Sillamäe Tartule armu ei andnud (0)

Stanislav Murihhin. Foto: Jana PiparMeistriliiga 33. voor algas Tartus, kui kohalik Tammeka jäi kindlalt 1:4 alla külla sõitnud Sillamäe Kalevile.

Sillamäe alustas domineerimist juba avaminutitest ning peagi kandis surve ka vilja, kui Stanislav Murihhin kümnendal minutil palli posti põrkest sisse lõi. Tammeka mehed küll protestisid suluseisu märgiks, aga värav jäi väravaks ning pall tuli ikkagi võrgust kurval meelel välja noppida.

Seejärel sai Tammeka paremini oma mängu käima, kuid reaalsete võimalusteni siiski ei jõutud. Rasmus Tauts tegi küll äärel hästi teravust ja teenis vastastele kaks kollast kaarti, aga hoopis Sillamäe oli ikkagi see, kes poolaja lõpu eel taas sihini jõudis, kui Hindrek Ojamaa kastis Jevgeni Kabajevi kukutas ning ründeäss oma hooaja 33. värava penaltipunktilt kirja sai. Järgmisel rünnakul polnud kaugel Kabajevi teine, kuid Karli Kütt suutis siis oma meeskonda halvimast päästa.

Pärast vaheaega jätkus Tammeka õudusunenägu - sarnaselt avapoolajale tuli väga kiirelt juba esimene oma võrgust noppida, sedapuhku autoriks Tartu "oma" mees Hindrek Ojamaa.

Siis aga hakkas juhtuma - esmalt eksis üks-ühel Aleksandr Dubõkin ning viis minutit hiljem jäi ida-viru meeskond platsile kümnekesi, sest teise kollase teenis Aleksandr Volodin. See mõjus aga motiveerivalt just Sillamäele, sest Daniil Ratnikovi ja Jevgeni Kabajevi söödumängu tulemusel jõudis juba järgmisel rünnakul sihile esimene ning 4:0 oli tõsiasi.

Seejärel said ka tartlased oma mängu paremini käima ja kuigi aeg-ajalt tulid väga ohtlikud kontrarünnakud just nende vastu, siis päris lõpu eel lõi külmas mängu vaatama tulnud kodupubliku rõõmuks Martin Hurt ühe ikkagi tagasi.

Sillamäe jätkab nüüd oma pronksijahti, praegu just sellel positsioonil ollaksegi aga punkti kaugusel on homme oma mängu pidav Nõmme Kalju. Tammeka aga püüab endiselt seitsmendat kohta, seal asetsev Narva Trans on neist kolme punkti kaugusel.

Mängu parim - Jevgeni Kabajev

Sillamäe suurim staar sai kirja oma hooaja 33. värava, andis resultatiivse söödu ja oli oma teisele mitmel puhul väga lähedal. Pidev oht Karli Küti väravale ning Tammeka kaitseliinile.

17. oktoobril kell 19.00 Tamme staadionil (Kungla 1, Tartu)

Tartu JK Tammeka - JK Sillamäe Kalev 1:4 (0:2)
90+2. Martin Hurt - 10. Stanislav Murihhin, 42. pen. Jevgeni Kabajev, 48. ov. Hindrek Ojamaa, 68. Daniil Ratnikov

Hoiatused: 18. Andre Paju, 41. Hindrek Ojamaa - 12. Deniss Tjapkin, 28., 66. Aleksandr Volodin, 49. Andrei Sidorenkov
Eemaldamine: 66. Aleksandr Volodin