Tammeka tõusis, Pärnu langes (4)

Tänase mängu ainuvärava autor Kevin Rääbis. Foto: Imre PühvelPremium liiga 26. vooru tabeli lõpuosa heitluses sai raske võidu kätte Tartu Tammeka, kes alistas kodus mänginud Pärnu Linnameeskonna skooriga 1:0.

Kohtumist alustasid mõlemad meeskonnad küllaltki närviliselt. Pikalt ei suudetud palli vallata ning pallikaotuste peamiseks põhjuseks mõlemalt poolt oli tihti just adressaadita sööt, mis lõpuks segamatult üle otsajoone veeres.

Initsiatiivi asus aga isukamalt haarama kõigepealt külalisvõistkond Tartust. Vasakul äärel hoidis Pärnu kaitsjaid pideva närvipinge all Kevin Rääbis ning teravate tsenderdustega pakkusid suvepealinna keskkaitsjatele rohkelt tööd nii Kristjan Tiirik kui ka Martin Hurt.

Esimene ohtlik moment tuligi igihalja ründetuusa Kristjan Tiiriku sulest, kui tema pealelöögi suutis Pärnu väravat turvanud Kristjan Tamme efektse hüppe abil pareerida. Antud moment mõjus viimaks äratuskellana ka võõrustajatele, kelle poolt asusid teravusi looma nii Henri Hanson kui ka Robert Kirss.

Kumbki meeskond polnud kuigi lähedal väravaluku lahtimuukimisele, kuniks pärnakad tegid kaks saatuslikku viga järjest. Esiteks tegi Magnus Villota vea Martin Hurdale kohas, kust sai taaskord väravaõnne proovida Tammeka vapiloom Tiirik. Teine ning otsustav prohmakas sündis aga Tamme poolt, kes ei tulnud toime Tiiriku ootamatult keskpärase sooritusega, pudistades palli otse Kevin Rääbise jalale.

21-aastane tartlane värava eest ei eksinud ning nii lõigi tablool särama veidi enne poolaja lõppu ülikoolilinlaste 1:0 eduseis. Järgnevatel minutitel ei tulnud kummaltki meeskonnalt ka väravalisa, mistõttu mindigi puhkepausile tartlaste üheväravalises edus.

Teist kolmveerandtundi alustas Pärnu aga veidi teravamalt. Aktiviseerumise peasüüdlaseks võis lugeda poolajal vahetusest sekkunud Martin Vunki, kes asus teise poolaja avavilest alates keskväljal usinasti meeskondliku rünnakut üles ehitama.

Korra käis pall ära ka tartlaste latis, kui ligi kolmekümnelt meetrilt otsustas peale proovida Joosep Sarapuu. Tammeka võrku ei suutnud sahisema panna ka pärnakate parim skoorija Taavi Laurits, kes toodi teise poolaja keskel väljakule mängu päästma.

Lõpuks olid väravale lähemal aga hoopis Tammeka mehed. Kuna viimastel minutitel oli enamus suvepealinlaste jõududest suunatud ettepoole, sai Tiirik kiirele vasturünnakule minnes võimaluse olla Tammega silmitsi, kuid sellest duellist väljus võitjana siiski puurivaht.

Pärnu ponnistuste kiuste skoor aga ei muutunud ning Tartu võiduga vahetavadki mõlemad tiimid omavahel tabelipositsioone, kukutades Pärnu Linnameeskonna taaskord viimasele kohale.

Mängu parim - Kevin Rääbis

Oli terve mängu vältel ülimalt aktiivne ning hoidis seetõttu Pärnu kaitsjaid pidevalt kikivarvul. Jättis küll mõnes kontrarünnakus vajaliku söödu andmata, kuid see eest jõudis mees väravaolukorras esimesena jaole Tamme esimese poolaja prohmakale, tõstes Tammeka taas üheksandale tabelireale.

28.08. kell 18.30 Pärnu Raeküla staadionil (Riia Mnt. 277)

Pärnu Linnameeskond - Tartu JK Tammeka 0:1 (0:1)
38. Kevin Rääbis

Hoiatused: 30. Magnus Villota, 32. Tauno Tekko, 56. Henri Hanson, 78. Joosep Sarapuu 81. Martin Miller, 85. Kristjan Tiirik
Mänguolud: +19, vahelduv pilvisus; muruväljak heas seisukorras.