Neueri jäme prohmakas oli Bayernile võitu maksmas, aga Lewandowski päästis taas (0)

Saksamaa Bundesliga 23. vooru avas kohtumine Allianz Arenal, kus meistrivõistluste liider Müncheni Bayern võõrustas väljakukkumise vastu kibedat võitlust pidavat Paderborni.

Skoori avas Bayern, kui 25. minutil mängis Serge Gnabry end karistusalas löögile ja suskas palli Paderborni värava alumisse nurka. Vaheajale tiitlikaitsja aga eduseisus ei pääsenud, sest meeskonna kapten ja väravavaht Manuel Neuer sai 44. minutil hakkama suure prohmakaga.

2014. aasta maailmameister jooksis karistusalast välja, et klaarida vastaste pikk sööt, ent hilines. Neueri valearvestuse tõttu pääses Dennis Srebny paremalt äärelt karistusalasse, liikus soodsale positsioonile, eiras kaitsjaid ja lükkas palli väravavahist hüljatud puuri.

Vaheaja järel asus selget mängulist ülekaalu omanud Bayern innukalt uut juhtväravat jahtima, aga Paderborn kaitses sitkelt. 63. minutil tegi peatreener Hans Flick topeltvahetuse, tuues platsile Kingsley Comani ja Thomas Mülleri, kes asendasid Alvaro Odriozolat ja Philippe Coutinhot. Kumbki mängu sekkunutest otseselt seotud polnud, aga vaid seitse minutit hiljem jõudis Bayern sihile, kui Robert Lewandowski realiseeris kindlalt Gnabry hea söödu.

Aga Saksamaa meister mängis eduseisu ka teist korda maha. Vaid minut pärast 2:1 väravat kingiti Paderbornile kolm ühe vastu rünnak, mida külalised realiseerida ei suutnud. Aga 75. minutil 2:2 värav sündis, kui Neueri tõrjest tema jalale põrkunud palli lükkas tühja võrku Sven Michel.

Viimane veerandtund möödus Bayerni ülekaalu tähe all ning ilmselgelt väsinud Paderborn oli kaitses üpris suurtes raskustes. Tabeliliider haistis verd ning otsustav läbimurre saavutati 88. minutil, kui platsi parim mees Gnabry andis vasakult äärelt tugeva ja madala tsenderduse, milleni Paderborni kaitsjad ei küündinud, aga Lewandowski küll. Tegemist oli Poola ründaja selle hooaja 38. (!) Bayerni kasuks löödud väravaga.

Kolmandaks viigiväravaks Paderbornil enam jõudu ei jagunud ning selget mängulist ülekaalu omanud Bayern – pallivaldamine 71:29, pealelöögid 18:5 (neist raami 9:4) – kirjutas tabelisse selle hooaja 15. võidu, mis tähendab, et nad on kindlasti Bundesliga liidrid ka 23. vooru järel.

Et RB Leipzig kaotaks neile endiselt minimaalselt ehk ühe punktiga, tuleb neil laupäeval õhtul võõrsil alistada Schalke 04.