Paul Scholes tõi Paidele valusa kaotuse (7)

Foto: Jana PiparHiiu staadionile kogunenud publik sai Premium liigas näha tõelist inglise vutilegendi, kui Paul Scholesi 87. minuti tabamus Nõmme Kaljule Paide Linnameeskonna vastu 2:1 võidu tõi.

Kalju meeste jaoks närviliseks ja raskeks kujunenud mäng algas paljutõotavalt - esimese 15 minuti jooksul näitasid Paide mehed üles ebakindlust ning vaid Kalju ründajate kehv realiseerimine jättis tabloole kaks ovaali.

Avapoolaja üks parimaid võimalusi oli hoopis teisel pool väljakut - kõige ohtlikum oli Paide kiirrünnakutest ning ühe sellise ajal leidis Jasper Uwaegbulam täiesti vaba Vjatšeslav Zahovaiko, kes üks-ühele olukorras aga palli enda kontrolli alla ei saanud ning seega väravast ilma jäi.

Mõned minutid enne poolajapausi jõudsid läbimurdeni nõmmekad - kogu poolaja vältel Paidet oma läbisöötudega dissekteerinud Joel Lindpere leidis paremal äärel kasti murnud Artjom Dmitrijevi, kelle madala palli torkas tagumise posti juures võrku vigastuspausi järel esmakordselt Premium liigas põhikoosseisu kuulunud Vladimir Voskoboinikov - 1:0!

Penalti kui varjatud õnnistus Paidele

Teist kolmveerandtundi mängisid paidelased targemalt ning palli avapoolaja kombel enam nii tihti keskväljal ära ei kaotanud. 54. minutil sai Kalju aga õlekõrre üsnagi ootamatust kohast - pika ette mängitud palli järel läks seda otsajoone juures väljakule jätma Märten Pajunurm, kes aga märjal väljakul libastus ning palli käega puudutas - kohtunik Martin Salong koostöös abikohtuniku Dmitri Vinogradoviga määrasid olukorrast Paide jaoks küllaltki karmi maiguga penalti.

11 meetri karistuslööki realiseerima asunud Artjom Dmitrijev saatis palli enda poolt vaadates alla vasakule, kuid seal oli ees Mart-Mattis Niinepuu parem käsi - tõrje!

Tõrjest saadud motivatsioonisüst realiseerus teisel pool väljakut seitse minutit hiljem - Zahovaiko lõi karistuslöögist peale, Teleš tõrjus palli aga otse Ats Sillaste jala peale, kes mõnelt meetrilt palli võrku torkas ning tabloole viiginumbrid tõi - 1:1!

Scholes tuleb ja päästab

Viigivärav lõi Kalju meestel pisut jala värisema ning oma mäng saadi taas päriselt käima alles kümnekonna minuti järel. Õige pea tegi Sergei Terehhov ka kardinaalse vangerduse - keskkaitsest võeti puhkama Henrik Pürg ning ründeliinis pandi püsti kaksiktornid - Voskoboinikovi kõrvale tuli õhuvõitlusi võitma Tarmo Neemelo.

Kalju survele suutsid paidelased vastu panna äärmiselt südikalt, kuid kolm minutit enne normaalaja täitumist Kalju oma tahtmise siiski sai - nurgalöögi järel kõrgele õhku põrganud palli põrutas karistusalast väljas oma võimalust oodanud Reginald otse õhust ühe puutega väravasse - täpselt nii, nagu omal ajal Paul Scholes!

Kollektiivne kergendusohe tuli Kalju meeste poolt lisaks väravale ka lõpuvile järel - võit on võit, napp, aga kindel!

6. juulil kell 19.00 Hiiu staadionil (Pidu 11, Tallinn)

Nõmme Kalju FC - Paide Linnameeskond 2:1 (1:0)