Pärnu näeb üle seitsme aasta meistrit (9)

Lemsalu ja Zelinski, kevad 2008. Foto: Soccernet.ee (arhiiv)Viimase Pärnut külastanud Eesti meistri ridades mängisid teiste seas Martin Kaalma, Marek Lemsalu ja Indrek Zelinski.

Kuni homseni on verstapostiks 27. september 2008, kui Pärnu Vaprus võõrustas rannaäärsel Kalevi staadionil samuti Tallinna Levadiat. Kaalma, Lemsalu ja Zelinski kõrval aitasid külalised 4:0 võidule vennad Purid, Nikita Andrejev, Taijo Teniste, Igor Morozov ja teised.

Kuigi väliseestlaste Teniste, Morozovi ja Sander Puri kõrval jätkavad tol päeval 14 Levadia särki kandnud mehest koguni neli ka Premium liigas, ei jookse keegi neist homme väljakule: Tihhon Šišov kannab Sillamäe, Eino Puri Nõmme Kalju ning Andrei Kalimullin ja Deniss Malov FC Infoneti särki.

Ainsana võtab Levadia kaasa Zelinski, kes täidab Marko Kristali kõrval abitreeneri rolli. Toona kodumeeskonna eest vahetusest sekkunud 17-aastane Ander Paabut kuulub aga tänavu taas Pärnu esindusmeeskonna rivistusse, mujal jätkavad 2008. aasta pärnakatest ka Rauno Alliku (Flora) ja Tanel Melts (Infonet).

Kuigi Levadia peab homme läbi ajama maestro Ilja Antonovita ja on tänavu olnud tõsistes raskustes, peab neli järjestikust mängu kaotanud Pärnu end tõsiselt ületama, kui meister soovitakse sel korral ilma kolme punktita tagasiteele saata.

Pärnu peatreener Marko Lelov: "Mäng algab null nullist. Peame keskenduma oma ülesannetele, mängujoonisest kinni pidama, saada kohe mängu - siis on võimalik korralik tulemus saada."

Mängija Karl Palatu: "Meie raske seeria jätkub valitseva Eesti meistri Tallinna Levadia vastu. Koduväljakul peame suutma mängida nii nagu mängisime Flora vastu teisel poolajal."

Levadia peatreener Marko Kristal: "Pärnus ootab meid väga võitluslik mäng Premium liiga ambitsioonika uustulnukaga ja loodetavasti tuleb seda jälgima palju jalgpallihuvilisi. Meie eesmärk on kolme punktiga koju tagasi tulla. Selleks peame võimalusi looma, need edukalt realiseerima ning kaitses kindlalt tegutsema."

Mängija Ingemar Teever: "Üritame Pärnus võidulainele naasta. Oleme palju punkte loovutanud ning rohkem eksimisruumi pole. Pärnakad mängivad väga võitluslikku jalgpalli ning nende mängudes sünnib palju väravaid. Usutavasti tuleb laupäevast mängu vaatama palju inimesi ja staadionil valitseb suurepärane jalgpalliõhkkond."

Piletiinfo: täispilet 2 eurot, sooduspilet 1 euro.

25. aprillil kell 14.00 Pärnu kunstmurustaadionil (Mai 3, Pärnu)

26.05. vs Sillamäe (k)

(k) - kodus; (v) - võõrsil; võ - võidud; vi - viigid; ka - kaotused; vv - väravate vahe.

Kihlveokontorite koefitsiendid:

Pärnu võit - 9,00
Viik - 6,00
Levadia võit - 1,20

Huvitavaid fakte:

• Viimati mängis Pärnu klubi meistriliigas aastail 2006-2008, kui suvepealinna esindas Eesti tippseltskonnas Vaprus. Levadia võitis Vaprust kõigis 12 omavahelises liigamängus.
  • Levadia on teeninud tänavu meistriliigas kõige rohkem kollaseid kaarte - 17. Pärnu on korjanud 12 hoiatust.
  • Pärnu kahjuks on määratud kõige rohkem penalteid - 3. Levadia on oma trahvikastis patustanud 2 korda.
  • Pärnu mängud on olnud kõige väravaterohkemad - kohtumistes, kus üheks osapooleks Pärnu, on löödud keskmiselt 5,14 väravat. Levadia mängudes on löödud keskmiselt 2,57 väravat.
  • Pärnu väravate vahe on esimestel poolaegadel väga negatiivne 1:15, aga teistel poolaegadel positiivne 11:9. Levadia väravate vahe on seevastu esimestel poolaegadel positiivne 5:2, aga teistel poolaegadel negatiivne 5:6.
  • Pärnu on teeninud kõik oma punktid kodumängudest.
  • Pärnu omab meistriliiga pikimat käimasolevat kaotuste seeriat, olles kaotanud 4 mängu järjest.
  • Levadia omab meistriliiga pikimat käimasolevat väravata seeriat, olles kuival 106 mänguminutit järjest.
  • Levadiale kuuluvad väravavaht Kristjan Tamme ja ründaja Kristen Saarts viibivad laenul Pärnus.