Närvide mäng tõi Florale esimese suure võidu (2)

FC Flora sai lõpuks hakkama sellega, mida kõik fännid neilt sel aastal pikisilmi ootasid - võideti teist Tallinna "suurt", kui kodumurul alistati suures mängus Nõmme Kalju 1:0.

Niivõrd tähtis mäng tõi lisaks kõvale närvipingele ka tribüünidele rohkelt rahvast. Mängijaid tundus rohkem mõjutavat aga just pingeline tabeliseis ja kõva pinge - lihtsaid eksimusi ja pallikaotusi tuli mõlema poole meestel ette rohkelt.

Suurema osa apsakatest saatsid küll korda kaitsemängijad, kuid oma jao said kirja ka ründava suunitlusega pallivõlurid - suhteliselt lühikese vahega luhtasid mõlema meeskonna mehed surmkindlad võimalused. Kalju poolelt tulistas sisuliselt tühjast väravast üle Hidetoshi Wakui, teisel pool platsi ei suutnud värava ees süllekukkunud kingitust vastu võtta Maksim Gussev.

Läbimurdeni jõuti pisut enne pooltunni täitumist - 28. minutll tuvastas kohtunik Juri Frischer Kalju karistusalas Jorge Rodriguesel käega mängu ning hoolimata nõmmekate protestidest viis Markus Jürgenson 11 meetri punktilt florakad juhtima - 1:0!

Ka värava järel ei maandunud pinged nii lihtsalt - endiselt jätkus kaitse eksimustest tulenenud lahtine mäng. Eriti liimist lahti tundus olevat Kalju kaitsev poolkaitsja Borislav Topic, kelle pealt kärises korduvalt päris valjusti.

Teiseks poolajaks sai oma mängu natuke paremini käima Kalju, kes initsiatiivi esimesest poolajast kindlamini enda kätte sai. Oma osa mängis selles kindlasti ka Sergei Terehhovi poolajal tehtud lüke - Ken Kallaste liikus vasakkaitsja koha pealt vasakääreks, tema asemele tuli kaitseliini abistama Eino Puri.

Ometi oli ka Kallastel vastase karistusalas kehvavõitu päev - tuli temalegi võimalusi ja ka täiesti korralikke, kuid Mait Toomi väravas üle mängida ei suutnud temagi.

Toomile sekundeeris heade tõrjetega ka Kalju puurilukk Vitali Teleš, kes võttis hästi ära nii Maksim Gussevi kui ka Andre Frolovi šansid.

Kalju ehk parim võimalus lahenes Flora jaoks aga ilma väravavahi sekkumiseta - 85. minutil tabas Vladimir Voskoboinikovi söödust Tarmo Neemelo posti, tagasipõrkunud palli rünnanud Hidetoshi Wakui löögile viskus aga ennastsalgavalt ette Madis Vihmann - ei olnud täna Kaljule väravat ette määratud!

Toomi esitused olid aga priimad lõpuvileni välja ja nii saigi Flora oma hooaja esimese võidu teise esikolmikuklubi üle - Kalju jaoks jätkub aga nende kehv seeria, kui viimasest neljast mängust on kahe viigi kõrvale saadud kaks kaotust. Tabelis on samuti Kalju jaoks asjad juba viimase piirini ärevad - liidrist Levadiast lahutab neid juba kuus, Florast nüüd neli silma.

Mängu parim - Mait Toom

Flora puurilukk sai kirja oma senise hooaja ehk tähtsaima nullimängu, kui hoidis mitmete vägevate tõrjetega Kalju ründajate ponnistused oma väravast eemal. Suurepärane esitus ning väärt kolm punkti Florale.

29. augustil kell 16.30 Lilleküla staadionil

Tallinna FC Flora - Nõmme Kalju FC 1:0 (1:0)
29. pen. Markus Jürgenson

Hoiatused: 60. Rauno Sappinen, 90+6. Andre Frolov - 28. Jorge Rodrigues, 50. Alo Bärengrub, 90. Ats Purje
Mänguolud: +20, päikesepaisteline tuuline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.