Morozov jättis Poloniaga hüvasti (2)

Igor Morozovit rohkem Polonia särgis ei näe. Foto: Mateusz Sokolowski / ksppolonia.plIgor Morozov jättis eile Poola kõrgliigaklubi Varssavi Poloniaga hüvasti, kui tegi kaasa oma viimase mängu meeskonna särgis.

Polonia jäi kodus peetud kohtumises lähikonkurendi Gliwice Piasti vastu 67. minutil kaotusseisu ja 73. minutil vähemusse, kuid Aleksandar Todorovski 81. minuti penaltist suudeti seis viigistada ja 1:1 viik kätte mängida.

Kohtumine lõpetati seejuures 19 mängijaga, sest heitluse lõpus teenisid Polonia väravavaht ja Piasti ründaja punased kaardid. Morozov tegi kaasa terve mängu ja nägi 51. minutil kollast kaarti.

Kuigi tabelis viiendat kohta hoidval Polonial jääb veel üks mäng pidada, naaseb Morozov juba täna Eestisse ja klubi juurde enam tagasi ei lähe. Kuigi ta sõlmis talvel kahe ja poole aasta pikkuse lepingu, siis möödunud aastal uueks omanikuks saanud Ireneusz Krol on maksmata jätnud kõik maksud ja palgad, mille tõttu ei saa Polonia uueks hooajaks litsentsi ja meeskond langetatakse kolmandale või neljandale liigatasemele.

"Ma arvan, et alaliit katkestab lepingu automaatselt. Siin peaks juhtuma ime, et olukord paraneks. Arvatavasti hakkan pärast koondisemänge esialgu koos Levadiaga trenni tegema," rääkis Morozov Postimehele, tunnistades, et ei kahetse Poola siirdumist, kuna sai hea kogemuse ja palju mänguaega kõrgel tasemel.

Eilses Ekstraklasa 29. vooru kohtumises Zabrze Gorniku ja Krakowi Wisla vahel ei saanud platsil näha aga ühtegi eestlast. Wisla senine esiväravavaht Sergei Pareiko saabus juba enne mängu algust Eestisse, kuna tema leping saab klubiga läbi ja palgajamade tõttu ei soovi eestlane seda ka pikendada.

"Mulle ollakse võlgu kuue kuu palk ning selle aasta preemiad. Lisaks 2012. aasta preemiad ja 2011. aasta eurosarja preemiad. Leppisime kokku, et 25. juuniks on võlad likvideeritud ja siis lõpetame selle asja ära," sõnas Pareiko, et tal ei olnud mõtet jääda viimasteks mängudeks Poola, kui ta niikuinii ei mängi.

Sergei Mošnikov kuulus samas eile ikkagi Gorniku koosseisu, ent ei pääsenud lihtsalt Wisla 1:0 võiduga lõppenud kohtumises platsile. Tema tööandja rahaline seis on parem ja seega jääb poolkaitsja ka uueks hooajaks Zabrze meeskonda. Niisamuti jääb ta Gorniku juurde nädalavahetusel peetavaks viimaseks liigavooruks, alles pärast mida koondisega liitub.