Sillamäe Transile armu ei andnud (0)

Sillamäel oli täna kuhjaga põhjust rõõmustamiseks. Foto: Gertrud AlatareIda-Virumaa derbis pani Sillamäe Kalev Narva Transi väga konkreetselt paika, kui nad kodustaadionil koguni 7:1 üle mängis.

Juba kuuendal minutil sooritas Andrei Sidorenkov tsenderduse Transi trahvikasti ning Andrejs Sinicins katkestas selle käeliigutusega. Eriti palavalt Narvas armastatud kohtunik Roomer Tarajev näitas kindlalt penaltikoha peale ning Jevgeni Kabajev oli täpne - 1:0.

Mingit vastust Trans Sillamäele anda ei osanud - Sillamäe piiras Narva kindluse ümber ning pommitas selle igasuguste tsenderduste ja standartitega ning 16. minutil leidis Sidorenkovi nurgalöök vasakult äärelt Mindaugas Bagužise pea ning pikk leedukas saatis tervituse Transi kaitsjatele, kes jätsid ta täiesti katmata - 2:0.

Trans jõudis esimest korda üle keskjoone alles 20. minutil, kuid tsenderduse ja löögi vahepealne asi oli Mihhail Lavrentjevile ülikerge saak. 28. minutil proovis Svjatoslav Jakovlev vasakult keskele liikudes tulistada ja tegi seda ka üsna edukalt, ent pall lendas napilt mööda.

Sillamäe lõi aga peagi kolmanda - taas Sidorenkov ja taas pikakasvuline Sillamäe mängija - sedapuhku Deniss Tjapkin -, kes lükkas peaga nurgalöögist tulnud nahkkera raamide vahele. Paari minuti pärast andis Daniil Ratnikov pika söödu äärele, kust Stanislav Murihhin andis omakorda madala palli värava ette ning Kõrõlo Silitš oli see, kes Roman Nesterovskist kiiremini jooksis ja pallli väravasse lükkas - 4:0.

36. minutil lubas Sillamäele vennalikult Transil auvärava lüüa - Viktor Plotnikovi karistuslöök maandus Nesterovski peale ning nii nagu Transi kaitsjad, ei osutanud ka Igor Tšeminava ega Bagužis vastupanu Transi kaptenile, kes pealöögiga palli võrku saatis.

Teise poolaja alguses jätkas Sillamäe aga väravalöömisega, kui kohe pausilt naastes Silitš ilusa kannasööduga Ratnikovi leidis, kes võõrustajate viienda lõi.

77. minutil lasti Aleksandr Dubõkinil (protokolli läks väravalööjana kirja Tjapkin - toim.) vabalt pall vastu võtta ja lati alla virutada, tehes seisuks juba 6:1. Lõppseisu 7:1 vormistas ei keegi muu kui Jevgeni Kabajev, kes kattis esmalt kerega palli ja tulistas siis lähimasse nurka. kel lastud täitsa vabalt pall vastu võtta ning lati alla virutada tegi skooriks 6:1 ning lõppskoori nagu nädal tagasi vormistas JEvgeni Kabajev kes lõi oma tunnusvärava - sai palli kerega kattis palli ning tulistas lähemasse nurka 7:1

Mängu parim - Kõrõlo Silitš

Üks värav ja kaks resultatiivset söötu on head näitajad. Tegi oma vastastega, mis ise tahtis ja selle, mis tal eelmises mängus ei õnnestunud, sai nüüd kuhjaga heastatud ja enda võimekuse tõestatud.