Luup peale | Tuleviku penaltid süvendasid Transi kriisi (2)

Viljandi Tulevik alistas Premium liiga viiendas voorus võõrsil 2:0 Narva Transi, kes jätkab tabeli põhjas, olles ainsa meeskonnana võiduta.

Tulevik läks viie vooru jooksul juba neljandat korda vaheajale 1:0 eduseisus ning sai lõpuks kätte oma teise võidu. Mõlemad väravad löödi penaltitest, need teenis Sander Kapper ja realiseeris Pavel Marin. Teise penalti kõmmutas Marin sisse latipõrkega. Andreas Vaikla liikus mõlemal puhul vales suunas.

Avapoolajal sai vigastada joonekohtunik Sten Klaasen, kes vahetas keset mängu neljanda kohtuniku Martti Pukiga kohad. Tähelepanekuid mängust:

1. Väravavahid veavad jätkuvalt Transi alt

Arvestades seda, kui vähe on praegune hooaeg kestnud, on Transi puurivahid teinud liiga palju ränki eksimusi. Karikavõistluste veerandfinaalis pillas Andreas Vaikla viiekastis tsenderduse käest ja Sander Puri viis vastased juhtima; kolmandas voorus lasi Vaikla rinna pealt lahti põrgata pallil, mille Rauno Sappinen tänulikult võrku suunas; neljandas voorus pandi väravasse Aleksei Matrossov, aga tema lubas Silver Alex Kelderi löögil kinnaste alt üle väravajoone libiseda.

Täna oli Vaikla postide vahel tagasi, kuid tormas oma karistusalas asjatult Kapperile jalgadesse, põhjustades penalti, millest narvalased kaotusseisu jäid. Teise penalti põhjustas Bi Sehi Elysee Irie, kelle puute järel Kapper üsna kergelt murule langes.

2. Alt vedas ka realiseerimine

Samas ei saa süüdistada ainult väravavahti (ja kaitsjaid), kui ise ees kordagi Tuleviku võrku ei sahistata. Esimesel poolajal oli Transi mäng aeglasem ja võimalusi vähem, aga teisel poolajal surusid narvalased kõvasti ja tekitasid häid momente.

Chinedu Geoffrey jättis realiseerimata üks-üks olukorra, triblades Karl-Romet Nõmmele palli sülle, ja lõi paar lähilööki mööda, Nurlan Novruzov tulistas kuuelt meetrilt üle, kohe teise poolaja alguses raiskasid võõrustajad Tuleviku kastis hea momendi ebatäpse sööduga.

3. Trans laupäeval ilma presidendist, mänedžerist ja kaptenist. Kas ka peatreenerist?

Pärast avapoolaega olid Transi president Nikolai Burdakov ja mänedžer Konstantin Burdakov kohtunike peale nii vihased, et rääkisid mõlemad endale punase kaardi. 87. minutil rikkus määrusi kapten Roman Nesterovski, kes teenis oma hooaja neljanda kollase kaardi ja peab samuti järgmisest mängust eemale jääma.

Peatreener Cenk Özcan andis juba laupäevases intervjuus omal initsiatiivil mõista, et saaks otsusest aru, kui ta töökoha kaotaks. Täna tuli Transile otsa senise hooaja suurim, kaheväravaline lüüasaamine, mis tumendab pilvi treeneri pea kohal veelgi.

Kas koos Özcaniga või mitte, aga järgmisena kohtub Trans laupäeval võõrsil Tallinna Legioniga. Juhul kui narvalased ka siis kaotavad, käriseb vahe eelviimase kohaga juba viiepunktiliseks.

4. Mängu parim - Sander Kapper

Esmaspäeval oli Kapper Instagramis kurtnud, et kohtunikud olid talle kahes eelnevas voorus liiga teinud. Seekord võib ta aga nii kohtunike kui ka iseendaga rahule jääda, sest tema teenis teravate sööstudega mõlemad penaltid ja teenis lisaks veel karistuslööke.