Pärnu ja Paide parimat Linnameeskonda ei selgitanud (8)

Päikse käes, kuid tuulise ja jaheda ilmaga alanud kohtumises võttis ohjad kiirelt endale Paide. Pärnu pandi juba avavilest palli järel jooksma ja naljalt kodumeeskonnal kolme-nelja järjestikust söötu lükata ei lubatud.

Rasmus Tomson ja Vjatšeslav Zahovaiko oma võimalusi aga ära ei kasutanud ja avaveerandtunni ohtlikuma võimaluse sai endale siiski pärnakas Kristen Saarts, kui Mart-Mattis Niinepuuga silmitsi pääses. Peagi aga haaras Paide eduseisu, kui terav sööt kasti anti ning Zahovaiko hästi jäetud palli lõi ära leegionär Jasper.

Teiseks poolajaks vahetas Pärnu sisse aga super-vahetusmehe tiitlit kandva Taavi Lauritsa, kuid Pärnu rünnak pidi võimaluste tekkimist veidi ootama. Juba esimestel minutitel oli Karl Palatu sunnitud palli joonelt päästma. Värav aga siiski peagi tuli ja Paide särgis lõi 58. minutil suurepärase söödumängu järel oma esimese vanameister Zahovaiko.

Seejärel ärkas aga kodupublik üles ja entusiasmi tuli juurde ka Pärnu rünnakutesse. Vahetusest sekkus Anton Issakov, kes vasakul äärel kohe kaitsjaid kollitama hakkas. Pärast kahest mehest möödumist leidis ta värava eest uhkes üksilduses olnud Robert Kirsi, kes palli kindlalt sisse rammis.

Nädalatagused mälestused Tammeka mängust olid fännidel veel kindlasti eredalt meeles ja nii avas entusiastlik fänn kohe ka püro. Turvamehed reageerisid kiirelt ja üksik üritaja kupatati aia taha. Fännid aga lootsid ja põhjusega - kui 86. minutil paremal äärel otsajoone kõrvalt andis terava palli tsenderduseks Rauno Tutk, aga see läks Niinepuu peale, kes selle omale võrku tõrjus. Parimat Linnameeskonda seega siis täna ei selgunud.

Mängu parim - Rauno Tutk

Tutk oli Pärnu keskväljal väga tähtis lüli ning paljuski tänu temale ei suutnud Paide avapoolaja survega üle ühe värava lüüa. Teisel poolajal lõi just tema otsustava värava ja järjekordne maagiline lõpuminutite tagasitulek oligi tehtud.

21. märtsil kell 14.00 Pärnu kunstmurustaadionil (Mai 3, Pärnu)

Pärnu Linnameeskond - Paide Linnameeskond 2:2 (0:1)
79. Robert Kirss, 86. ov. Mart-Mattis Niinepuu - 17. Jasper Uwaegbulam58. Vjatšeslav Zahovaiko

Hoiatused: 90. Magnus Villota - 78. Sander Sinilaid