Purje alustas Küprose kõrgliigas väravaga (0)

Foto: Märt VassiljevVõõrsil leiba teenivate Eesti jalgpallurite suurimate saavutuste eest hoolitsesid möödunud nädalal Sergei Zenjov ja Ragnar Klavan, kes aitasid oma meeskonnad Euroopa Liiga alagrupiturniirile.

Küprose meistriliiga avavoorus tuli Paphosel vastu võtta 1:2 kaotus Athna Ethnikoselt. Paphose ainsa värava lõi 43. minutil Ats Purje, kes vahetati välja 80. minutil. Artur Kotenko tegi kohtumise kaasa algusest lõpuni.

Tarmo Kingil tuli Middlesbrough särgis möödunud nädalal vastu võtta kaks kaotust. Laupäevases liigamängus alistuti 0:2 Barnsleyle (Kink välja 66. minutil) ja kolmapäevases liigakarika kohtumises 1:2 Millwallile (Kink 90, 70. kollane).

Sheffield United sai Inglismaa esiliigas juurde võidu, alistades kodus 1:0 Preston North Endi. Mihkel Aksalu jäi pingile. Pärast nelja vooru on mõlema eestlase tööandjal kirjas neli punkti, mis annab tabelis vastavalt 16. ja 17. koha.

Aacheni Alemannia (Henrik Ojamaa koosseisu ei kuulunud) kaotas Saksamaa 2. Bundesligas võõrsil 0:3 Karlsruher SC-le. Kolme vooru järel on Aachen 1 punktiga 13. tabelireal. Saksamaa tugevuselt neljandal astmel, Regionalliga lõuna alagrupis tegi Pfullendorfi eest debüüdi Ingemar Teever (välja 90), kes aitas oma meeskonna 3:1 võidule Hoffenheimi duubelmeeskonna vastu. Neljast voorust teenitud 7 punkti annavad Pfullendorfile viienda koha.

Vjatšeslav Zahovaiko kuulus UD Leiria algkoosseisu, kui võõrsil jäädi 0:1 alla Olhanensele. Zahovaiko vahetati välja 46. minutil. Kolmest voorust 2 punkti teeninud Leiria on 13. kohal.

Sergei Pareiko tegi Tomski Tomi väravasuul puhta töö, aidates oma meeskonna 1:0 võidule Moskva Dinamo üle. 90. minutil teenis Pareiko kollase kaardi. 19 vooru järel on Tom 25 punktiga 8. kohal. Astme võrra madalamal ei kuulunud Taavi Rähn Kaliningradi Baltika koosseisu, mis jäi võõrsil 0:1 alla Volgogradi Rotorile. Baltika on 29 punktiga 13., Andrei Stepanov i Himki 36 punktiga 9. positsioonil.

Lvivi Karpatõ sundis Sergei Zenjovi abiga Türgi suurklubi Istanbuli Galatasaray tunnistama oma paremust, kui Euroopa Liigas pääseti kahe mängu kokkuvõttes tulemusega 3:3 edasi. Korduskohtumises Lvivis lõid türklased lisaminutil värava, kuid järele jäänud aja jooksul suutsid karpaadid viigistada ja edasipääsu kindlustada. Zenjov vahetati selles kohtumises 89. minutil välja.

Ragnar Klavan ei ole sel hooajal Hollandi liigas veel võitu maitsta saanud, viimati lepiti 1:1 viiki Rotterdami Excelsioriga. Klavan vahetati välja 66. minutil. Nelja vooru järel asub AZ kolme punktiga 14. kohal. Euroopa Liigas alistuti kordusmängus võõrsil kasahhide Aktobele 1:2, kuid kokkuvõttes pääseti 3:2 paremusega edasi. Klavan sai mänguaega 90 minutit.

AE Larissa alustas Kreeka kõrgliigat 1:0 võiduga Atromitose üle. Sander Puri tegi Larissa eest kaasa kõik 90 minutit.

Joel Lindpere aitas New York Red Bullsi Põhja-Ameerika profiliigas MLS 2:0 võidule San Jose Earthquakesi üle. Eestlane teenis 75. minutil kollase kaardi. Red Bulls püsib idakonverentsi teisel kohal, olles 22 kohtumisest teeninud 37 silma, lähim jälitaja Toronto kaotab juba 10 punktiga.

SönderjyskE (Andrei Sidorenkov 90) mängis Taanis 1:1 viiki Randersiga, Silkeborg (Kaimar Saag välja 85) kaotas 1:2 Esbjergile. SönderjyskE on pärast nelja vooru 10 punktiga neljas, Silkeborgil on kirjas kolm punkti, mis jätab nad viimasele, 12. tabelireale.

Norra meistriliigas alistas Aleksandr Dmitrijevi tööandja Hönefoss võõrsil 3:1 Enar Jäägeri leivaisa Aalesundi. Dmitrijev tegi kaasa kõik 90 minutit ja teenis 65. minutil kollase kaardi, Jääger vahetati 59. minutil seisul 0:2 välja. Aalesund on 22 vooru järel 33 silmaga viies, Hönefossil on kirjas 23 silma, mis asetab nad 13. pügalale, 3 silma kaugusele väljalangemistsoonist.

Astme võrra madalamal sai Bodö/Glimt (Pavel Londak, Alo Bärengrub 90) 1:0 jagu Altast, Fredrikstad (Raio Piiroja 90) jäi kodus 1:3 alla Follole. Fredrikstad asub 19 kohtumise järel 35 punktiga otse meistriliigasse viival 2. kohal, Bodö/Glimt tõusis 29 silmaga üleminekumänge tähendavale 5. reale.

Lendava Nafta püsib Sloveenias esikoha konkurentsis, olles 7 mängust teenitud 15 silmaga kolmas, liiderduost vaid silma kaugusel. Viimati alistati võõrsil Celje 4:2 (Konstantin Vassiljev 90).

Dmitri Kruglov pidi Aserbiadžaanis vastu võtma valusa kaotuse, kui kodus jäädi 0:2 alla Kruglovi endisele tööandjale Bakuu Neftšile. Inter püsib 7 punktiga kolmandal kohal, Neftši on 10 silmaga liider.

Varna Cherno More kaotas Bulgaarias kodus 0:1 esikohal asuvale Burgasi Chernormoretsile. Daniil Ratnikov Varna 10. kohal asuva Varna koosseisu ei kuulunud. Nyiregyhaza Spartacus alistas Ungari esiliigas võõrsil Cegledi 4:0, Martin Hurt väljakule ei pääsenud. Kolme vooru järel jagab Spartacus 7 punktiga kohti 1-4.

Riia Jauniba teenis Lätis pika kaotustejada kõrvale punktilisa, mängides laupäeval 1:1 viiki Jelgavaga. Jauniba rivistuses tegi Dmitri Kulikov kaasa 90 minutit, Rejal Alijev vahetati välja 46. minutil ning Alen Stepanjan jäi pingile. Jauniba on 17 vooru järel 11 punktiga viimane.