Luup peale | Vnukovi esimene puude aitas Legioni teise koduvõiduni (galerii!) (0)

Poolkaitsja Deniss Vnukov sisenes vahetusest 71. minutil ning keerutas kohe oma esimese puutega karistuslöögi üle müüri lähimasse ristnurka, viies Tallinna Legioni kodus Tartu Tammeka vastu 2:1 juhtima. Üleajal vormistas Legion 3:1 võidu.

Avapoolaja tähtsaim hetk saabus 36. minutil, kui Artur Šarnin viskas pika audi karistusalasse ja Carl Kaiser Kiidjärv pillas palli käest. Puurivahi eksimuse karistas ära Andrejev, kes lõi oma neljanda värava viimase kolme mängu jooksul.

Enne Vnukovi juhtväravat suutis Tammeka seisu kaheksaks minutiks suurepärase nurgalöögi-kombinatsiooniga viigistada. Mihkel Järviste korneri suunas Tristan Koskor osavalt kanna tagant edasi ja Igor Dudarev lõi palli nurka.

Üleajal tegi vahetusest sekkunud Tanel Tammik oma väljakupoolel eksimuse, Marek Šatov sai temalt palli kätte ja söötis Daniil Pankovile, kes leidis omakorda Giorgi Gvinašvili. Grusiin vormistas lõppseisu, lüües alla nurka.

Legion tõusis oma hooaja teise koduvõiduga tabelis kaheksandale kohale, neli punkti rohkem kogunud Tammeka on kuues. Tammeka jaoks oli tänane kaotus Tallinnas peetud mängudes hooaja esimene, varem olid tartlased pealinnas viigistanud nii Flora, Levadia kui ka Kaljuga ning võitnud Legionit ja Kalevit. Tähelepanekuid mängust:

1. Kiidjärv päästis ka, aga eksis rängalt

Kuna kolmapäeval sai põhiväravavaht Karl Johan Pechter õlavigastuse, seisis täna Tammeka postide vahel 18-aastane Kiidjärv. Eelmisel hooajal kaitses Kiidjärv Tammeka väravat kahes liigamängus ja need mõlemad lõppesid tartlaste võiduga. Kolmapäeval sekkus ta vahetusest 87. minutil ja aitas hoida lõpuvileni Nõmme Kalju vastu 0:0 viigiseisu. Täna sai Kiidjärv seega Premium liigas platsil käies oma esimese kaotuse ja selles oli omajagu süüd temal endal.

Avapoolaja ainus värav jääb puhtalt tema hingele. Samas tegi ta teise poolaja alguses, kui Legion surus ja kolm järjestikust nurgalööki teenis, ka päästetööd. 50. minutil tõrjus ta Pankovi tugeva löögi lati alt ära, nii et Pankovil jäi üle vaid peast kinni haarata. Kolm minutit hiljem pääses Artur Šarnin kastis löögile ja Kiidjärv püüdis tugeva palli kinni. Hiljem lõikas ta julge hüppega vahelt tsenderduse, saades ise olukorras Gvinašvili vea tõttu haiget.

2. Võitluslik mäng kaartide ja vigastustega

Kohtumine algas väga võitluslikult ja esimese 25 minutiga teeniti neli kollast kaarti (mõlemale meeskonnale kaks). Nikita Andrejevi jaoks tähendab tänane hoiatus järgmise mängu vahelejätmist.

Kokkuvõttes jagas kohtunik Kristo Külljastinen täna kuus hoiatuskaarti. Esines ka vigastusi, kuigi esmapilgul mitte väga tõsiseid. 65. minutil vahetas Tammeka keskkaitsjat, kui lonkava Kevin Andersoni asemel sekkus pingilt Tammik, kes sai kirja oma kolmanda Premium liiga mängu. 71. minutil sekkus Vnukov Tšendei asemele, kuna viimane ei suutnud pärast Dudarevi viga jätkata. Üleajal tohterdati minut aega Legioni väravavahti Pavel Londakut. Lisaks hoidis avapoolajal Dudareviga kokku põrganud Andrejev aeg-ajalt õlast kinni ja läks 61. minutil vahetusse.

3. Rekordiliselt vähe publikut

Kuigi ilm oli ilus (23 kraadi) ning Legion teenis oma Premium liiga suurima koduvõidu, käis seda jälgimas kõigest 76 pealtvaatajat.

See on tänavuse kõrgliigahooaja seni madalaim publikunumber (alates ajast, kui publik staadionile lubati). Varasemaks negatiivseks rekordiks oli 85 pealtvaatajat Legioni kodumängul Narva Transiga.

4. Mängu parim - Aleksandr Volodin

Volodin mängis terve kohtumise vältel kaitses kindlalt ning tegi 79. minutil, kui Tammeka domineeris, hüppelt peaga päästva tõrje, hoides ära Patrick Genro Veelma 2:2 viigivärava.

27. septembril kell 13.00 Kadrioru staadionil

Tallinna JK Legion - Tartu JK Tammeka  3:1 (1:0)
36. Nikita Andrejev, 71. Deniss Vnukov, 90+2. Giorgi Gvinašvili - 63. Igor Dudarev

Väravasöödud: 36. x, 71. Stefan Tšendei, 90+2. Daniil Pankov - 63. Tristan Koskor
Hoiatused: 9. Andrei Sidorenkov, 14. Nikita Andrejev, 38. Artur Šarnin - 24. Mihkel Järviste, 25. Andre Paju, 69. Igor Dudarev
Mänguolud: +23, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras