Narva ründajad tegid Ajaxi vastu ajalugu (0)

Eelmised mängud Transile 0:7, 0:7 ja 0:14 kaotanud Ajax oli seekord poolajaks kõigest 0:2 taga, kuid teisel kolmveerandtunnil võtsid Transi ründajad ennast käsile ja kütsid järjekordse hiigelsauna.

Kohtumine ei lähe aga ajalukku mitte suureskoorilise lõpptulemusega, vaid tõsiasjaga, et Gruznov jõudis esimese mehena Eesti Meistriliigas 300 väravani, viies rekordi 301ni. Cekulajevs omakorda nihutas Tarmo Neemelo poolt 2005. aastal püstitatud ühel hooajal löödud väravate rekordi 42ni.

Suure aitähi peavad mehed ütlema ka punktimasinaks kujunenud Ajaxile, sest Cekulajevs saatis sel hooajal nende võrku ühtekokku 18 palli ning Gruznov 11.

Alguses ei saa minema, pärast ei saa pidama

Üllatuslikult lõppes avapoolaeg kõigest 0:2. Marius Bezykornovase täpne parema jala löök ning Cekulajevsi täpne pealöök olidki esimese kolmveerandtunni ainsad sooritused, mis Aleksandr Boldõrevi seljataha jõudsid.

Ajaxi saavutusteks jäid Vladimir Ljahhovetski sooritatud kaks pealelööki, mille kinnipüüdmisega Nikita Godenov suuremate raskusteta hakkama sai. Teisel poolajal oli Godenovil tööd vaid ühel korra, kui 25 meetrilt värava poole lennanud nahkkera võttis ohtliku põrke, aga Transi puurilukk suutis ka selle palli tõrjuda.

"Meil oli palju häid võimalusi, kuid ründajad ei löönud lihtsalt sisse. Teisel poolajal olid nad natuke paremad ja realiseerisid rohkem," oli Erik Grigorjevi seletus, miks esimene poolaeg nii väikese skooriga lõppes.

Teine poolaeg algas piirilinna meeskonnale juba ladusamalt, kui oma 39. tabamuse sel hooajal sai kirja Cekulajevs. Väravasoonele jõudis ka Gruznov, kes skooris 61. minutil, lükates mänguvahendi tühja võrku.

Edasi hakkas Narva ründeliin juba õlitatult töötama ning väravaid sadas kui oavarrest, kuni 82. minutil parandas Cekulajevs järjekordse täpse pealöögiga ühel hooajal löödud väravate rekordit. Kaks minutit hiljem sai Gruznov tähistada oma 300. tabamust Meistriliigas. Vanameistrile jäi sellest veel väheks ning 89. minutil vormistas ta veel ühe tabamuse.

Trans hellitab veel kullalootusi

Viis vooru enne hooaja lõppu on Transil veel võimalused kuldmedali eest võitlemiseks, aga kuigi neil on hetkel liidripositsiooni hoidva FC Floraga vahe kõigest kolm punkti, on ka kaks kohtumist rohkem peetud. Nõmme Kaljuga on Trans hetkel ühel pulgal, ent nõmmekatel on üks mäng varuks.

Vastuseks küsimusele, kas Florat on veel võimalik püüda, oli Grigorjev optimistlik: „Tänapäeva jalgapallis on kõik võimalik. Profimeeskondade jaoks on kuld alati eesmärk."

Mängu parimad – Cekulajevs ja Gruznov

Esimesel poolajal üsna varju jäänud mehed tulid poolajalt hoopis suurema innuga ning see aitas neil kirjutada oma nimed rekorditeraamatusse, kuigi neil on veel aega viis vooru neid numbreid veelgi suuremaks ajada. Mängus, kus mõlemad mehed said hakkama millegi erakordsega, oleks patt ühte rekordit teisest paremaks nimetada.

Ajax-Trans, Levadia-Viljandi, Tammeka-Kalju, Kuressaare-Paide ja Kalev-Flora väravad:

27.09. kell 17:00 Ajaxi staadionil

Lasnamäe FC Ajax - Narva JK Trans 0:12 (0:2)
19., 68. Marius Bezykornovas, 28., 48., 76., 78., 82. Aleksandrs Cekulajevs, 61., 63., 71., 84., 89. Maksim Gruznov