Pärnu otsustas karika saatuse 8 minutiga (0)

Oma esimest supervõimalust Pärnu veel ära ei kasutanud - teisel minutil lõi Kristina Bannikova pärast Anastassia Morkovkina söötu mõnelt meetrilt palli üle värava.

Kaks minutit hiljem ei õnnestunud aga Hanna Lattikul tsenderdust püüda ning Merily Toom lükkas pillatud palli võrku, avades skoori. Veel kaks minutit hiljem sahistas Toom uuesti, saates peaga väravasse järjekordse Morkovkina tsenderduse.

Järgmised kaks tabamust vormistas Liivi Sõrmus löökidega karistusala joone lähistelt. Viienda värava lõi Morkovkina otse karistuslöögist.

25. minutil andis Ketlin Saar madala palli värava alla, kus oli jaol Kairi Himanen - 6:0. Lootose väravavaht Lattik tegi esimese tõrje alles 38. minutil, võttes ära Bannikova lähilöögi. 41. minutil lõi Bannikova pärast Himaneni söötu 7:0. Avapoolaja viimasel minutil tabas Morkovkina kauglöök latti.

Pärnu virutas peale igal võimalusel, ka kaugelt, ja sooritas kokkuvõttes 36 pealelööki. Enamik kauglöökidest olid ebatäpsed, aga 49. minutil oli teiseks poolajaks sisse vahetatud Kaire Palmaru sooritus sihitud täpselt alla nurka - 8:0.

Morkovkina kasvatas 56. minutil individuaalse meisterlikkuse abil Pärnu naiste edumaad veelgi, saates palli tagumise posti kõrvale. Lootose mängu tipphetkeks jäi 58. minutil teenitud nurgalöök.

Teisel poolajal suutis Lattik rohkem kordi edukalt sekkuda, lisaks Pärnu pisut rahunes. Viimasel pooltunnil käis pall siiski veel kahel korral Lootose võrgus - 74. minutil lendas Morkovkina ohtlik nurgalöök Criselle Tennosaare peast ja latist sisse ning 85. minutil läks Bannikova löök pärast Morkovkina tsenderdust postist sisse.

11:0 võidu järel võis Pärnu kapten Morkovkina auga karika pea kohale tõsta. Ka esiliigas mängiv Lootos võis karikasarjaga kokkuvõttes rahule jääda - ikkagi jõuti finaali ja saadi Ragnar Klavanilt medalid kaela.

Pärnu JK - Põlva FC Lootos  11:0 (7:0)
4., 6. Merily Toom, 8., 21. Liivi Sõrmus, 23., 56. Anastassia Morkovkina, 25. Kairi Himanen, 41., 85. Kristina Bannikova, 49. Kaire Palmaru, 76. ov. Criselle Tennosaar

Hoiatused: -
Mänguolud: +16, vahelduva pilvisusega sademeteta ilm; muruväljak heas seisukorras.