Tammeka saatis Kalevi kuristiku äärele (0)

Geir-Kristjan Suurpere. Foto: Rein MurakasMeistriliiga 32. voor algas Tallinna Kalevi järjekordse kaotusega, kui võõral väljakul jäädi 1:2 alla Tartu Tammekale - kõrgliigasse püsimajäämine on nüüd äärmiselt raske.

Mäng algas küllaltki tempokalt ja Tammeka kerge survega, aga see kestis kõigest umbes kümme minutit, mille järel mäng maha rahunes ja kumbki millegi erilisega enam hakkama ei saanud. Kuni poolaja lõpus tartlased jälle surve üles võtsid ja Geir-Kristjan Suurpere oma sõu püsti pani.

Esmalt jäeti ta kastis täiesti valveta ning Tammeka noor ääremängija sai rahulikult sättida ning palli Artjom Levizist mööda saata. Seejärel sai ta veel kaks korda proovida, kuid esimese ürituse saatis ta kindlalt raamist mööda ja üks-ühele pääsedes ta teist korda Levizit üle ei suutnud mängida.

Pärast vaheaega jätkas aktiivselt Suurpere, kuni ta puhkama võeti. Peagi suutis Kalev oma rünnaku paremini toimima saada ning viigivärav ei lasknud end kaua oodata. Esmalt suutis Karli Kütt pealöögi hästi tõrjuda, aga pall põrkas otse Lasha Omanidze jala peale, kes selle kindlalt võrku rammis.

Tammeka mängu tõi uuesti elu sisse Kevin Rääbise tegutsemine, noor mängumees tegi äärel korduvalt teravust ning lõi nii ise ilusti peale kui ka leidis heade söötudega kaaslasi. Uut juhtväravat pidi Tammeka pärast Kalevi tabamust siiski tosin minutit ootama.

Aga siis ta tuli ja veel millise kombinatsiooni järel - esmalt leidis Mikk Valtna efektse kannasööduga Hindrek Ojamaa, kes edasi liikus ning pealelöögi asemel Kristjan Tiirikule söötis, vanameister ei mõelnud kaua ning saatis pöördelt palli ristnurka.

Kaotusega tegi Kalev enda seisu ikka üliraskeks, neli mängu enne lõppu ollakse Lokomotovist kolme punktiga maas ning teoreetiliselt on kõige lihtsam vastane Paide Linnameeskond.

Mängu parim - Geir-Kristjan Suurpere

Tammeka noor ääremängija oleks võinud koguni kübaratrikiga hakkama saada, aga Levizi suutis ta täna üle mängida ühe korra, kui oma meeskonna ette viis. Lisaks väravale terroriseeris ta oma äärel pidevalt Kalevit ning võttis välja ka mitmeid vigu.