Luup peale | Tuttavad väravalööjad aitasid Kalju Kalevi vastu võidule (galerii!) (0)

Nõmme Kalju alistas Premium liiga 12. voorus koduväljakul Tallinna Kalevi 2:0. Värava lõid avapoolajal Kaspar Paur ja Vladislav Homutov. Mõlemad olid eelmises omavahelises matšis Kalevi vastu skoorinud kaks korda.

Kalju oli mänguliselt kindlalt parem. Paur avas skoori 10. minutil esimese raamide vahele suundunud löögiga, saates karistusala joone tagant palli alla nurka. Homutov oli täpne Amir Natho nurgalöögi järel, kui Karl Andre Vallner palli pahasti läbi lasi.

Teisel poolajal Kalju enam võidunumbreid ei suurendanud, mitu head šanssi jäi löömata Aleksandr Volkovil. Tähelepanekuid mängust:

1. Kalev mängis ligi viis minutit vähemuses

Mängu esimese veerandtunni lõppedes läksid Jakob Tamberg ja Kaarel Usta küljejoone juures julgelt õhuvõitlusesse. Usta jäi veidi hiljaks, tabades peaga Tambergi näkku, ja sai kollase kaardi. Kalevi keskkaitsja jäi veidikeseks verise ninaga maha end koguma ja sai arstiabi.

Kalev pidi mängima kokkuvõttes peaaegu viis minutit ilma Tambergita, kes pärast abisaamist pidi kaua ootama, et abikohtunik Lauri Salei ta enne väljakulelubamist üle vaataks - pall oli tükk aega mängus ilma ühegi seisakuta. Kalju ei suutnud aga vastase vähemusesolekut ära kasutada ning sel perioodil väga terav ei olnud.

Valusam tervisemure tabas täna Kaljut. Kaks mängu vigastusega vahele jätnud Pedro Victor oli täna tagasi põhikoosseisus ja tegutses kaitses oivaliselt, tappes Kalevi kontraalged kindlalt ära. Enne pooltunni täitumist sai Pedro Victor aga Hannes Anieriga kokkupõrkel uuesti nii palju haiget, et ta lahkus pead raputades väljakult ja vajas vahetust.

2. Ründajana skoorimata jätnud Homutov pidas ikkagi Pauriga sammu

Mängu esimesel pooltunnil oli kaks parimat realiseerimata jäänud võimalust tipuründajana tegutsenud Homutovil. Esimesel korral sai ta karistusalasse söödu Paurilt ja teisel korral Amir Natholt, aga mõlemal puhul oli tema lähilöök ebatäpne.

30. minutil, kui Pedro Victor lonkas platsilt ära, vahetati sisse Aleksandr Volkov, kes läks ise rünnaku tippu. Homutov langes Igor Subbotini kõrvale alumisse poolkaitsepaari. See ei takistanud ukrainlasel siiski avapoolaja lõpus skoorimast.

Homutov ei lasknud sellega Pauril Kalju väravaküttide edetabelis endalt eest libiseda. Mõlemal on nõmmekate resultatiivseimatena nüüd kirjas kuus tabamust, mõlemad on neist pooled löönud just Kalevi vastu.

3. Kalev vajab suvises üleminekuaknas täiendusi

Kalev langes 12. voorus Premium liiga tabeli põhja, kuna on saanud viimase seitsme mänguga ainult ühe punkti. Kui suvine üleminekuaken avaneb, vajab noor meeskond täiendusi, et varasematest aastatest professionaalsemasse liigasse püsima jääda.

Kalevil oli täna Kaljuga võrreldes väga vähe võimalusi. Parim moment tekkis teisel poolajal nurgalöögist, kui pall langes kastis täiesti vabale Alger Džumadilile, kes jäi aga palli liiga kauaks töötlema, nii et kaitsjad suutsid blokeerida.

4. Mängu parim - Andri Markovitš

Kalju paremkaitsja Andri Markovitš osales ründetegevuses oluliselt rohkem kui vasakkaitsja Aleksandr Kulinitš. Markovitš andis palju häid tsenderdusi ja oli kaitsefaasis kaljukindel.

12. juulil kell 16.00 Hiiu kunstmurustaadionil (Pidu 11, Tallinn)

Nõmme Kalju FC - JK Tallinna Kalev  2:0 (2:0)