Rannakoondis pääses alagrupist edasi (12)

Foto: rannajalgpall.ee (arhiiv)Eesti rannajalgpallikoondis tuli MM-valikturniiri viimases alagrupimängus Iisraeli vastu kaotusseisust välja ning võttis vajaliku suure võidu, alistades vastase lõpuks 6:3.

Kuna alagrupi favoriit Portugal alistas õhtuses mängus sama skooriga Inglismaa, piisas Eestile kolmeväravalisest võidust Iisraeli üle, et end 16 parima sekka võidelda. 1/8-finaalis minnakse loosi tahtel vastamisi Rumeeniaga.

Lisaks Eestile ja Rumeeniale jõudsid play off'idesse Prantsusmaa, Venemaa, Kreeka, Ukraina, Portugal, Moldova, Itaalia, Šveits, Aserbaidžaan, Türgi, Ungari, Hispaania, Holland ja Poola. Turniir jätkub neljapäeval.

Avamängus õnnetult Inglismaale 0:1 kaotanud ning eile võideldes Portugalile 3:6 alla vandunud eestlased jäid ka Iisraeli vastu raskesse seisu, kuid suutsid vastaste väravalt kaane maha lüüa.

Kaotusseisust suure võiduni

Ettevaatliku alguse järel hakkas võimalusi tekkima mõlemale meeskonnale, korra toodi Indrek Siska pealelöök ristnurga juurest välja. Lahtisemaks muutunud heitluses saatis aga esimesena edu valgesärklasi, kui 4:25 enne avakolmandiku lõppu pääses Iisraeli ründaja kahe kaitsja vahelt vabaks ning saatis palli tagmise posti kõrvale, viies juudiriigi juhtima - 0:1!

Peagi haaras ohjad siiski Eesti meeskond. 3:18 enne lõppu viigistas seisu Marek Markson, kui tema madal pealelöök põrkas kaitsja rikošetist lati alla - 1:1! Pärast seda avanes veel mitu head võimalust edu haaramiseks ning 40 sekundit enne sireeni kõlamist viiski Indrek Siska eestlased juhtima, realiseerides enda teenitud karistuslöögi - 2:1!

Teisel perioodil muutus Eesti mäng üha väravajanusemaks ning see võinuks kaitses kätte maksta, aga Markus Lukk päästis eestlased paaril korral heade tõrjetega. 8:12 enne lõppu teenis Antti Arst sinisärklastele penalti, aga saatis selle parema posti kõrvalt mööda. Õnneks läks löök kordamisele ning teisel katsel põrutas ta selle täie jõuga värava keskele, kust puurilukk oli ära hüpanud - 3:1! 7:33 enne lõppu võttis Taavi Tammo Luku väljaviske pöördelt omaks ning tulistas ilusa löögiga väravasse - 4:1!

Initsiatiiv püsis jätkuvalt Eesti käes, aga ka Iisrael üritas üha meeleheitlikumalt rünnata ning Lukul tuli korduvalt oma parimaid esitusi näidata. Eesti vajas kolmeväravalist võitu, kuid jätkas pommitamist ning peagi tuli lisa - Aleksander Saharov jõudis Luku pika etteviskeni ning suunas palli väravavahist mööda - 5:1! Siska jõudis seejärel väravale veel väga lähedale.

Viimane kolmandik algas kerge külma dušiga. Kuluda jõudis vaid napilt pool minutit, kui Iisraeli ründaja värava ees kaitsjatega võideldes löögile sai ning palli teist korda Luku väravasse saatis - 5:2! Eestil oli aga vastus olemas juba veerand minutit hiljem, kui Siska täpse löögiga neljaväravalise edu taastas - 6:2!

Pingelises lõpuminutite heitluses läks mäng üha närvilisemaks ning kohtunik jagas mitmeid karistuslööke ja ka kollaseid kaarte. 14 sekundit enne lõppu vormistas Iisrael penaltist seisuks 6:3, aga see ei omanud enam sisulist tähtsust, sest vajalik edu jäi eestlastele alles.