Tkatšuki karistuslöök kukutas Flora (vaata galeriid!) (13)

Tallinna derbi karikavõistluste kastmes lõppes tiitlikaitsja FCI Levadia 2:1 triumfiga. Nemad jätkavad kevadel veerandfinaalis, Flora jaoks on karikas läinud.

Tänase kodumeeskonna Levadia - Kadriorus ei saanud mängu valgustuse puudumise tõttu pidada - peatreener Aleksandar Rogic usaldas platsile oma truud hobused, Flora ametivend Jürgen Henn aga joonistas ka ühe üllatuse, eelistades vasakkaitses Kevin Aloele ja Joseph Salistele soomlast Anselmi Mikael Nurmelat. Etteruttavalt võib öelda, et Soome U21 koondislane tegi soliidse partii.

Aga mängust. Kahe meeskonna kuues omavaheline kohtumine sel hooajal ei nõudnud vastastikust kompimist - kohe avaminutist üritati vastasel kõrist haarata ja mäng käis värava alt värava alla. Võrgud aga ei sahisenud ja mõneks ajaks mäng rahunes. Levadia oli ehk juuksekarva võrra üle.

Pärast pooltunni täitumist tehti tablool ots lahti, aga mitte Levadia, vaid Flora poolt. Nad murdsid kontrarünnakule, Igor Dudarev kinkis palli Mark Anders Lepikule ja Flora noor tipuründaja ei eksinud. Pikalt "külalised" aga nautida ei saanud,  sest Henrik Pürg küpsetas üheksa minutit hiljem vastu - Gando röövis kaitsjalt palli ja Roman Debelkole jäi vormistamise au.

Teist poolaega alustas teravamalt Flora ja Madis Vihmanni käärlöögi suunas tabas Lepik latti, Rauno Alliku jätkukatse takerdus aga joonel kaitsjate merre. Suurem osa poolajast kulges võitluse ja lisaaja ootamise tähe all, kuniks Rasmus Peetson jooksis karistusala lähistel sisse Madis Vihmannile ja teenis vea, millest tulenenud karistuslöögi realiseeris Juri Tkatšuk - Levadiale sellest piisas, et 2:1 võit võtta ja veerandfinaali jõuda.