Tammeka võttis lõpus Infonetilt punkte vähemaks (0)

Foto: Imre PühvelTallinna Infonet võis juba hakata mõtlema, kuidas kolm punkti pealinna transportida, kui Tartu Tammeka neile 88. minutil viigivärava lõi ja ainult ühe punktiga ülikoolilinnast ära saatis.

Infonet asus meistriliiga 29. vooru kohtumist juhtima Oleg Valovi teenitud ja Manucho realiseeritud penaltist. Lõppseisu 1:1 vormistas pealöögiga Kaarel Kiidron, kes oli enda sõnul kaartidest räsitud Tammekas vaid kohatäiteks.

• Nägid mängu? Hinda mängijaid siin.

Värav oli esmakordselt õhus juba viiendal minutil, kui Andrei Kalimullin andis hea pika palli ette ning Infoneti parim väravakütt Manucho pääses palliga kaitseliini taha ja kõmmutas posti.

Esimese 14 minutiga vilistati Infonetile tervelt viis suluseisu ning paarikümne minuti järel oli rohkem rünnakuid suutnud löögiga lõpetada Tammeka. 23. minutil pidi aga tartlaste väravavaht Karli Kütt alt nurgast Manucho pealelöögi ära tõrjuma.

28. minutil lipsas Valov Rauno Tutkist mööda ja viimane tiris oma vastase seljatagant maha, võttes endale kollase kaardi ja andes külalistele penalti. Infoneti jaoks oli see juba liigahooaja kaheksas penalti, mis tähistab selles arvestuses meistriliiga liidrikohta. Manucho lõi 11 meetrilt palli kindlalt alla nurka, saates igaks juhuks ka Küti valele poole.

Kaks minutit hiljem oli Tammekal hea võimalus viigistada, aga Martin Aasmäel ei õnnestunud karistusalas Kristjan Tiiriku söötu korralikult vastu võtta.

38. minutil tsenderdas Trevor Elhi vasakult äärelt ja Manucho jätkas peaga palli Maksim Lipinile, kelle löök lendas kõrgustesse.

Enamik teisest poolajast möödus võimalustevaeselt ja Infonetil tundus kõik kontrolli all olevat. 75. minutil tekitasid aga ärevust Tammeka kaks järjestikust standardolukorda. Esmalt takerdus Martin Naggeli karistuslöök meestesumma, kust pall lõpuks nurgalöögiks puhastati. Tiiriku Kornerist pääses Rasmus Tauts peaga löögile ja Matvei Igonen pidi supertõrjega palli ristnurga eest ära tassima.

Lõpuks poolitati punktid ikkagi just standardolukorrast. 88. minutil andis Naggel paremalt äärelt karistuslöögi ning Kiidron kerkis kõikidest kõige kõrgemale ja toksas peaga palli võrku.

Tammeka jaoks oli see esimene ja ainus punkt, mis sel hooajal Infonetilt võtta õnnestus.

Statistika (Tammeka:Infonet):