Real Madrid purustas Sevilla (0)

Hispaania kõrgliiga 17. voorus näitas head minekut Real Madrid, purustades võõrsil Sevilla koguni 6:2.

Vaatamata sellele, et Sevilla valdas heitluse alguses palli, suutis juhtima minna ikkagi Real, kes toetus kiirrünnakutele. Juba kümnendal minutil leidis Angel Di Maria suurepärase sööduga Cristiano Ronaldo, kellel palli Javi Varase selja taha lükkamisega probleeme ei tekkinud.

Vaid mõni hetk hiljem üritas Sevilla omalt poolt väravaga vastata, kuid Manu del Moral ei suutnud mõne meetri pealt täiesti üksinda olles palli väravasse lükata - Iker Casillase imetõrje suunas mänguvahendi posti ja sealt tagasi väljakule.

18. minutil päästis taaskord Casillas Real Madridi, võttes sedapuhku altnurgast ära Piotr Trochowski kauglöögi. Järgnes võrdsete mäng, kuni Emir Spahicilt 35. minutil suluseisu tõttu värav ära võeti, pärast mida Real hoogu sattus.

Põnev avapoolaja lõpp

37. minutil hakkas Real tõsisemalt paugutama, kui esmalt Jose Callejon Di Maria heale söödule varba vahele pani ja nahkkera raamide vahele lükkas. Möödus vaid neli minutit, kui Ronaldo pea 30 meetri peale Karim Benzemalt söödu sai, kust portugallane mänguvahendi südamerahus ristnurka virutas ja seisuks 3:0 tegi.

Seejärel sahistas võrku ka Benzema ise, kuid küljekohtuniku ülestõstetud lipp viitas prantslase käega mängule, mis tähendas, et seis jäi muutumatuks.

Ent avapoolaeg ei olnud veel lõppenud. Viimasel minutil tundus väljakukohtunikule, et Reali keskkaitsja Pepe tabas joostes oma käega Sevilla ründaja Alvaro Negredo nägu ning tasuks mehele teine kollane ja kokkuvõttes punane kaart - külalised jäid vähemusse.

Sündmusterohke teine poolaeg

Teisel poolajal taas Sevilla esialgu üritas, kuid välja neil suurt ei tulnud. Väravani jõudis taas hoopis Real, kui Di Maria Benzemalt söödu saanuna oma kiirust näitas ning seejärel palli probleemideta väravasse lõi. Siiski oma auväravata ei jäänud ka Sevilla. 69. minutil pääses Jesus Navas karistusalast löögile ning täpne pall alumisse nurka jättis Casillase võimetuks - tabloole numbrid 1:4.

74. minutil kaotas aga täielikult aru avapoolajal supervõimaluse luhanud Manu, sõites Alvaro Arbeloale tagant jalgadesse ning teenides sellega punase kaardi, misjärel kümme kümne vastu mängides Reali jaoks kõik taas hulka lihtsamaks muutus.

84. minutil tundis Benzema juba värava lõhna, kui ta karistusalla pääsemas oli, ent siis niitis Federico Fazio ründaja jalust, misjärel mehel väljakult lahkuda tuli. Teenitud penalti realiseeris Ronaldo, vormistades oma kübaratriki.

Benzema asemele väljakule tulnud Hamit Altintopi jaoks oli tegu õnneliku päevaga, sest lisaks vajalikele mänguminutitele sai suvel pealinlastega liitunud türklane maha ka oma esimese väravaga Reali eest, lükates mõne meetri pealt Xabi Alonso söödu raamide vahele.

Lõpptulemuse 2:6 vormistas üleajal Reali akadeemiast pärit Negredo, mängides Casillase üle ja saates palli terava nurga alt Los Blancose väravavõrku.

Tabeli keskmikutele võidud

Lisaks teenisid Liga BBVA 17. vooru laupäevasel mängupäeval punkte nii Athletic Bilbao, Espanyol kui ka Getafe, kes said kõik kirja 2:1 võidud.

Kui Getafe pani oma paremuse Mallorca vastu maksma juba esimesel poolajal, siis nii Athletic kui ka Espanyol pigistasid Zaragozalt ja Sporting Gijonilt kolm silma välja hiliste tabamustega.

Sevilla - Real Madrid 2:6 (0:3)
69. Navas, 90. Negredo - 10., 41., 86. pen. Ronaldo, 37. Callejon, 66. Di Maria, 90. Altintop

Eemaldamised: 74. del Moral - 45. Pepe

Athletic Bilbao - Zaragoza 2:1 (1:1)