Pärnu tuli taas rongi alt välja (0)

Taavi Laurits lõi kaks väravat. Foto: Imre PühvelPremium liiga kaks viimast meeskonda pakkusid vägeva heitluse - Paide Linnameeskond ja Pärnu Linnameeskond leppisid Paides 3:3 viiki.

Avapoolaeg kulges ehk pisut ootamatuid radu pidi. Kui esimese veerandtunni jooksul ei suutnud kumbki meeskond endale mänguohje haarata, siis paarikümne minuti järel hakkas mäng üha enam Pärnu väljakupoolele kalduma.

Paari ohtlikuma standardolukorra järel nägi Paide publik lõpuks ka väravat - ja veel millist! 33. minutil mängis Vjatšeslav Zahovaiko nurgalöögi lühidalt lahti ning Ats Sillaste virutas selle 25 meetrilt ühe puutega otse tagumisse ristnurka - 1:0!

Pärnakatele tuli värava järel kohe ka teine löök - põlvest kinni hoides lonkas väljaku kõrvale Martin Vunk ning mõne minuti jooksul oli külalismeeskonna kaitseliinis korralik peata olek, mida Paide aga ära kasutada ei suutnud.

Poolaja viimasteks minutiteks pärnakad toibusid ning said ehk veidi ootamatultki kätte ka viigivärava - 44. minutil saadeti pikk pall Paide karistusalasse, kus see pisut õnnega pooleks Vungi asemele sekkunud Taavi Lauritsa jala peale kukkus. Sealt ei olnud enam muud teed kui väravasse - 1:1!

Sündmusterohke 45

Teisel poolajal ei läinud kaua aega, enne kui Paide taas juhtohjad võttis. Pärnu kaotas nurgalöögiolukorras palli, vasturünnakule tormanud Jasper Uwaegbulam tegi keskväljal ära Joosep Sarapuule ning andis mänguvahendi vasakult äärelt tõusnud Lauri Varendile, kes külma kõhuga palli Joel Vabritist mööda ning värava tagumise posti kõrvale veeretas - 2:1!

Pärnakad jäid värava järel taaskord pisut paanikasse ning Paide sai kontrolli mängu üle taas selgemalt enda kätte. Vaid seitse minutit hiljem tegid võõrustajad oma olukorra ka kindlamaks - taaskord tõusis vasakult äärelt Artur Rättel, kellele pall kenasti jala peale mängiti ning mõne hetke pärast lõpetas nahkkera juba võrgus - 3:1!

Kui algselt tundus, et kolmanda väravaga on mäng tehtud, siis Taavi Lauritsal olid peas teised mõtted - Mart-Mattis Niinepuu õnnetult ebaõnnestunud väljatuleku kasutas Laurits vaid viis minutit pärast Rätteli tabamust ära ning vähendas vahe taas minimaalseks - 3:2!

Pärnakate olukorda soodustati 69. minutil veelgi - Paide rünnakul tegi karistusala joone juures Zahovaikole vea Envar Lauter, mispeale kogenud ründaja ägestus ning pärnakat põlvega lõi - tulemuseks punane kaart ning varajane dušš.

Kuigi enamuses mängimine Pärnule mänguohje ei andnud, siis oma võimaluse nad tahtejõu pealt ikkagi üles leidsid - 85. minutil kerkis nurgalöögiolukorras kõige kõrgemale kogenud kaitsja Karl Palatu, kelle pealöök tabloole viiginumbrid tõi - 3:3!

Mängu parim - Taavi Laurits

Pärnu ründaja näitas taaskord, et võib vahetusest sekkudes vastaste jaoks olla fataalselt ohtlik. Kaks korralikku väravat päästsid pärnakatele teise järjestikuse 3:3 viigi.