Nädala tipud: napikad ja langev leht (0)

Üleminekuturg kihab täistuuridel ning lumised kunstmuruväljakud on juba hõivatud pikkades dressides vutimeestega. See on Eesti jalgpall jaanuarikuus.

Nädala sihtpunktid - Morozov vs Kams

Kaks Eesti koondislast, aastaid Meistriliigas kulla eest heidelnud Igor Morozov ja Gert Kams teenisid oma esimesed välislepingud, kuid elu viib nad täiesti erinevatesse sihtpunktidesse. Kui Morozov hakkab võitlema Poolas medalite eest, siis Kams peab samaga leppima Soome esiliigas.

Gert Kams vasakpoolne rohelises ja Igor Morozov parempoolne mustas. Foto: Hendrik Osula

Nädala täpne jalg - Stanislav Pedõk

Tallinna Flora korraldas treeningul täpsuslöömise võistluse ning seda ei võitnud ükski ründaja ega väravakütist poolkaitsja. Hoopis väravavaht Stanislav Pedõk oli ainus, kes keskringist latile pihta sai. TV Flora videokokkuvõte:

Nädala mõttetera - "Palju raskem on saada mängijat Tallinnast Tartusse kui Aafrikast Tartusse."

Tartu Tammeka üks juhtfiguure, jalgpalliagendi taustaga Babak Asfhar tõdes üleminekuturu iseärasusi.

Nädala napikad - U-21 Peterburis

Martin Reimi esimesed mängud Eesti U-21 koondise peatreenerina lõppesid valusate kaotustega. Peterburis toimuval turniiril alistuti 88. minuti väravast 0:1 Tadžikistanile ja 87. minuti väravast 1:2 Valgevenele. Kurvale seeriale loodetakse lõpp teha esmaspäeval Lätiga mängides.

Nädala kaheksa minuti mees - Tarmo Kink

Tarmo Kingi laupäevane tööpäev oli eriti lühike, sest AS Varese kohtumine Itaalia esiliigas Grossetoga oli varemalt udu tõttu katkestatud. Nii tuli Varesel vaid kaheksa minutit platsil veeta, kusjuures selle ajaga muudeti 3:0 edu veel ühe värava võrra suuremaks.

Nädala langev leht- Operi imekoll

Eesti koondise rekordväravakütt Andres Oper andis klassikalisele "langevale lehele" täiesti uue kvaliteedi, sahistades võrku niivõrd uskumatu kaarega, et see jätaks korvpalluritelgi suu lahti. Ning mis veel magusam - tiksus viies lisaminut, vastas oli endine koduklubi ja tegemist oli võiduväravaga. Operi etendus algab video 15. sekundil: