Pärnu meelitas Piiroja debüüdil tribüünidele üle 1000 silmapaari (3)

Piiroja tõmbas täna esimest korda Pärnu Linnameeskonna kollase särgi selga. Foto: EJL (arhiiv)Pärnu Linnameeskond võõrustas täna Raeküla staadionil peetud sõpruskohtumises Rootsi kõrgliiga hetke kolmandat tiimi IFK Norrköpingut ning pidi vastu võtma 1:5 kaotuse.

Sõpruskohtumine, mille idee autor oli Pärnu suurtoetaja Wendre omanik ning IFK Norrköpingu president Peter Hunt, möödus suuremas osas külaliste domineerimise tähe all ning mängu lõpuks sooritasid 12-kordsed Rootsi meistrid Pärnu väravale koguni 32 pealelööki.

Skoor avati suvepealinnas 12. minutil, mil Norrköpingu ridades oli täpne Rawez Lawan. 20 minutit hiljem duubeldas tänavu Allsvenskanis 5 väravat löönud Christoffer Nyman rootslaste eduseisu, kuid vahetult enne riietusruumi siirdumist pakkus kodupublikule põhjust rõõmustamiseks ka Pärnu, kui Taavi Laurits tabloole numbrid 1:2 kirjutas.

Kuigi teisel poolajal Norrköping korduvalt Pärnu väravat ohustas, hoidsid suvepealinlased enama kui 1000 silmapaari ees pikalt kaotusseisu minimaalsena, omades sealjuures ka ise mitut head võimalust skoori tegemiseks. Lõpu eel siiski Marko Lelovi hoolealuste vastupanu murdus ning vastavalt 74., 82. ja 90. minutil löödud väravatega vormistasid külalised piiri tagant enda võidunumbriteks 5:1.

Eelmainitud suure publikuarvu juures mängis olulist rolli kahtlemata ka asjaolu, et viimased minutid tegutses kodumeeskonna tipuründes märtsis ametlikult koondisekarjääri lõpetanud Raio Piiroja, kellele oli tänase mängu näol tegu esimese kohtumisega Pärnu Linnameeskonna sini-kollases vormis. "Kolm päeva tagasi tabas mind tõsisem seljahäda ja eile käisin veel triatloni Eesti meistrivõistlustel haige seljaga, olemine polnud kõige parem," põhjendas lühikeseks jäänud mänguaega täna seljal numbrit 13 kandnud Piiroja Õhtulehele. "Rohkem poleks vastu pidanud."

Minevikus ka Joonas Tammele ning Siim Lutsule tööandjaks olnud Norrköpingu mängud tänasega aga Eestis mängitud pole, sest juba kolmapäeval kell 18.00 kohtutakse Kuressaare linnastaadionil FC Floraga.

Esialgne protokoll (EJL-i kodulehelt):

22. juunil kell 17.00 Raeküla staadionil
Pärnu Linnameeskond - IFK Norrköping 1:5 (1:2)
45. Taavi Laurits - 12. Rawez Lawan, 32. Christofer Nyman, 74. Joel Enarsson, 82. Emir Kujovic, 90. Gentrit Citaku

Hoiatus: 85. Ronek Saal
Pealtvaatajaid: 1020
Peakohtunik
: Andrei Karhu
Abikohtunikud: Triinu Laos, Reigo Teearu

Pärnu: Joel Vabrit (80. Vainu), Rauno Tutk, Magnus Villota (46. Palatu), Joosep Sarapuu (75. Pärnat), Siim Mäeots (65. Saal), Risto Pärnat (46. Aas), Greger Könninge (31. Laurits), Chris Anderson (46. Kaarlimäe), Envar Lauter (46. Pent), Ander Paabut (65. Hanson), Kristen Saarts (65. Anissimov; 85. Piiroja).
Varupingilt alustasid: Kristjan Tamme, Hendrik Vainu, Raio Piiroja, Albert Anissimov, Anton Issakov, Toomas Pent, Taavi Laurits, Henri Hanson, Ronek Saal, Karl Palatu, Kaarel Kaarlimäe.

Norrköping: Marcus Sahlman, Adnan Kojic, Andreas Johansson, David Boo Wiklander, Christopher Telo, Nicklas Bärkroth, Alexander Fransson, Filip Dagerstal, Mirza Hagerstal, Rawez Lawan, Christofer Nyman.
Teiseks poolajaks sekkusid mängu: David Mitov Nilsson, Linuj Wahlqist, Marcus Falk Olander, Andreas Hadenius, Gentrit Citaku, Henrik Caitearem, Daniel Sjölund, Nikola Tkancic, Emir Kujovic, Joel Enarsson, Arnor Traustason.