Täpsusega kimpus olnud Infonet jõudis poolfinaali (0)

Infoneti mängijad lahkusid täna platsilt võidukatena. Foto: Gertrud AlatareTallinna FC Infonet võitis Eesti karikavõistluste veerandfinaalis 2:0 Tallinna FC Puumat ning edenes poolfinaali.

Kui enne mängu oli alust arvata, et Premium liiga neljas klubi sõidab esiliiga viimasest teerulliga üle, siis tulemust vaadates seda ei juhtunud. Küll aga oldi oma vastastest mäekõrguselt üle mängupildi poolest, sest Infoneti lakkamatu surve ei jätnud Puumale palju hingamisruumi.

Kohtumine algas Infoneti domineerimisega ning avapoolajal oli häid võimalusi skoori avamiseks nii Trevor Elhil ja Tanel Meltsil kui ka Vladimir Avilovil, kelle kauglöök latti raksatas. Kauglöögid olidki Infoneti mängu märksõnaks, sest neid sooritati ohtralt, kuid vaid mõni üksik neist sooritustest nõudis Puuma väravas seisnud Vitas Mališauskaselt tõrjetööd.

Esimene poolaeg oli suundumas viigisadamasse, kuid 44. minutil suutis Manucho siiski Infoneti 1:0 ette viia. Infonet mängis palli üle Puuma kaitseliini ning Manucho kiirus tähendas, et kaitsjatel polnud võimalustki talle järele jõuda. Manucho lahendas olukorra rahulikult, saates madala löögi Mališauskase selja taha.

Domineerimine jätkub

Teisel poolajal oli Meistriliiga neljas klubi sama aktiivne kui esimese 45 minuti jooksul, kuid sellegipoolest jäädi endiselt hätta oma löökide täpsusega. Ning kuigi vahel läksid löögid ka väravaraamidesse, siis polnud need piisavalt tugevad, et Mališauskast tõsiselt testida.

Lõppskoori 2:0 vormistas hoopis Puuma mees Tauno Mõttus, kes sai maha omaväravaga. Olukord oli väga segane ning üks puumalastest lõi palli ka joone pealt minema, kuid kohtunik Tomi Rahula otsustas siiski, et pall oli ületanud väravajoone.

Lõpuvile kõlades võisid Eesti karika poolfinaali jõudmise üle rõõmustada Infoneti mängijad, kes edenesid tulemusega 2:0 Evald Tipneri nimelise karikavõistluste nelja tugevaima meeskonna sekka. Neljas ja ühtlasi ka viimane poolfinalist selgitatakse homme, kui Jõhvis lähevad vastamisi kohalik Lokomotiv ning HÜJK Emmaste.

Mängu parim - Manucho

Elevandiluurannikult pärit ründaja oli täna ainus, kes suutis palli õigesse väravasse saata, viies Infoneti 1:0 ette. Mees näitas oma tabamuse ajal külma närvi, lüües palli vägagi rahulikult ja kindlalt Vitas Mališauskase selja taha. Lisaks väravale oli mehel teisigi võimalusi, kuid jalga ta rohkem valgeks ei saanud.

15. aprillil kell 19.00 Sportland Arenal (Asula 4c, Tallinn)

Tallinna FC Infonet - Tallinna FC Puuma 2:0 (1:0)