Spurs lõi ehmatuse järel seitse, Wolfsburg langes dramaatilises mängus, kümnekesi jäänud Sporting sai paki (1)

Euroopa liiga play-off jäi tänavu laeks mõnelegi suurele klubile, kes unistas alagrupiturniirile jõudmisest. Konkurentsist langesid näiteks Wolfsburg ja Lissaboni Sporting, aga ka Poola meister Varssavi Legia ja Türgi hiid Galatasaray.

Õhtu suurima võidu võttis Tottenham Hotspur, kes alistas koduväljakul 7:2 Haifa Maccabi. 19 päeva jooksul juba seitsmenda kohtumise pidanud Spurs asus juhtima teisel minutil, ent peagi viigistas Tjarron Chery kauni kauglöögiga seisu. Ehmatusest üle saanuna kulus Spursil edu taastamiseks siiski vaid kolm minutit ning enam tagasi ei vaadatud. Harry Kane sai lõpuks kirja kübaratriki, penaltist märgiti tabamus ka teiseks poolajaks sekkunud Dele Allile, kelle tulevik Londoni klubis on küsimärgi all.

Valusal moel jäi alagrupiturniirist eemale Wolfsburg, kes kaotas võõrsil Ateena AEK-le. Avapoolajal oli kreeklastel suurepärane võimalus juhtima minna, kuid Petros Mantalos eksis penaltil ning nagu sellistel puhkudel tihti juhtub, viis Admir Mehmedi üleminutil hoopis Wolfsburgi ette. AEK jõudis teisel poolajal küll peagi viigini, ent võiduväravat tuli oodata neljanda üleminutini. Alles siis vallandas Karim Ansarifard pika soolorünnaku ja täpse löögiga kreeklaste rõõmupeo.

Pettumuse pidi üle elama ka Lissaboni Sporting, kes jäi austerlaste LASK-ile kodus alla koguni 1:4. Suurt rolli mängis tulemuses siiski ka endise Liverpooli kaitsja Sebastian Coatese eemaldamine, mistõttu portugallased mängisid viimase pooltunni vähemuses. Kolmeväravalise kaotusega pidi leppima ka Legia, kes andis mängu käest teise poolaja 20-minutilise perioodiga.

Šotlasi rõõmustasid nii Celtic kui ka Rangers, kes said jagu vastavalt Sarajevost ja Galatasarayst. Hollandit esindab alagrupis PSV, kes seljatas Rosenborgi, Hispaania lippu hoidis aga kõrgel eurosarjade debütant Granada, kes sai võõrsil jagu Malmöst. Üllatuslikult nii kaugele jõudnud Fääri saarte klubi Klaksvik hakkas südilt vastu ka iirlaste Dundalkile, kuid pidi end siiski lõpuks 1:3 tulemusega lööduks tunnistama.

Euroopa liiga alagrupid loositakse reedel.