Terehhov: ma ei ole absoluutselt rahul! (0)

Foto: Gertrud AlatarePärnu Linnameeskonna vastu 3:0 eduseisu maha mänginud, kuid lõpuks ikkagi võitnud Nõmme Kalju peatreener Sergei Terehhov ei olnud oma mängijate esitusega sugugi rahul.

"Ma arvan, et mängijad natuke vara lõpetasid mängu ära ja uskusid, et mäng on tehtud, kuigi mängida oli veel enamus teisest poolajast," rääkis Terehhov. "Lasti üks - see mingit äratuskella mängijatele ei andnud, aga kui saadi teine, siis juba saadi aru, et mängitakse tulega.

Kolmas oli penalti ja seal jäi ehk Andre Järval kogemusest puudu, et mitte puutuda mängijat, kes liigub kasti. Seal oli veel vaja pall väravasse lüüa ja kaitsjad olid ka juba vastu tulemas. Õnneks seekord pääsesime üle noatera."

Kindla eduseisu maha mänginud meeskonna esitusega ei saanud Terehhov absoluutselt rahule jääda. "Kindlasti ei ole ma absoluutselt rahul sellega, mis hakkas toimuma peale meie 3:0 väravat.

Jah, oli aru saada, et euromängud olid vahel ja natuke raske on ümber lülituda euromängudest, aga see mis toimus teisel poolajal... Nii ei tohi teha! Kui mäng ei ole läbi, siis tuleb väljakul distsipliini hoida. Meil see täna pärast 3:0-i kadus ära ja tulemust nägite ise."

Vinge võiduvärava löönud Tarmo Neemelo tõestas Terehhovi jaoks taas, et tema väärtus tuleb välja vahetusest sekkudes.

"Täna tõestas ta jälle, et pingi pealt tulles on ta päris hea relv ja väravaid ta lüüa oskab. Täna aitas ta meeskonna võidule."

Kohtumises Transiga põlve vigastanud Artjom Dmitrijevit augustis platsile oodata ei ole.

"Artjom on kahjuks ma arvan kaks-kolm nädalat väljas. MRT näitas, et midagi suurt katki ei ole, aga küljesideme venitus võib kaks-kolm nädalat veel aega võtta. Ma arvan, et teda näeme platsil uuesti septembris."

"Selles suhtes on raske, et lihtsam ju 0:3 kaotada," muigas Lelov. "Kompliment mängijatele, et suutsime mängu tagasi tulla, aga täna oli Nõmmel üks käik veel varuks. Naljaga pooleks võib öelda, et lõime liiga vara selle värava...

Korraks tundus ka, et teisel poolajal oli õhus suurüllatus, aga paistab, et peame seda veel ootama."

Pärnu tagasitulek oli Lelovi sõnul Kalju enda süü. "Ma arvan, et see on Kalju probleem - mina seda lahata ei saa, mis neil juhtus. Meie mängisime oma mängu edasi ja keskendusime sellele. Halb on muidugi see, et lööd Kaljule kolm väravat, aga ei saa ühtegi punni. Meil on Pärnu jalgpalli filosoofiaga kõva töö, et kaitsemäng ka tasakaalu saada - ründes oleks nagu kõik korras!"

Mida sellise mängu järel meeskonnale riietusruumis rääkida? "Selles suhtes oli ju lihtne, et mingi terroriga tulemust ei too, asju tuleb mõistusega võtta. Tegelikult on ju väga raske hetk, kaotasime Levadiale 0:5 ja nüüd olime nii lähedal, aga lõpuks anda punkt ära - see võib ju meeskonna moraali täiesti ära lõhkuda. Praegu tuleb aga targalt tegutseda ja mängijatele enesekindlust juurde süstida.

Ma arvan, et meie mäng ja areng läheb järjest paremaks, aga aega on vaja. Kõik tahavad seda täna, nüüd ja praegu ja me teeme ka kõik selleks, et seda teha täna, kohe ja praegu, aga seekord läks niimoodi. Nüüd peame oleme juba valmis reedeseks mänguks."

Ülekoormusest tingitud vigastuspausi pidava Martin Vungi tagasituleku kohta Lelov midagi kindlat öelda ei osanud. "Loodame - mida kiiremini, seda paremini. Vaatame, kas järgmisel nädalal kannab või ei kanna."