Peatamatu Tamm surus Paide vastu muru (0)

Sander Post ja Viljandi kaitseliin said kirja hooaja esimese nullimängu. Foto: Gertrud AlatarePremium liiga 9. voorus sai võimsa võidu kirja Viljandi Tulevik, kes purustas Joonas Tamme kübaratriki toel võõrsil Paide Linnameeskonna tulemusega 3:0.

Mäng algas kohe üsna sündmusterohkelt, sest juba 4. minutil anti paremalt äärelt ilus läbisööt Sander Kapperile, kes omakorda leidis sööduga Joonas Tamme, kes antud võimaluse väravaks realiseeris.

Edasine sündmuste käik toimus Paide dikteerimisel, suudeti hoida palli ning Viljandi mängijad sunniti mängima kaitsest lähtuvalt. Ometi ei suutnud Paide Viljandi värava all väga palju ohtlikke olukordi tekitada, sest Tuleviku kaitse seisis kindlalt.

Ohtlikumad olukorrad sündisid hoopis kodumeeskonna värava all, kui külalised suutsid olukordi tekitada mitmete kontrarünnakutega. Paidelased pääsesid poolaja keskpaigas väga napilt kaheväravalisest kaotusseisust, kui Joonas Tamm oleks kontrarünnakul väravavahiga üks-ühele olukorda pääsenud, kuid viimasel hetkel suutis Paide kaitsja olukorra likvideerida.

Teine poolaeg algas samuti Paide domineerimisel, kuid korraliku lõpplahenduseni ei jõutud. Seevastu suutis Viljandi 65. minutil oma eduseisu kasvatada ja värava autoriks jällegi Joonas Tamm. Paide lootused kustutati täielikult 77. minutil, kui Paide oli suurte jõududega ründamas, kuid Viljandi sellele kontrarünnakuga vastas. Taaskord leiti ees Tamm, kellele see oli mängu kolmas värav.

Mängu parim - Joonas Tamm

Paidelastel oli väga suuri raskusi Viljandi ründaja Joonas Tamme pidurdamisega, ta oli mängu jooksul koguaeg pildil ja oli külaliste võidu üks peamisi autoreid. Selle krooniks ka kübaratrikk, kolm vastuseta väravat.