Paide kasutas Kiidroni punase ära (0)

Foto: Rein MurakasEsimest korda pärast kahte ja poolt aastat taas Tartu Tammeka särgi selga tõmmanud Kaarel Kiidron teenis juba 21. minutil punase kaardi ning Paide Linnameeskond kasutas selle edukalt ära, lüües teisel poolajal neli vastuseta väravat.

• Nägid mängu? Hinda mängijaid siin.

Tammeka alustas meistriliiga 20. vooru kohtumist kolme kauglöögiga. Neist parim oli Kristjan Tiiriku karistuslöök, mille Mart-Mattis Niinepuu ristnurgast tõrjus.

11. minutil hankis Kiidron mängu esimese kollase kaardi, võttes veaväärilise libistamisega vastaselt võimaluse palliga karistusalasse joosta. Kümme minutit hiljem tegi 24-aastane keskkaitsja keskväljal uue vea, mille eest sai teise kollase ja kokku punase. Kiidron ei tahtnud eemaldamisega absoluutselt leppida ja lahkus platsilt väga vihasena.

Ülejäänud mängu valitses täielikult Paide, kes tekitas pärast pooltunni möödumist Tammeka värava all esimesed ohtlikud momendid. Teisel poolajal vajutasid järvamaalased tempot juurde ja jõudsid 47. minutil avaväravani. Skoori avas Jasper Uwaegbulam, kes lükkas mõne meetri pealt sisse Kaspar Pauri madala tsenderduse ja tähistas tabamust saltodega.

57. minutil oli pärast Uwaegbulami madalale löögile järgnenud rikošetti hea lähilöögi võimalus keskpoolkaitsjana tegutsenud Karl Palatul, aga Karli Kütt tegi suurepärase tõrje. Palatu väravanälg aga kustutamata ei jäänud - 69. minutil suunas ta Dmitri Kovtunovitši tsenderduse peaga võrku.

Kohtumise lõpus tekkis väravavõimalusi juba ridamisi ja lõpuminutitel kasutas Paide neist kaks tükki ära. 88. minutil sai vahetusmees Aleksandr Vassiljev Uwaegbulamilt hea läbisöödu ning pääses üks-ühele ja värava ees ei eksinud. Lõppseisu vormistas Palatu, kes saatis peaga väravanurka Martin Ustaali korneri.

10. mail kodus Tammekale 0:4 alla jäänud Paide sai nüüd võõrsil samasuguse tulemusega magusa revanši ja kindlustas oma kuuendat kohta. Tammeka, kes pole ikka veel tänavu meistriliigas ühtki kodumängu võitnud, paikneb kaheksandal tabelireal.

Mängu parim - Jasper Uwaegbulam

Uwaegbulam tekitas antud kohtumises kõige rohkem teravusi ja valmistas Tammeka vasakkaitsjale Martin Naggelile tõsist peavalu. Ta lõi ka mängu tähtsaima ehk esimese värava ning andis kolmandale tabamusele suurepärase resultatiivse söödu ja teise värava olukorras eelviimase söödu.

Statistika (Tammeka:Paide):