Santos kasutas vastase punase ära (0)

Alar Alve. Foto: Gertrud AlatareEsiliiga 14. voorus kasutas Tartu Santos võõrsil Vändra Vapruse punase kaardi ära, muutes ülekaalu omades oma 0:1 kaotusseisu 3:1 võiduks.

Santos jäi Vändras 12. minutil Mihhail Kravtšenko tabamusest kaotusseisu, ent kui 22. minutil Toomas Eier eemaldati, pöörasid tartlased seisu vastupidiseks. Esmalt realiseeris Taavi Vellemaa penalti ning 41. minutil tegi Alar Alve seisuks juba 2:1.

Kohe teise poolaja alguses oli Vaprusel võimalus seis viigistada, kuid Rasmus Alles eksis penaltipunktil. Seega jäi võõrustajate tagasitulek sündimata ning hoopis Jarmo Aaviste lõi neli minutit enne matši normaalaja lõppu Santose kolmanda värava.

14. vooru pühapäevastes kella poole viiestes mängudes sai otsa ka Kiviõli Irbise võitude seeria, kui kodus 150 pealtvaataja ees tabeliliidri FC Flora duubliga 1:1 mängiti. Võidu sai tabelisse FC Levadia II, kes oli Maarjamäel tulemusega 2:0 üle Rakvere Tarvasest.

Mitteametlikud protokollid:

31. mail kell 16.30 Vändra staadionil

Vändra JK Vaprus - Tartu FC Santos 1:3 (1:1)
12. Mihhail Kravtšenko - 23. pen. Taavi Vellemaa, 41. Alar Alve, 86. Jarmo Aaviste

Hoiatused: -
Eemaldamine: 22. Toomas Eier
Realiseerimata penalti: 48. Rasmus Alles
Mänguolud: +15, vahelduv pilvisus vihma võimalusega, teisel poolajal sadas rahet; muruväljak heas seisukorras