Taanlased 23 aastat oodatud pidupäeval maja panti ei paneks (0)

Taani klubi eurosarjas kaheksa parema seas ei ole just igapäevane nähtus. Et murda veel kaugemale, vajab FC Kopenhaagen Manchester Unitedi vastu perfektset mängu.

• 10.08. kell 22.00 Manchester United - FC Kopenhaagen
  • 10.08. kell 22.00 Milano Inter - Leverkuseni Bayer

Kalendrist vaatas vastu kevad 1997, kui Kopenhaageni kange konkurent Bröndby end UEFA Cupi veerandfinaalist leidis. Olid ajad! Teel sinna alistati Aarau, Aberdeen ja Karlsruhe, kaotati aga Tenerifele ... ja siis jõudsid taanlased kasvatada ühe põlvkonna üles nii, et edu Euroopas tundus käeulatusest välja jäävat.

Nüüd on Kopenhaagen ise esimest korda klubi ajaloos kaheksa hulgas, olles ootamatult kindlalt alistanud Türgi meistri Basaksehiri. Preemiaks madin Manchester Unitediga. "Peame mängima perfektselt ja veidi õnne omama. Võibolla oleks hea, kui Unitedil mõni silinder tõrguks," tunnistas taanlaste loots ja Ole Gunnar Solskjaeri endine tiimikaaslane Stale Solbakken pressikonverentsil.

"Meie võimalused ei ole kiita, aga on hea, et mängime 90, mitte 180 minutit. Tunneme ennast pärast 3:0 võitu hästi, oleme pausi järel mõned mängijad [vigastusest] tagasi saanud, aga ärge oma maja panti pange. Anname endast lihtsalt maksimumi."

Kust otsida motivatsiooni? Ikka minevikust. Kui meeskonnad novembris 2006 viimati kohtusid, alistas Kopenhaagen Unitedi 1:0.

Mustad hobused on hoopis hundid?

• 11.08. kell 22.00 Wolverhampton - Sevilla
  • 11.08. kell 22.00 Donetski Šahtar - FC Basel

Ligikaudu 250 000 elanikuga Wolverhamptonis tooks taanlaste 23-aastane ootus esile kõigest õrna õlakehituse. Nemad on veerandfinaali oodanud 48 aastat, eelmine euroseikluski jääb 39 aasta taha.

Lisades kompotti tõsiasja, et Huntide jaoks algas (Euroopa liiga) hooaeg teisest eelringist mullu 25. juulil ja ees seisab üle aasta kestnud hooaja 59. mäng, võib mõista sõnumit, mille peatreener Nuno Espirito Santo edastas hoolealustele pärast nappi võitu Olympiakose üle.

"Ütlesin poistele, et puhkus peab ootama. See on olnud pikk-pikk teekond, aga oleme kaheksa hulgas. Me ei tohi unustada, kui suur asi see meie jaoks on," tõdes Santo. "See on olnud hullumeelne teekond, aga väärime siin olemist."

Et sügisel uuesti mööda ilma ringi reisida, tuleb Wolverhamptonil Euroopa liiga võita. Aga selleks peab esmalt jagu saada Sevillast, "Euroopa liiga spetsialistist", kes võitis aastatel 2014-2016 kolm järjestikust trofeed. Kui Hundid ka neist jagu saavad, on kõik uksed valla.