Penalti jättis Eesti naised Malta vastu võiduta (4)

Foto: Jana Pipar (arhiiv)Eesti naiste koondis läks koduses sõprusmängus Malta vastu Signy Aarna vasaku jala löögist juhtima, kuid lasi külalistel penaltist viigistada, piirdudes tulemusega 1:1.

Avapoolajal kontrollis Eesti mängu nii kindlalt, et Malta ei suutnud teha ühtki pealelööki. Aarna lõi seevastu juba üksinda tervelt neli korda. Neist kolmas viis sinisärgid 35. minutil juhtima, kui vastased eksisid oma poolel sööduga ning Kuopio Pallokissati ründaja napsas keskkaitsja eest palli, pääses väravavahiga silmitsi ja kõmmutas mänguvahendi võrku.

"Kaitsja vist natuke eksis ja lõin vasaku jalaga kohe ära. Tavaliselt ma vasakuga väga palju väravaid ei löö, aga seekord tuli kõik ilusti välja," kirjeldas Aarna oma tabamust.

Teist poolaega alustas Malta energilisemalt ning teenis lisaks mõnele nurga- ja karistuslöögile ka penalti, kui Miina Kallas vastasele kehasse jooksis, litsudes viimase kotletina enda ja Liis Lepiku vahele. Penaltil oli maltalanna kindel, saates palli värava nurka ja Getter Laari valesse suunda.

"Nad tulid [teisele poolajale] natuke energilisemalt. Esimesel poolajal lasid nad meil rohkem mängida ja ei surunud meid, vaid olid passiivsemalt. Teisel poolajal nad aga surusid ja panid rohkem pressingut peale, see tekitas meile natuke rohkem probleeme," selgitas keskkaitsja Pille Raadik.

Ka Aarna tunnetas, et vastased lükkasid järgmise käigu sisse: "Nad ärkasid vist rohkem üles ja tulid väga agressiivselt peale. Võib-olla meie siis ehmatasime ära või midagi sellist, seda muidugi ei tohiks olla."

Seisul 1:1 enam kummalgi naiskonnal ülihäid väravavõimalusi ei tekkinud ja Eesti pidi leppima endast maailma edetabelis 35 kohta madalamal paikneva koondise vastu viigiga.

"Kindlasti on see pettumus, eriti kuna läksime 1:0 ette ja siis lasime vastu lüüa. Eks penalti oli natuke kergelt antud, aga mis teha, täna läks niimoodi," nentis Raadik.

Aarna iseloomustas matši nii: "Kuidagi rabe mäng oli. Kohati saime ilusti palliga mängida ja domineerisime, aga siis lasime jälle selle käest ära ja lasime neil domineerida. Kindlasti oleksime võinud rohkem väravaid lüüa, võimalusi oli siiski veel."

Juba neljapäeval kohtub Eesti Maltaga uuesti. Need mängud on koondislaste hinnangul kahe võõrsil toimuva EM-valikmängu eel kasulikud.

"Kindlasti annavad need enesekindlust palliga juurde. Kui mängisime Inglismaa vastu, ei olnud me nii palju palliga, oli rohkem kaitsetöö. Bosnia ja Serbia vastu tahaks natuke rohkem palli omada. Head treeningmängud annavad võimalusi üksteisega mängimist harjutada," rääkis Raadik.

Aarna lisas: "Loodame neljapäevases mängus ennast veel paremast küljest näidata, et siis hea emotsiooniga valikmängudele vastu minna."