Paide alistamiseks polnud palju vaja (0)

Igor Subbotini hea mäng viis Levadia võidule. Foto: Rein MurakasPremium liiga järjekordses voorus ei lasknud FC Levadia end käimasolevatest euromängudest segada ning võttis minimaalsete kulutustega Paidelt 2:0 võidu.

Suvepausi veetsid meeskonnad erinevat moodi – kui Paide poistel oli aega, et rahulikult puhata, jaane pidada ning põhitööle keskenduda, siis Levadia profid võtsid ette reisi San Marinosse ning pidasid seal üsna tasavägise mängu kohaliku meistri vastu. Paide purustas samal ajal kodus tulemusega 17:0 Rahvaliiga klubi Tartu Tehased.

Levadia teisipäevane mäng andis Paidele lootust, et võib-olla mitte kõige paremas füüsilises seisukorras liider osutub mängitavaks vastaseks.

Paide algus oli aktiivsem, algminutitel tuli Levadial pisut rohkem aega kaitses veeta, kuigi juba avaminutil võinuks Heiko Tamm resultatiivse söödu kirja saada, kuid Igor Subbotini löök läks aia taha. Kõrge pressingu sisselülitamine tekitas Subbotinile veel ühe momendi, ent värske koondislase pealelöök väravaala nurga pealt sahistas vaid küljevõrku.

Laisast Levadiast piisab

Paide, kelle koosseis oli täna erakordselt hõre, võis loota standardolukordadele, ent Toni Tipuric koos Artjom Artjuniniga olid õhuvõitluste kuningad. Levadia domineeris ja valdas palli, kuid tehniline praak ja Paide kaitsemäng ei lubanud levadialastel suurt midagi luua.

Seesamune praak viis 23. minutil kiirrünnakuni, ent Roman Smiško püüdis Aleksandr Vassiljevi löögi kindlalt. Järgmine Paide vasturünnak pidanuks väravaga lõppema, ent 29. minutil luhtas Stanislav Golgberg Andrei Veisi suurepärase söödu värava alla, tulistades väravast mööda.

Levadia vaatas Paide lusti pealt rahuliku näoga, kuid 32. minutil nõelas väga valusalt – Subbotini ja Ingemar Teeveri seinamäng trahvikastis lõppes Teeveri pealelöögiga trahvikastist otse värava nurka ning Niinepuu ei osanud aidata - 0:1.

Poolaja lõpp kulges väga laisalt. Levadia nagu väga ei tahtnud rünnata – pikad pallid olid Paide kaitsjatele üsna kerge saak, vaid siis, kui äärtel Andreas Raudsepp või Subbotin näitasid kiirust, tekkisid Paidel probleemid.

Jõud hoitakse euromänguks

Teine poolaeg algas niisamuti nagu lõppes esimene – Levadia pikad pallid Paide poolele, kus esimesel võimalusel üritati pall äärtele saata. Paide tahtis iga hinna eest tahtis viigistada, ent käibevahendeid oli keskeestlaste kassas vähe – Smiško ei nõustunud kuidagi palli väravasse laskma ja need harvad head võimalused, mis paidelastel tekkisid, luhati ründajate poolt.

Levadia jätkas oma survet, kuid see möödus oluliste momentideta – ju siis säästeti vajalikku jõudu ka eurorindeks. Kuigi ka sellise tempoga oli 67. minutil Levadial pärast nurgalööki võimalus seis duubeldada, kuid Paide lisas oma meeskonda vajalikuks hetkeks 12. mängija – lati. Just see ei lasknud Teeveril skoorida.

Viimasel veerandtunnil väsis Paide ära ning Levadia domineerimine muutus totaalseks. Artur Pikk vasakult äärelt aina tsenderdas ja tsenderdas, kuid värske Karl Palatu aina klaaris ja klaaris. 78. minutil luhtas Paide oma viimase võimaluse skoori viigistamiseks – Paide parim Andrei Veis kolme kaitsja vahelt lükkas palli Golbergile, kuid Paide Goldberg ei ole see Ameerika show-maadleja Goldberg, kes tuleb ja otsustab – Smiško kuiv seeria lõppu ei saanud.

Lõplikult mõtted San Marino klubi kohtumise suunas pööras Aleksandr Kulinitš 83. minutil, kes sisenes trahvikasti paremalt ja Niinepuu taas päästa ei suutnud - 0:2.

Mängu parim - Igor Subbotin

Väravasöödu autor ja inimene, kellest Levadia mäng sõltub väga suurel määral. Keskel, paremal ja vasakul – Subot jätkus kõikjale ja kõikjal oli ta ka ohtlik.

5. juulil kell 16.00 Paide linnastaadionil (Kooli 1, Paide)

Paide Linnameeskond - Tallinna FC Levadia 0:2 (0:1)