Piiroja jooksis kolmel päeval Saaremaal (1)

Raio Piiroja mootor on kõva. Foto: Gertrud AlatareReedest pühapäevani Saaremaal toimunud 41. Kolme päeva jooksul sai Raio Piiroja üldarvestuses 58. koha.

"Eesmärk oli lõpetada," tunnistas oma esimese jooksuvõistluse teinud Raio Piiroja EJL-i kodulehele. "Raske oli ja viimase päeva eel mõtlesin, et kas tulengi enam starti, sest keha jaksab, aga jalgadega on asfaldil jooksmisega probleeme."

Kolme päeva jooksul läbitakse erinevatel päevadel 10 km; 16,125 km ja 16 km pikkune distants, ehk täismaraton 42,125 km. Raio Piiroja sai lõpptulemuseks aja 2:48.30,0.

Piiroja läbis 10 km 37.48,4, 16,125 km 1:05.06,8 ja 16 km 1:05.35-ga. "Tahtsin kilomeetri joosta alla 4 minuti," sõnas ta. "Esimesel päeval tuli 3.45, teisel 4.00 ja pühapäeval ka sinna kanti. Sain hakkama, sest mootor kestab. Saaks rohkem trenni teha, ma ju praktiliselt ei tee ju midagi.“

Kuressaare linnas ja selle ümbruses ning Sõrve teedel jookstud võistluse põhidistantsi lõpetas 431 jooksjat. Jooksu võitnud Ilja Nikolajev läbis võistlusmaa 2:20.43,7-ga.

Raio Piiroja lahkumismäng toimub järgmise aasta 31. märtsil kodus maavõistlusmängus Islandi vastu.