Supervahetused ja Kabajev matsid Levadia (1)

Foto: Rein MurakasPremium Liiga 26. vooru keskses mängus sündis korralik üllatustulemus, kui tabeliliider FC Levadia vandus koduväljakul Sillamäele alla koguni 3:0.

Paduvihmas alanud kohtumine sai vägagi tormilise alguse, kui juba esimesel minutil võttis Jevgeni Kabajev kastis palli ning nahkkera kindlalt lati alla rammis.

Sedavõrd ootamatust algusest oli Levadia leer pisut šokis ning esimesed 20 minutit Sillamäe väravale üleliia ohtlikuks ei osututud. Pigem oli õhus sadamalinlaste teine värav, kuid seejärel tuli mängu ka kodumeeskond, kelle ohtlikuimad olukorrad tulid eelkõige Artjom Artjunini antud standardolukordade kaudu.

Paraku nendest olukordadest tablool Levadia-poolne baranka kas Mihhail Lavrentjevi tõrjete või ebatäpsete löökide tulemusena ei muutunud ning poolajale mindigi Sillamäe eduseisul.

Teisel kolmveerandtunnil tekkis esimene teravam võimalus 57. minutil, kui paremalt äärelt andis terava palli alla Igor Subbotin. Adressaadiks olnud Vladislav Ivanov oli paarilt meetrilt võrgu sahistamisele väga lähedal, kuid viimasel hetkel suutis pallile ette viskuda Igor Dudarev.

Vahetused otsustavad mängu

Järgmine ohtlik olukord leidis aset tosin minutit hiljem, kuid El Hussieny terava löögi suutis Lavrentjev pantrihüppega üle lati lükata. Seejärel tekitas mitu teravat vasturünnakut Sillamäe, kuid Stanislav Murihhini ja vahetusest sekkunud Jaroslav Kvassovi lahendused jäid liialt aeglaseks ning Smiškod korralikult proovile ei suudetud panna.

78. minutil siiski surve vilja kandis, kui Artjom Artjunini kehva klaarimise kasutas meisterlikult ära Kvassov, kes palli kindlalt alla nurka veeretas. Viis minutit hiljem sai Levadia õuduste pärastlõuna jätku, kui teine vahetusmees Aleksandr Dubõkin Jevgeni Kabajevi oivalise söödu ära kasutas ning palli penaltipunkti lähistelt kindlalt võrku lükkas.

Sellega oligi Levadia lõplikult murtud ning kuigi õhus oli ka Sillamäe neljas värav, siis lõpuvile kõlades põlesid tablool numbrid 3:0 Sillamäele. Viimati tunnistas Levadia sedavõrd suurt kaotust ligi kolm aastat tagasi, kui 2011. aasta septembris alistuti 3:0 Florale.

Mängu parim - Jevgeni Kabajev

Juba esimesel minutil väravalukud avanud Kabajev näitas teravust üles terve kohtumise vältel ning Levadia kaitsjatel oli Premium liiga suurima täpsuskütiga tükk tegemist. Selline aktiivsus eesotsas andis Sillamäele palju juurde ka üldises mängupildis, sest seisu hoides andis Kabajevi surve avaldamine võimaluse puhata ka sadamalinlaste tagaliinil. Tänase tulemuse kindel võtmeisik.

Tallinna FC Levadia - JK Sillamäe Kalev 0:3 (0:1)