis oma (galerii!) (0)

FCI Levadia väravat tähistamas. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Premium liiga laupäev lõppes põneva lahinguga A. Le Coq Arenal, kui koduse tšempionaadi liider Tallinna FCI Levadia võõrustas kuuendal kohal paiknevat JK Narva Transi. Kohtumise võitis väljakuperemees Levadia selgelt 3:0.

Kohtumise esimesed kümme minutit möödusid selgelt Levadia taktikepi all - palli hoiti enda käes, tekitati viimasel rünnakukolmandikul teravust, kuid Transi väravavahi Maksim Pavlovi seljatagune püsis tühjana.

Väga palju Levadia rünnakuid kulges mööda paremat äärt, kus Frank Liivak sai pidevalt kiirusega üles tõusta ning ruumi tekkides andis koheselt tsenderduse kasti.

Poole tunni möödudes oli Trans püsinud väga tugeva kaitseplokina Levadial ees. Pressingut piirilinna esindusklubi ei teinud, kuid palli võites üritati kiiresti rünnakule lülituda. 27. minutil sai kaptenipaela kandev Aleksandr Zakarljuka proovida kaugelt, kui Mihhail Belov otsustas karistulöögi lahti mängida, kuid Transi tänase kapteni löök lendas selgelt Levadia väravast mööda.

Kolm minutit pärast Zakarljuka üritust sai teisel pool väljakut oma täpsust proovida Levadia kapten Brent Lepistu, kuid kaugelt peale virutatud löök vuhises Pavlovi puurist mööda.

Kümme minutit enne esimese poolaja lõppu proovis ka Zakaria Beglarišvili kaugelt, kuid tulutult, sest löök lendas Transi väravast selgelt üle.

Esimese poolaja lõppedes hakkas Trans üha enam ka palliga mängima ning initsiatiivi endale võtma, mis tekitas Levadia pingil frustratsiooni, mis omakorda kandus üle mängijatele - tehti rumalaid pallikaotusi ning vigu.

Pikalt Levadia mehed ei morjendanud, vaid esimese poolaja esimesel üleminutil kombineerisid omavahel poolkaitsetrio Vaštšuk-Natho-Beglarišvili ning viimase sööt jõudis esimesese söötja jala peale Transi kastis, mille Vaštšuk külmavereliselt realiseeris ning viis tabeliliidri 1:0 juhtima.

Teise poolaja algus möödus küllaltki sarnaselt nagu esimene  - Levadia domineeris palliga ja otsis oma võimalusi ning Trans seisis kaitseplokina ees. Neli minutit pärast vaheajapausi sai Levadia selle, mis tahtis - Beglarišvili andis nurgalöögist täpse tsenderduse Transi viiekasti kohale ning kapten Lepistu surus peaga palli võrku ja suurendas kodumeeskonna juhtimise kaheväravaliseks.

Ligikaudu viis minutit pärast Levadia teist väravat oli lähedal ka nende kolmas, kui Liivak triblas edukalt Kalenkovitšist mööda ning andis tsenderduse kasti, kus Robert Kirss ei saanud pallile pead vahele ning Mark Oliver Roosnupust põrkas pall üle otsajoone. Kaks minutit hiljem sai Liivaku tsenderdusele pea vahele Amir Natho, kuid tugevalt löödud pall lendas üle Pavlovi väravalati.

Täistunni möödudes paistis, et Transi mängijate energia on kadunud, kuid minut hiljem tõestati, et ka nemad suudavad rünnata kiirelt ja teravalt, kuid Vallneri väravale ohtu ei kujutatud.

Üle pika sai Premium liiga väljakul näha noort Austraalia ääreründajat Amar Yunis Abdallahit, kes tekitas mitu korda teravust paremal äärel ning oli näha, et mängunälg oli tal suur.

Transil tekkis hea võimalus 83. minutil, kui Nikita Zagrebelnõi läbisööt leidis Zakarljuka, kes sai Vallneriga üks-üks olukorras löögile minna, mille Levadia puurilukk tõrjus, kuid äärekohtunik lehvitas löögi ajal suluseisulippu.

Vahetusest sekkunud Hannes Anier pani 85. minutil Levadia tordile kirsi peale, kui Beglarišvili osavast tõstest kasti suutis ründaja külma rahuga peaga palli võrku suunata ja suurendada kodumeeskonna edu kolmeväravaliseks.

Parim võimalus tekkis Transil 90. minutil, kui Belovi karistuslöögist antud tsenderduse tõrjus ebaõnnestunult Levadia väravavaht otse Vadim Mihhailovi jala peale, kes virutas viiekastijoonelt palli üle värava. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Selge ja konkreetne Levadia

Esimene poolaeg möödus Levadia jaoks vaevaliselt, sest Transi kaitseplokk seisis vankumatult ja hingestatult ees ning paistis, et vaheajale minnaksegi 0:0 viigiseisul, kuid pidev üritamine ja enda mängu uskumine viis tabeliliidri sihile.

Teisel poolajal lisati oma mängule juurde tempot ning enesekindlust palliga - pall liikus peamiselt kahe-kolme kui ka ühe puutega mängijalt mängijale ning pärast igat söötu avaneti tühja tsooni. Teisel poolajal tehtud töö tõi ka kahe värava näol vilja. Tänane võit tähendas seda, et Levadia on nüüd 11 Premium liiga mängu järjest võitnud.

2. Miski oli Transil puudu

Trans tuli tänasele mängule suurte kadudega - eelmisest mängust Tulevikuga korjasid endale mängukeelud kapten Irie ja kaitse raudvara Roman Nesterovski. Peatreener Igor Põvin valis formatsiooniks 5-4-1 ja kaitsefaasis oldi võimalikult koos ning ei jäetud väljakuperemeestele ruumi.

Väga korralik kaitseplokk toitis esimese poolaja lõpuni ning ei saa kohe kindlasti öelda, et Trans oleks valesti või kehvasti mänginud -  vastas oli ikkagi tabeliliider ning mängiti ilma kahe liidrita. Liidrite puudumise tõttu oli teatud mängijad oma tavapärastelt positsioonidelt väljas, mis mõjutas Transi mängu tervikuna -  Transi eelmise mängu kangelasel Eduard Golovljovil jäi ründes pidevalt toest puudu, sest Zakarljuka pidi täna mängima vasakul äärel või madalal keskväljal.

Kindlasti tuli tänane mäng kasuks noorele väravavahile Maksim Pavlovile, kes mängis väga suurepärase mängu. Tööd oli palju ja kooliraha ei makstud mitte millegi pealt, vaid kaitsjate jämedate eksimuste tõttu.

3. Mängu parim - Bogdan Vaštšuk

Keskväljamootor Vaštšuk oli terve mängu vältel kõige silmapaistvam mängija -  Levadia mängijad kohati jalutasid palliga, kuid Vaštšuk üritas oma mehi ärgitada kiiremini ründama, sest aeglaselt rünnates jõudis Transi kaitseplokk oma positsioonid sisse võtta. Tehtud töö eest tuli värava näol ka väärikas tasu ning meeskonna hea töö poolt järjekordsed kolm punkti tabelis juures.

Samuti tasub hea mängu eest tunnustada Beglarišvilit, kes tegi väravasöötude arvestuses kübaratriki.