Peatreener Reim kirus tohutut ebaõnne (10)

Moldova läks kohtumist juhtima juba esimesel minutil. "Madise (Vihmann - toim.) hetkeline peataolek ja 0:1 oli valus. Sellel turniiril on olnud meile sellised vead omased," tõdes peatreener Reim EJL-i kodulehele. Aga mul on hea meel, et meeskond ei vajunud ära - meil oli ka initsiatiiv ning lõime avapoolajal kaks ilusat väravat," sõnas noortekoondise peatreener Martin Reim.

Esimese väravatest lõi 27. minutil Maksim Gussev, kes vormistas väravaks Rauno Sappineni hea söödu. Teise värava puhul oli Gussev ise sööduandjaks, palli toimetas 31. minutil võrku Robert Kirss.

Poolaja lõpus mängis palli käega Vladimir Avilov ning järgnenud penaltit Matvei Igonenil tõrjuda ei õnnestunud. Kohtumise viimane tabamus sündis 63. minutil. "Penalti puhul oli tegu ebaõnnega, sest pall lihtsalt tabas kätt. Kolmanda värava puhul joosti meid lihtsalt üle. Henrik (Pürg - toim.) üritas, mis ta üritas, aga jäi seekord kiiruselt vastasele alla. Ma ei arva, et meie kaitsemäng meeskondlikult täna lagunes - kui viime äärekaitsjad rünnakuid toetama, siis tekib lihtsalt kaitses rohkem 1-1 ning 2-2 olukordi," lisas Reim.

75. minutil teenis karistusalas vea teinud Matvei Igonen punase kaardi. Eesti väravasuule asus Richard Aland, kes suutis järgnenud penalti tõrjuda. Eestil oli ka lisaminutitel väga hea võimalus kümnekesi mänguseis viigistada. "See ei ole meie aasta. Lisaminutil tuleb hea nurgalöök ja lööme palli vastu joonel seisvat enda meest," kirjeldas Reim.

Peatreener lisas, et tulemus on jalgpallis kõige tähtsam ning on kurb, et seni on vastu võetud neli kaotust. "Me läheme iga mängu võitma ja see pole muutunud. Ma loodan, et teeme oma vead siin ära ja valikmängudes suudame neid vältida - lootus peab säilima! Mängupilt läheb paremaks ning suutsime täna luua mitmeid võimalusi. Moldova oli väga korralik vastane - kindlasti mitte kehvem kui meie alagrupikaaslased. See on ühtlane, tugev turniir ning on kõigile seetõttu kasulik."

Eesti mängib laupäeval turniiri 11.-12. kohale. Kas viimane vastane on Läti või Leedu koondis, selgub veel täna õhtul.

Kohtumist Moldova vastu saab järgi vaadata siit.