Säesk: nii kui end avasime, karistati ära (0)

Suvel kandis Siim Säesk Euroopa liiga eelringis Tromsö vastu Santose väravavahikostüümi. Foto: Gertrud AlatareTartu Santose peatreener Siim Säesk tõi superkarikafinaalis FC Levadialt saadud 0:5 kaotuse järel välja, et teisel poolajal mängu avamine muutis skoori koledamaks.

Siim Säesk sõnas lõpuvile järel Soccernet.ee-le: "Eks need emotsioonid head ei ole ühegi kaotuse puhul, aga eks meil eesmärk oligi alguses vastu pidada. Teine poolaeg nii kui me ennast avasime, karistati meid ära pehmelt öeldes. Seis läks suureks, aga proovisime täna natuke rünnata ka – ei tulnud välja.

Ma arvan, et see üks 10 minutit enne lõppu olnud olukord, kus me mängija sai sisuliselt 20 meetrit edu ja sisuliselt üks-ühe vastu, peegeldab seda vahet. Selline see olukord on."

Sama mängijatele treeneril ja endisel Santose väravavahil etteheiteid ei olnud. "Kindlasti kõik andsid endast 110%, keegi kuskil midagi varuks ei jätnud, et selle üle ei saa nuriseda. Lihtsalt selline on see klassivahe."

Samas rõõmustas Säesk nagu Siim Roopski, et hooaja ettevalmistust silmas pidades oli teisipäevane lahing valitseva meistriga neile ülikasulik. "Kindlasti meil üks selline tugeva vastasega mäng oli puudu, et hooaja alguseks kindlasti väga hea mäng," lisas Tartu klubi juhendaja.

Fotograaf: GERTRUD ALATARE