Sillamäe piirdus täna vaid kahega (0)

Foto: Jana PiparVäiksemas Ida-Virumaa derbis läksid sel aastal viimast korda vastamisi Sillamäe Kalev ja Jõhvi Lokomotiv. Kuigi kõikide prognooside kohaselt pidi Sillamäe võitma, siis selleks kulus sadamalinlastel palju aega ja närve - lisaks kaotati tähtis mängija.

Mäng algas Sillamäe totaalse domineerimisega. Viie esimese minutiga sooritasid kalevlased 3 nurgalööki ja ohtlikku karistuslööki, kuid esimest korda Lokomotivi väravas seisnud noor Viktor Gussev palli endale selja taha lüüa ei lasknud.

Määrustepäraselt Jõhvi mängijad aga Sillamäe omi peatada ei suutnud ja nii läksid käiku erinevad vead. 36. minutil läks Dmitri Smirnov eelnevalt meeskonnakaaslase vastu tehtud vea eest tagasi tegema ning Kõrõlo Siltš vastas talle rusikahoopidega - tagajärjeks mõlema mehe eemaldamine ja Silitšile ilmselt pikem kui ühemängune eemaldamine.

Teisel poolajal mängu kulg ei muutunud, küll aga skoor – 55. minutil lubasid Lokomotivi kaitsjad Jevgeni Kabajevil palli omaks võtta ja kindlalt väravasse virutada. 74. minutil andis Aleksandr Nikulin lohaka söödu tagasi ja esimesena jõudis mänguvahendini Kabajev, kes tegi seisuks 2:0 ja pani mängule punkti.

Jõhvi proovis siiski veel rünnata, kuid esimese tunni tempo väsitas mehed ära – nii sai vaid korra Nikulin karistuslöögist proovida, aga ebaõnnestunult.

Mängu parim - Jevgeni Kabajev

Hea päeva korral võinuks ta lüüa neli-viis väravat, kuid piirdus selles mängus vaid kahega. Parima väravaküti tiitel on mehel vist käes, kuid küsimusi tekitab pigem see, et esikolmiku tiimidele on ta oma 32 väravast löönud vaid kaks.

4. septembril kell 13.00 Sillamäe Kalevi staadionil (Kesk 30, Sillamäe)

JK Sillamäe Kalev - Jõhvi FC Lokomotiv 2:0 (0:0)