Sillamäe varitses oma hetki ja parandas tabeliseisu (0)

Foto: Jana Pipar (arhiiv)Sillamäe Kalev alistas meistriliiga 25. vooru tippkohtumises koduväljakul Tallinna Infoneti 3:0. Kaks väravat lõi Stanislav Murihhin ja ühe lisas Jevgeni Kabajev.

• Nägid mängu? Hinda mängijaid siin.

Mäng algas kohe võimsalt - Infonet sai väikese initsiatiivi enda kätte ja tundus, et Sillamäe leppis sellega, lootes kiirrünnakutele ning sellele, et midagi erakordset võtab ette Daniil Ratnikov. Kuid Infonet ei lubanud ei temal ega ka liiga parimal väravakütil Kabajevil esimesel poolajal midagi luua.

Kui olnuks rohkem õnne Manuchol, kes ründas mitu korda ohtlikult Mihhail Lavrentjevi kaitseala, võinuks skoor esimese poolaja lõpuks olla 2:0 või 3:0 Infoneti kasuks, ent mingis olukorras polnud Manuchol piisavalt oskusi ja mingis olukorras suutis Lavrentjev tassida.

Infoneti õnnetuseks sai meeskonna aju Konstantin Nahk sai esimesel poolajal trauma ning pidi varakult platsilt lahkuma.

Teise poolaja alguses ründas teravamalt samuti Infonet, kes valdas palli ja initsiatiivi, ent tundus, et Sillamäe tiiger lihtsalt ootab võsastikus hetke, mil saab kauni Tallinna antiloobi kõri läbi lõigata. Esialgu ärkas üles Nikolai Mašitšev, kes oli viimasel ajal peatreenerilt palju kriitikanooli teeninud - 56. minutil lahutasid vaid loetud sentimeetrid teda väravast.

Viis minutit hiljem võtsid Kalevi hambad Infoneti kehalt esimese lihatüki. Kõrõlo Silitš suunas vasakult äärelt palli kasti, Kabajev unustati seal üksi ning mees lükkas palli kindlalt võrku - 1:0! Kabajev skooris juba kuuendat liigamängu järjest.

Kuus minutit hiljem tegi Murihhin Infoneti elu kaks korda raskemaks. Taaskord Silitš tsenderdas ning Murihhin lõi peaga oma esimese värava - 2:0!

Infonet proovis veel mängu tagasi tulla ja viigistada, kuid jalgpallijumalad ja -jumalannad ei soosinud Tallinna klubi ning 86. minutil kustutas Murihhini teine värav lõplikult Infoneti lootused vastuvõetavale tulemusele - 3:0!

Sillamäe meeskond, olles uue peatreeneri Sergei Frantsevi joonisest aru saanud, teenis viienda järjestikuse võidu ja rebis Infonetist kolme punktiga ette ning vähendas vahet ka esikolmikusse kuuluvate Tallinna Flora ja Nõmme Kaljuga. Infoneti 10-mänguline kaotuseta seeria katkes.

Mängu parim - Stanislav Murihhin

Kuna noore venelase esitused sõltuvad vahel tema tujust, siis tundub, et seekord oli Murihhin suurepärases tujus - ta lõi kaks väravat ja muutis Sillamäe taas lootusrikkaks.