Tammeka noorte iluväravad jätsid võidu Eestile (4)

Milleri iluvärav aitas Sinisärgid võidule. Foto: Gertrud AlatareTäna jõudis lõpule Lõuna-Eestis toimunud U-19 koondiste Balti turniir, kus Sinisärgid tänu Tartu Tammeka noorte Rasmus Tautsi ja Martin Milleri iluväravatele end lõpuks kolmandale kohale võitlesid.

Seni Leedule ja Soomele vastavalt 1:2 ning 0:2 alla jäänud eestlased teadsid, et poodiumile pääsemiseks peavad nad tänase mängu võitma, kuid esialgu omasid kerged initsiatiivi hoopis naabrid Lätist.

Õnneks oli avamängus punase kaardi teeninud Andreas Vaikla mees omal kohal ning kõik külaliste standardolukorrad maandusid kindlalt pika puurivahi käte vahel.

Ajapikku tulid aina enam mängu ka Marko Lelovi hoolealused, kelle ridades panid Taanis Aarhusi noortemeeskonnas palliva Kristaps Zommersi proovile Randin Rande ja Rasmus Tauts. Kui esialgu tõi Zommers eelmainitud kahe mehe löögid lati alt ning altnurgast ära, oli 39. minutil võimetu temagi, mil Herol Riibergi nurgalöögi järel lendas pall Rasmus Tautsile - vaba ruumi Tartu Tammeka mees ka kasutamata ei jätnud ning pikalt mõtlemata tulistas väle äärepoolkaitsja poolpõrkest väravale, tabades mänguvahendit niivõrd hästi, et nahkkera latipõrkest võrgus maandus - 1:0 Eestile!

Teisel kolmveerandtunnil hakkasid külalised Otepää Tehvandi staadionil veelgi aktiivsemalt viigiväravat otsima ning lahtisema mängupildi tulemusena tekkis mitmeid häid võimalusi ka Eestil. Näiteks kukkus eriliselt magus võimalus Nõmme Unitedis pallivale Henri Järvelaiule, kes aga väravavahiga silmitsi olles palli otse Zommersi sülle saatis ning Eesti eduseisu libedana hoidis.

Otepääl sajab iluväravaid

74. minutil karistatigi eestlased viigiväravaga ära, kui tsenderdusest kasti piirile kukkunud palli Nikita Ivankins efektselt ühe puutega väravale saatis ning postipõrkest 1:1 tabloole kirjutas. Kuigi seejärel võis juba tunduda, et Balti turniiri kolmas koht läheb ikkagi lätlaste kätte, arvas teisiti keskväljamees Martin Miller, kes sarnaselt klubikaaslasele Tautsile poolpõrkest ülimalt täpse pommlöögi Zommersi selja taha saatis - kasti joonelt teele saadetud järjekordne iluvärav oli tõsiasi ja Eesti võis 86. minutil 2:1 eduseisu nautida!

Viimastel minutitel omasid eestlased eesotsas Magnar Vainumäe ning Herol Riibergiga veel mitmeid häid võimalusi skoorimiseks, kuid vastavalt Levadia ning Flora süsteemi kuuluvate noorte löökide teekondadele viskusid lõunanaabrid ennastsalgavalt ette. 90. minutil viimane kirstunael siiski löödi, kui Nõmme Kalju edurivimees Peeter Klein tsenderdust tulnud palli täiesti vabana allanurka suunas ning lõppseisuks 3:1 kirjutas!

Kui lõpuks vastavalt kolme ning ühe punkti peale jäänud Eesti ja Läti jagasid omavahel ära kolmanda koha, tõstsid võidukarika pea kohale Leedu noored, kes enda viimases mängus 5 silma kogunud Soomega 1:1 viigi tegid ning kokku 7 punktiga esikoha võtsid.

Eesti koosseis (EJL-i kodulehelt): 1-Andreas Vaikla, 2-Oskar Berggren, 13-Raido Kannel, 4-Magnus Villota (90+4. 14-Henrik Kummer), 5-Michael Lilander (46. 20-Magnar Vainumäe), 7-Herol Riiberg, 17-Rasmus Tauts, 8-Kaspar Mutso (26. 15-Marten Niilop), 9-Peeter Klein, 19-Randin Rande (46. 18-Martin Miller), 11-Henri Järvelaid.
Varus: 12-Vladislav Tsvetkov, 22-Karl-Romet Nõmm, 3-Kert Krusel, 14-Henrik Kummer, 15-Marten Niilop, 16-Valeri Makarov, 18-Martin Miller, 20-Magnar Vainumäe.