Reim võttis U-21 koondise turniiri kokku (1)

Foto: Gertrud AlatareEesti U-21 koondis alistas Sankt-Peterburgis toimunud XXIII Kubok Sodružestval oma viimases kohtumises 2:1 Leedu ning teenis turniiril 11. koha.

Eesti jäi 36. minutil kaotusseisu ning vaheajale mindi Leedu 1:0 eduseisus. "Olime värava puhul kaitses passiivsed. Esimesel poolajal olime täna uimasemad kui varasemates mängudes," vahendas noortekoondise peatreener Martin Reimi EJL-i kodulehekülg.

55. minutil viigistas seisu koondise kapten Rauno Sappinen ning 77. minutil lõi Maksim Gussev Eesti võiduvärava.

"Mäng-mängult suutsime siin turniiril tempoga paremini kaasa minna ja julgen väita, et kõikides kohtumises, välja arvatud mäng Valgevenega, suutsime kohaneda, võimalusi luua ja ei istunud kaitses. Ma ei tahtnud meie taktikat muuta - tulime siia turniirile mängima mitte kaitset kinni panema, pikka palli ette lööma ja vaid tulemusele keskenduma. Meie vead karistati siin ära ja loodan, et oleme õppinud. Täna oli teist poolaega väga hea vaadata. Olime ees aktiivsed ja suutsime vastased üle mängida. Meil oli ka võimalusi, et eduseisu veel suurendada," lisas Reim.

Avapoolajal sekkus mängu Robert Kirss, kes vahetas välja Kristen Saartsi. Samuti oli koondis sunnitud vahetuse tegema lisaminutitel, kui viga sai Martin Mägi. "Saarts sai võitluses vigastada, arvatavasti põlvega selga, ning palus vahetust. Olime tänaseks plaaninud ka sellist vahetust, et Robert Kirss tuleb tema asemel sisse. Mägi kukkus käe peale, aga suutsime teha kiire vahetuse ja saata Henrik Pürgi tähtsal hetkel kaitsesse appi. Ei Mägi ega Saartsiga ei tohiks midagi tõsist olla. Tegime täna ka kolm vahetust poolajal, kuna mitmed mängijad ei olnud väljakul värsked ning ei suutnud vastaste kaitset üle mängida. Tahtsime teravust juurde tuua ja see õnnestus - vastaste kaitsjatel oli juba 45 minutit mängitud ja neil tekkisid meie pidurdamisega raskuseid," sõnas Reim.

"Turniir ei olnud vormi mõttes kindlasti parimal ajal, aga tegelikult oli väga hea nii mitmeid tugevaid kohtumisi pidada ja mängijaid testida. Ühtki sellist mängijat siin kaasas polnud, kes hakkama poleks saanud, aga tundsime turniiri alguses puudu liidritest. Ma usun, et selle turniiriga need liidrid tulid välja ning hakkasin ka mängijaid rohkem usaldama. Valikmängudele mõeldes oli see turniir väga hea, aga loodame enne nende algust veel mõne sõpruskohtumise pidada. Peame küll ära ootama loosimise ning seejärel mängukalendri. Peame veel ka veidi koosseisu lihvima, aga meil on paar poissi, kes võivad koosseisu tugevdada - Mihkel Ainsalu sai vigastada, meil on olemas ka (Frank) Liivak ja (Bogdan) Vaštšuk."

"Mängupilt ei olnud siin turniiril nii hull kui tulemused. Kohamängudes kohtusime Moldova ja Leeduga, kes ei olnud kindlasti nõrgemad kui Soome või Türkmenistan (alagrupis - toim.). Meie kaotasime Soomele viimasel minutil ja leedukad mängisid Lõuna-Aafrika Vabariigiga viiki. Need kaks meeskonda kohtuvad finaalis ja tegime Leedu treeneriga mängujärgsel pressikonverentsil nalja, et meie mäng oleks võinud tegelikult 3.-4. koha kohtumine olla," kiitis Reim turniiri ühtlast tugevat taset.