Sillamäe oli Tulevikule veel liiga suur suutäis (1)

Daniil Ratnikov. Foto: Jana PiparNelja-aastase pausi järel taas kodupublikule meistriliiga jalgpalli pakunud Viljandi Tulevik pidi hooaja teise mängus vastu võtma kuiva 0:2 kaotuse.

Päiksepaistelise ilmaga toimunud mängus tõmmati tribüünidelt meistriliigaga taaskohtumise elevus kiirelt maha, kui juba paari minuti järel pall esimest korda postis maandus - autoriks Aleksandr Dubõkin, kes löögi järel pikalt maha lamama jäi, aga siiski mängu jätkata suutis.

Vaid pikka palli üksiku ründajana ees mänginud Rainer Peipsi suunas mänginud Tulevik ise rünnakule ei pääsenud ja kaua ei suudetud hoida ka taga nulli. Avapoolaja viimastel minutitel mängis meeskonna kapten Andrei Sidorenkov vasakul äärel kaitsja efektselt üle ja väravaesisest segadusest lendas pall väravasse. Kuigi publik arvas, et tegu oli omaväravaga, siis ametlikult läks see siiski Daniil Ratnikovi nimele.

Poolajapaus midagi ei muutnud, sest juba esimesel minutil mängis kaitsja karistusalas käega ja lööma asus Sillamäe kapten ise. Kuigi puurilukk Martti Puolakainen arvas poole õigesti ära, siis löök oli piisavalt täpne ja tugev, et temale erilist võimalust ei jäetud ja tablool särasid juba numbrid 0:2.

Mängupilt seejärel eriti ei muutunud ja külaliste maruline pallivaldamine jätkus - korduvalt tabas pall veel posti ja latti, mitmes episoodis pidi sekkuma Puolakainen, aga enam ta palli endast mööda ei lubanud.

Tuleviku jaoks muutus mäng paremaks, kui tipuründesse lükati üks klubi tähtmängijatest Joonas Tamm. Pall hakkas paremini ees püsima ja ta leidis ka kaaslased. Mitmel puhul pääseti löögile ja korra sai Tamm isegi Mihhail Starodubtseviga silmitsi, aga saatis palli sihtmärgist mööda ja hooaja teine kuiv kaotus oli tõsiasi.

Mängu parim - Andrei Sidorenkov

Kaitsefaasis tal eriti palju tööd ei olnud ja rünnakul hoidis ta oma äärel pidevalt teravust üleval. Lisaks osales ta ka meeskonna mõlemas väravas, kui esimesele andis söödu ja teise realiseeris ise penaltipunktilt. Jätkuvalt olid ohtlikud ka tema standardolukorrad, kui need pidevalt oma mehed üles leidsid.

14. märtsil kell 14.00 Viljandi kunstmuruväljakul (Ranna pst. 1)

Viljandi JK Tulevik - JK Sillamäe Kalev 0:2 (0:1)